Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 05.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема аз също искам да помогна,нови [re: denii]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 19:36



не си помня регистрацията, затова моля те, как да стане- ето ти мейл, за да ми пратиш телефон или каквото решиш, мога да пратя направо запис, но кажи до къде.

vmagica@abv.bg



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: лъв тakъв]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.03.08 21:50



Написах на всички ви бележки с координати. Дано ги получите. На пепсова мама в края на седмицата ще дам сметката на сдружението като юридическо лице. Досега все давахме наши лични сметки. А сметка на сдружението е по-добре. В края на седмицата вече ще имаме такава.

Моля ви, ако пратите парички звъннете на жената или драснете една бележка да й кажа да иде до пощата. Няма смисъл да я карам всеки ден да проверява. Ако ще й се обаждате, звъннете на мобилния й вечер.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано24.03.08 22:30



Пепсова мама в края на седмицата се надява, мноооого се надява да ви посети в столицата за изложението

И пак казвам - за мен е без значение на чия сметка ще ги пусна. Дано писана се оправи.
А по въпроса със сметката на сдружението, мисля че е чудесно да я имате, и да я закачи модератора на първа тема, и всеки когато и каквото има желание да даде от себе си, да може да го направи. А на вас винаги ще ви бъдат необходими, предвид постоянното появяване на нещастни, болнички мъничета или просто бездомничета



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.03.08 20:05



Най-сетне Сдружението има собствена банкова сметка:

Юробанк И Еф Джи България АД /или Пощенска банка/
BIC: BPBIBGSF
IBAN BG17BPBI79421077310201
Сдружение "Приятели на котката"

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: denii]  
АвторПъшo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:28



Ридая за това момче!!Искам да помогна с някой лев, но не на банкови сметки!! Давам пари на ръка - веднага!



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: Пъшo]  
АвторПъшo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:32



e-mail: borisgrigorov2005@yahoo.com
Забравих тъпия си мейл да го напиша



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: Пъшo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.03.08 22:40



Писах ви на имейла. Утре в 17.00 имам среща с жената. Ще снимам котето,
ще разпитвам и ще взема изследвания и снимки, за да ги покажа и на друг вет за второ мнение, касаещо евентуално прохождане. Ако се интересувате и искате да помогнете, още утре помощта ви може да стигне по предназначение.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано28.03.08 22:57



Уф, миличкото котенце... пак върнах да видя снимките и пак ума ми не побира как е възможно това да го причини "ЧОВЕК"...


В понеделник, като се върна, ще отида до банката, и дам каквото мога за него...
Много се надявам да се оправи...
Дени, моля те, дръж ни в течение за шансовете на клетото животинче...



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.03.08 23:05



Благодаря, ще ви държа в течение разбира се. Но това не е изолиран случай. Това не е единственият такъв случай. Това е ежедневие, хора. Това са бездомните котки на България. В Грета, черно бялата котка, която осиновиха скоро също се намери гилза и рана от стреляне. Старо стреляне. Пиратчо, който замина за Швейцария беше стрелян в окото. Остана си едноок, а гилзичката като микрочипче съвсем случайно напипахме в лапичката. Остана си и с голяма дупка в устата, която въпреки операцията си остана отворена. А на мястото където се намира Роби стрелбата е обичайно явление. Затова жената сега иска да задоми и другите котета. Подготвила ги е с всички екстри, вкл. чипове само и само някой да ги вземе от това място.

Положението ще е такова докато пушки се продават на сульо и пульо и докато бездомните котки са толкова много. Преди седмица на централна автогара в столицата на втория етаж на витрината на голям магазин за сувенири и глупости беше сложен плакат по дължината на целия прозорец гласящ "Промоция! Въздушни пушки от 20 до 50 лв". Когато беше историята с мазето в Дружба, аз писах в темата даже, едва не си го отнесох от един малоумник, който през деня с малките си деца и жена си "отстрелваха" незнайно какво от терасата си.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 28.03.08 23:06.



Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: Пъшo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.03.08 20:46



Борис, благодаря аз и жената за помощта. Тя се трогна до сълзи. Каза, че иска на всички дарители (засега само непознатият Борис) да изпрати снимка на малкия с благодарствен надпис на нея, за да си спомнят на кого са помогнали.

Сега по същество - котето е тъжна картинка. Като инвалид, който се влачи на ръце. Получил е и лошо разстройство, няма финанси за хубава храна и като резултат целия е напишкан и наакан. От урината по дупето му има рани. Днес помагах да го къпем, много е послушен и ужасно гальовен. Такъв поглед не бях виждала. Сякаш разбира всичко, просто беше трогателно. Не изпуска стопанката си от поглед и я гледа с невероятна благодарност. Като го гушне той се разтапя. Непрекъснато я след и като седне някъде, веднага се завлачва натам, за да го вземе на ръце. Позволява й да го прави каквото иска. Тя го масажира и му слага някаква лампа с инфрачервени лъчи за раздвижване. Мускулите му са атрофирали и от кръста надолу е доста слаб.

Хубавото е, че има чувствителност в краката, мърда ги, но се влачи. Лекували са го в свястна клиника и не мисля, че има нужда от второ мнение. Ренгенови снимки няма, защото са го снимали в Ст град, където задържали снимките, защото били безплатни. Не го знаех това.

Знае се кой е стрелецът, продължава да го правя, мисля, че две котки вече е успял да простреля смъртоносно. Предния път Роби е бил уцелен между очите, явно е с точен мерник изрода. Имал е дупка в устата, опериран е. Жената е истинска геройня. Толкова грижи по този, по останалите, прииждат още, тя прави и ремонт на всичкото отгоре.

Ще публикувам обяви на другите котета, които се нуждаят от домове. Всички са кастрирани, обезпаразитени. Най-новото е тримесечно черно женско котенце. Голяма сладурана. Ми това. Ето и снимките и едно клипче.













Клипче на котета, търсещи домове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.