Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Уникални котешки способностинови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 09:06



Преди време, Tapaлe Ж ни обърна внимание на една книга на руски която се казва "Кошкотерапия - пушистое лекарство". Това, което ми направи силно впечатление в тази книга, е твърдението, че котките притежават телепатични способности. Освен това могат да предвиждат бъдещето и да предупреждават хората за приближаващи опасности. Разбира се, и основната тема на книгата - да лекуват хората от редица (доста дълга) заболявания. Интересно ми е дали вие сте наблюдавали подобни неща. Или може би други котешки способности. Може ли да се окаже, че котките имат способности, за които не знаем или не сме забелязали, далеч по-полезни от ловенето на мишки!
Линк към книгата има в темата на Tapaлe Ж или на сайта на Шейла.



Тема даммнови [re: Людмил]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 11:30



Нашия мърморан притежава способността да ме развеселява с простотиите си.





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор CZ ()
Публикувано27.01.08 12:07



Ще ви дам един пример, не знам дали е точно телепатия, но най-малкото показва, че котките разбират и помагат. Някъде скоро бях чела за един сибирски котарак в Русия, живеещ в старчески дом, който усещал кой кога ще си отиде от света на живите. Едно от котетата ми, Корина, е сибирка и ето какво направи веднъж.
Майка ми чува, че нещо пада, отви в другата стая и вижда голяма саксия, паднала на земята, а върху пръстта - Корина, лежаща неподвижно. майка ми изпищяла, защото помислила най-лошото. След малко легнала да почива, а Корина се приближила към лицето й и я лизнала по бузата.

Тъй като добре си познавам животинчето, знам, че подобно поведение не е в стила й и никога не ме е близвала. Друг начин за тълкуване на реакцията й за мен няма, освен че, усетила уплахата и стреса, отишла и по свой, котешки начин погалила майка ми:"Спокойно, всичко е наред".



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 19:33



Баща ми живее с приятелката си - Вили от 10-ина години и си имат една женска сиамка - Моли. Сиамката е страшно привързана към Вили, всяка вечер дори, когато й се доспинка, независимо дали има гости или са си сами, тя сяда на стола до нея, започва да й мяука и ако не й обърне внимание я гризва лекичко по ръката. И това продължава с часове, докато не отидат да си легнат. Баща ми е дебеличък и хърка много, поради което си спи в отделна стая. Сиамката обаче изпитва невероятен респект към баща ми, разбира се лигави се и му се гуши и на него, но неговата дума е абсолютен закон.
Та, всичко това беше прилюдия. Исках да разкажа следната случка.
Една вечер баща ми получил задух, болки в гърба и дробовете, кашлял от ден-два, което не е необичайно и му се случва често, защото има хроничен бронхит. Тези ден-два обаче Моли спи при него, необичайно за тях. Та тази съща вечер, когато той получава бодежите, полегнал и помолил Вили да го поразмачкаи да го намаже с нещо загряващо. Приготвила тя бутилка домашна ракия, вдигнала блузата му, започнала да го мачка, при което Моли полудяла... започнала да мяука панически неистово и да тича около тях.. Вили я напъдила и продължила.. Моли пък продължила да мяука панически... Вили отворила бутилката ракия, при което Моли скочила върху нея и започнала да я хапе по ръцете... Замръзнали и тримата... Моли седнала до баща ми и в момента, в който Вили посяга към него, тя скача и й хъска... Оставили те и ракии и масажи и се отдали на мислене върху мистериозното поведение на мацата... Много мистериозно, защото не за първи път се възпалявал пред нея бронхита на баща ми и не за първи път Вили го размачква и маже с ракия...
На другият ден баща ми бе приет в болница с остра пневмония, сърдечна недостатъчност, 600 милилитра плеврален и 140 милилитра перикарден излив... Не е било бронхита . И не е било редно Вили да го размачква и маже с ракия... Но от къде е знаела Моли?....



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано27.01.08 19:57



За две години заедно се е случвало само веднъж, вероятно затова го помня:
Имах страхотно главоболие един следобед, случва се понякога, но този път направо щях да полудея. Легнах си и дребния, който е гадина егоистична, несъстрадателна и влудяваща моментално се размаза върху главата ми. Легна точно върху лицето ми, като милостиво ми позволи да се поизместя леко за да мога да дишам. Спали сме така близо два часа, не помръдна, а съм сигурна, че не му беше особено удобно. Като се събудих главоболието ми не беше изчезнало напълно, но беше намаляло значително. Никога преди, а и след това не е лягал така.
Но в интерес на истината не се изненадвам, че точно той, а не добрия му, търпелив брат реши да ме "лекува".
Имаме някаква особена връзка: все пак той нямаше как да стане такъв изверг без човек, който да го лигави безотказно.



Тема ...нови [re: olived]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 20:11



Как мърморан разбира, че цветето ще умре...

Като го бутне:)

Тва всичко са що годе глупости. Ясно е, че котките не са с всичкия си. Ясно е също и това, че те са там, където има т. нар. отрицателна енергия.

За лекуване и прочие на дали.. въпреки, че боли ли те корема котката почти на 100% ще се опита да се просне някъде в близост до него.. и илюзия или измама, но аз мисля, че помага. Обаче при една температура да сте забелязали, че котките странят? Да, пак гледат загрижено и съвсем бавно и скромно те доближават.. но никога не лягат при теб.
Странни животинки са котетата-мотетата. И хубави:)



Редактирано от Becитo на 27.01.08 20:12.



Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано27.01.08 20:25



не сме забелязали. аз като имам температура не мога да се отъвра от котката. същото и когато друг член от семейството има температура.



Тема Re: ...нови [re: prAsino]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 20:28



Ти си имаш антикотка:))



Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано27.01.08 20:30



а ти си имаш антилогика





Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 20:35



А, тогава и моята е антикотка и на приятелят ми също


Аз мисля, че котките откриват точно по по-високата локална температура болното място, и не заради нас, ами чисто заради сгрявката се пльоскат там Ама това колкото го казвам на шега, толкова мисля и че е на истина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.