Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ренал или уринари?нови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.03.08 22:48



При рН 7, ренал или уринари трябва да се дава?
Че съвсем се обърках


T.e. да уточня - рН е малко над 7, но може да се каже 7.
Доктора ми дава и ренал и уринари.
И всичко супер, ама тая вечер пак нямаше какво да изчистя от бентото и пак станах свидетел на ровене, изскачане навън и паническо близане след това, а в бентото - нищо.
А яде, играе, закача се, в настроение е.

Редактирано от ПeпcoвaMaмa на 11.03.08 23:14.



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано12.03.08 00:44



Незнам коя за кое е, но 7.7 е ph-то на водата. Т.е. нито кисело, нито алкално. По принцип хората и животните имат кисела вътрешна среда(между 5 и 6), така че би трябвало да се води че урината ви е алкална. Само че някой друг да потвърди от тези които наистина са имали тези проблеми.



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано12.03.08 02:30



На мен ми е много трудно да го разбера това с pH-то. То е мярка за киселинност на урината, но върви обратно - високо pH - малка киселинност, все едно - висока алкалност. И когато урината е високо алкална, тогава трябва да се дават подкиселяващи неща. Понеже ние сме с pH малко над 6, следим за това. Пием Уринари. Ренал не е за нас, така ни казаха. Освен това, тези две храни са поотделно за двата неприятни вида кристалчета - камъчета. Ние сме със струвитни, те се топят от Уринари. И от другите имаме - от оксалатните. Освен това струвитите май не се топят, и именно те запушват каналчетата.
Така че трябва някъде повече да прочета, че съвсем съм се объркала и аз, но си научих урока - какво да давам.
И нещо, което все още не мога да разбера - само в Роял Канин гранулите в таблиците със състава им, се посочва стойността на pH, която, общо взето, варира - за Ренал се дава тази стойност pH на урината 6.8-7.2
За Уринари същото е - РН на урината 5,8 – 6,2, значи за по-ниски стойности. Тези цифри, предполагам, означават стойностите на pH на котката, която ще се лекува. Не ми е много ясно. А сравнителна таблица на съставките на всички РК храни, здравословните - но без лечебните, има


Един път една чирачка ми пробута Ренал и после, като дойдоха лекарите, рекоха, че той не е за нас, та постепенно, по малко го раздадох на здравите котки.
Друго, което са ми казвали любезни ветеринари, за избор на храна е, да не му давам никога храни за малки котенца, защото в тях съдържанието на минерали е повишено.
Бе, не мога да се образовам напълно по този въпрос, но съм си запомнила две-три неща и ги спазвам.



Тема Re: Ренал или уринари? [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано12.03.08 09:06



Може би Ренал, но все-пак доктора би трябвало да каже
Ето малко повече инфо за

и за



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 10:38



Здравей.
Аз мисля че тези храни се дават не за да регулират pH до един показател, а да го поддържат на определено ниво - т.е. едната храна го прави по-високо другата по-ниско. Какво ниво трябва да се поддържа зависи от вида на камъните (ако са установени такива, обаче). Видът на камъните може да се види от утайката при изследването на урината, ако не се явяват там, значи няма такива. Затова съм малко изненадана, че са ви дали и от двата вида храни.



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: Zhimi]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано12.03.08 13:44



Мамкоу, формула да беше, по-лесно щях да го разбера. И така - щом стойността на pH в таблицата на храната показва нивото, което трябва да се постигне в урината, а не това, което е показано в изследванията на котето, тогава Ренал с по-високата стойност означава, че урината трябва да е повече алкална, следователно за оксалатни камъни. А Уринари - с ниското ниво, означава, че урината трябва да е повече кисела, т.е. за струвитите. Което съвпада и с дадените ми указания, да яде повече месо, което подкиселява, също и да му слагам няколко капки витамин С в храната. Щото Бебочето ми имаше високо pH и затова не ми дадоха Ренал - да не му го увеличава още повече.
Леле, разбрах го!!!!



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано12.03.08 17:25



хихи


дай да се изтъкна-рН по определение е отрицателен десетичен логаритъм от концентрацията на водородните катийони превеждам-водородните катийони са тези, които придават киселинност. понеже е отрицателен логаритмът то се получава, че колкото е по-кисела средата толкова е по-малко рН-то. то може да има стойности между 1 и 14, съответно неутралното е 7 точно (не 7,7).
нормалното рН на човешката кръв е 7,36-7,44, а на урината 4,5-8,2. за котките не знам. но мисля че за да се определи Уринари или Ренал ви трябва трябва да се види и какви точно кристали образува, както и уреята и креатининът за да се види бъбречната функция.



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.03.08 00:09



Аз да не пиша нова тема, че ще ми е трета, та сякаш спамя,
ама си търся човек , т.е. коте, с нужда от Ренал на Пурина, че купих цял килограм, а се оказа, че котакът ми не я понася и прави разстройство от нея.
И след много опити, защото вет-а каза, че някой в началото получавали разстройство, та с много опити с ренал и прахче, се оказа, че веднага след нормализиране и спиране на прахчето, разтройството продължава.
Та така ми остана повече от половин кило от прекрасната 26-левова ренал-пурина, която с удоволствие бих подарила на котаранче с нужда от ренал.
Мога да я изпратя на който я поиска, от която точка на страната я поиска, стига да му върши работа. Или да я доставя лично в Пловдив или София





Тема Re:Пепсова мамо, [re: ПeпcoвaMaмa]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 08:43



вашето коте с гранули ли се храни?Питам,защото и нашите проблеми бяха огромни,и аз се бях побъркала да следя бентото,ужасявахме се всички,щом го видим да си ближе пишока...Е,вече 4-то година няма гранули-няма проблеми!Е,друг е въпроса как сега му осигурявам храната,щото проклетията се изживява като примабалерина на храна....искам да кажа,че и холивудска лигла не би била такъв каприз за храната си.Ама,взела съм го,"развалила съм го",ще си го търпя!



Тема Re:Пепсова мамо,нови [re: бoдилчeтo]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.03.08 08:54



О, и моят е така капризен, че се и разсърдва, ако си помисля да му подам някоя недостойна за него храна, само да я помирише дори...
Иначе преди се хранеше с гранули на роял канин (ама само за "капризни котки с чувствителни стомаси"), с консерви (ама само подбрани), със скумрия с доматен сос (любима ни е), дроб по селски (ама без лука) и със филенца (ама не тлъсти и безподправки!) В къщи така и не спряха да се пулят, като някой бодне с виличката най-хубавото парче от чинията, и аз скоча викайки "НЕ!!! Т'ва е за Пепса!!!"

Е, сега от както сме болни, ядем само лечебна храна, ама в последните дни (видим признак на оздравяване, мисля) вече дращи по коленете, като има рибка или дробче на масата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.