Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 30.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема eто и нещо полезнонови [re: HaдяИ]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.03.08 11:44



свързано със заболяванията на долните пикочни пътища при котките:





Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: HaдяИ]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано19.03.08 19:58



Това потвърждава нашите наивни изчисления за Ренал и Уринари, а също и за pH на урината - висока стойност = силно алкална урина, следователно трябва да се приемат тези храни, на които pH е по-нисък в таблицата.
Значи трябва да му давате и подкиселяващи храни, като най-кисело е месото. Аз избягвам и риба, поради фосфора в нея, може би е наивно, но го правя.
Стискам палци за Монката, няма страшно, като се следи животинката внимателно.



Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: Gatofilla]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.08 09:16



Той Монката не си пада много много по месото и по рибата. Единственото месо, което може да яде нон-стоп е пилешка пържола на скара. Но най-странното е, че ни казаха никакви пържолки повече! И те имали фосфор????



Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: HaдяИ]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано20.03.08 13:34



Значи тук нашите знания за храната на любимците ни са почерпени предимно от съвети на ветеринарите, уви, и нямаме собствено мнение по въпроса. От Байвет май ми казаха - риба не, а в Амивет ми казаха, че само суровата риба била вредна с някакъв си там ензим. От Байвет ми рекоха карантия да не му давам, че съдържала доста минерали, а от Амивет ми рекоха, че дробчетата съдържали доста таурин и били полезни за котинките. И аз си знам - с тези лакомства, дробчета и риба - да не прекалявам, само за почерпка отвреме навреме. За всеки случай де, да си вържем гащите.
За месото пък от Амивет ми рекоха все пак да е леко месо, т.е. пилешко.
Ей така, както ние тук си разпитваме, така съм им и аз досаждала, през дългите часове, когато сме чакали системата, инжекциите и разни други неща. Доцента не съм го тревожила, но проглуших ушите на останалите доктори.
Така че може би, като знаят те точно състоянието на животното, те сами решават. Явно трябва като на човек с бъбречни проблеми по-лекички храни.
Добре, че не злоупотребяват наште сладури с цигарите, кафето и алкохола, че и тях трябваше да им спираме....





Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: Gatofilla]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.08 14:15



За рибата спор няма. Но за пилешкото...Просто наистина много се учудих. Ама както и да е, щом са казали да не ядем, няма да ядем! Сега известно време ще ядем само Уринари (суха и от паучовете). Ама миличкия като му гледам гладния поглед, жал ми става...И заради него и батко му държа на диета - да не се дразни.
Обаче аз от друго повече се подразних. Казаха ни вместо водичка да им давам отвара от царевична коса. Така стана, че и дъщеря ми купила и аз купих.Оказаха се пакетирани от различни фирми - на едните пише "1 чаена лъжичка в 300 гр. вряща вода". На другите пише "2 супени лъжици в 400 гр. вряща вода". А сега разбери каква е дозата





Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: HaдяИ]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:28



Ами значи концентрацията е различна. Поне на мен това ми говори. Виж ако беше от една фирма тогава...





Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: Oли]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.08 14:31



да де, точно в концентрацията е проблема - коя е вярната доза



Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: HaдяИ]  
АвторГoлямaтaCпeциaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 15:20



Царевичната коса е диуретик, та и по-концентрирана да я направиш най-много да пишка повечко.



Тема Re: eто и нещо полезнонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.08 15:29



Аз направих нещо средно - 1 супена лъжица коса с 400 мл. вода. Ама лизна няколко пъти от нея и не я щееееее. Та ще се наложи да си я "пием" със спринцовка



Тема Re: Ренал или уринари?нови [re: HaдяИ]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано20.03.08 20:17



Уффф, нас пък ни завтори кризата - цистит, кръв... кристалчетата са си там, те така лесно не изчезват

трети ден вече сме на но-шпа, а аз избрах да му сложим антибиотик на депо - 14 дни, защото стреса при даване на хапчета при него е огромен... Но пием кот ервин сутрин и вечер по 2 мл. Може би то се замества добре от царевичната коса? Ами добре, ама как ще го убедиш, че това е новият вид вода, който трябва да пие? Не знам какво да ги правим тия котьовци, като го гледам пак как скача като ожилен от тоалетната и бегом в най-тайното място, като тичайки, в движение, сяда вдига крак, близва два три пъти и пак бегом...
Ако ти препоръчат РЕНАЛ, казвай да ти пратя торбата - ренал на Пурина е, на око мисля, че е почти кило.
И стискам палци да се оправите бързичко, и да нямате толкова скорошни рецидиви, като нас




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.