Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема черни точки по космите на брадатанови  
Автор вyйчoвaньo (непознат )
Публикувано03.03.08 16:00



Помогнете!Бялата ми персийка има черни точки(нещо между гниди и семенца-тънки дълги)между и по космите само под брадата.Не излизат с ресане,нито с миене,а е доста трудоемко да ги вадя едно по едно.Не приличат на гниди,защото са по-големи.Мисля си,че може да се вре в саксиите ми през нощта и да си търка брадичката в пръстта...
Ако някой е имал сходен проблем или е чувал за такъв,моля да пише и помогне.
Между другото нито се чеше,нито е неспокойна,нито има бълхи.
Помислете и отговорете.
Благодаря предварително.





Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано03.03.08 16:08



Ако беше само между космите, по-точно казано на самата кожа на брадичката, бих казала или котешко акне или проява на липса на таурин. Съветвам те да се обърнеш към лекар, ние тук по описание можем само да си гадаем.



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.03.08 16:12



И аз съм за котешко акне, но определено трябва да го види вет. И една от моите котки в момента има нещо такова. Само под брадичката, като черни гнидички. Не се чеше, просто си стои така. Мажем се сега с един мехлем, но като че ли няма голям ефект.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: denii]  
Автор вyйчoвaньo (непознат )
Публикувано03.03.08 16:31



Като гнидички е, само по косъма е няма нищо по кожата.Може ли да е акне?!
Благодаря и на двамата/двете за бързите отговори.



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано04.03.08 15:18



не



Кажи ми в от какъв материал са съдовете за храна и вода. Дай снимка на така наречените "гнидички".
Мисля, че опредлението не е съвсем точно



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:30



здравей,
ще споделя своя опит. При разговор със ветеринарна сестра без преглед ми каза че подобни образувания са проява на бактериална инфекция. Пита ме котките ми стари ли са - те са на приблизително 8 г. аз н емисля че са баби. Каза ми да взема някакъв бактериален крем за хора и да ги мажа на местото. И двете ми го имаха прилагах им болезнено неприятното мазане с такъв крем- крема беше за хора да кажа и повечето такива в аптеките са за това. Бих ти препоръчала една консултация с лекар, те знаят по добре. Иначе при нас проблемите за сега отшумяха и нямаме подобни черни петна. Това е от мен.



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
АвторMинaвaщ c двe koтkи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 21:07



Каишка против бълхи 100% оправя нещата. Не е от пръста!



Тема Re: черни точки по космите на брадата [re: Mинaвaщ c двe koтkи]  
Автор вyйчoвaньo (непознат )
Публикувано05.03.08 10:48



Благодаря на всички отзовали се, вчера ходихме на доктор,каза че нямало нищо страшно и че това са фекалии на бълхи.Сигурен съм,че няма бълхи,защото редовно я третираме с Фронтлайн(редовно-редовно-през месец).Между другото докторът каза да зачестим третирането(всеки 45 ден),но аз си мисля,че няма бълхи,защото жена ми е любима храна на всякакъв вид животински гадинки,само да мине покрай улично куче и се сдобива освен с бълхи и с алергични петна ,така че е малко вероятно тези(ако ги има)да не са я харесали.
Четох доста в нета вчера и за Маласезия-та, и за Фациалния дерматит при персийките,и за така нареченото котешко акне(за което доктора каза,че нема такоо животно),но сякаш се успокоих малко,защото котето нито се чеше,нито е неспокойно.
След старателно къпане снощи вече няма никакви следи от черните нещица,така че не мога да изпратя снимка.
Красавицата е добре и сега спи сладко-сладко.





Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Авторвyйчoвaньo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:36



Ето я и нея.
[image][/image]http://images24.snimka.bg/005299274.jpg[image][/image]



Тема Re: черни точки по космите на брадатанови [re: вyйчoвaньo]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано05.03.08 13:01



Много красива мацинка

Да ви е жива и здрава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.