Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 20.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хубаво приеха новия ЗЗЖ, ама...нови  
Автор HaдяИ ()
Публикувано15.02.08 12:58



много време ще мине, докато нещата се оправят май! И първото нещо което според мен ще затруднява вземането на някакви мерки, позовавайки се на закона е, че при нас все-още няма ЗООПОЛИЦИЯ, която да следи за нередностите и да оказва съдействие. А и много хора, включително и от прякозаинтересованите, каквито са например собственици и продавачи в зоомагазините въобще не знаят за него! Казвам го, защото току-що станах свидетел на грозна картинка в един зоомагазин. Отскочих през обедната почивка в един близък такъв да взема храна на моичките. Магазинчето е съвсем малко - тясно, дълго и неприветливо. Влизам вътре и ме посреща димна завеса и смрад - продавачката с някаква приятелка седнали в дъното на магазинчето, пият си кафенце и пафкат цигари, а в краката им 1 клетка с 1 нещастно, цялото омазано персийче. А на витрината и до нея - две клетки, в едната зайче, в другата не видях добре, но нещо пухесто, свито на топка. А вътре - не се диша от цигарения дим.

Принципно не пазарувам от този магазин, влизам много рядко в него, но явно си е практика това. Като ги попитах защо пушат вътре при животинките, продавачката ми каза, че като отвори после вратата за 2 минути се проветрявало!
Да оставим на страна другия факт, че съгласно чл.7, ал.2, т.21 от закона май вече е забранено излагането на животни на витрини.






Редактирано от HaдяИ на 15.02.08 13:07.



Тема Re: Хубаво приеха новия ЗЗЖ, ама... [re: HaдяИ]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано15.02.08 13:56



На витрини да, ама те винаги могат да спорят че това е клетка с голяма площ за виждане.

Междудругото стана ми интересно - според закона за отглеждане трябват 6кв.м. Обаче пребиваването на животно в магазин или хотел не е отглеждане, така че за там има ли норми или пак по старо му.



Тема Re: Хубаво приеха новия ЗЗЖ, ама...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано15.02.08 14:12



Ами не става много ясно (или поне на мен не ми стана, защото не съм го чела много задълбичено)
Но си мисля, че ако този чл.7, ал.2, т.21 забранява И В зоомагазините да се излагат животни, то тогава ми се струва че ще стане още по.зле за горките животинки, дето ще ги продават, тъй като ще преместят клетките и аквариумите някъде навътре в магазина, дено и светлинка няма да виждат, милите. А има животинки, дето престояват месеци в някои магазини, та си представете как едно такова зверче се развива, дето точно когато му трябва да тичка и скачка, то е принудено да стои свито

Онзи ден минавайки по Стамболийски видях едно такова доста едричко кученце на витрината на зоомагазина до Мола, на което клетката определено му беше доста малка, защото легнало я изпалваше почти цялата




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.