Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.02.08 21:28



Вчера доктора, заедно с антибиотика ми даде едно шишенце, да му давам по 2 милилитра на котарака на 12 часа, било билково и било добре да му давам.
Да ама сега е с ужасно разстройство.
Та ако си се зачудил вече, защо точно към теб се обръщам, ами пише "кот ервин(ама с онова обратното "Е")" и има една зелена билка нарисувана.
Явно е нещо руско, срещал ли си някъде такова чудо? Да не би да е нещо подсилващо перисталтиката, си мисля, та от това да се е получило така?



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано12.02.08 21:57



Кот Эрвин е руско билково лекарство, с диуретични билчици. И аз съм давала на моя, ама нещо не съм видяла много голяма файда. Можеш да прочетеш

.
Разстройството предполагам да е от антибиотика през устата. Затова се предпочитат инжекции.



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: Gatofilla]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.02.08 22:22



Ами аз не съм му давала през устата от вчера, защото му направиха инжекция и каза едва днес вечерта да му давам от антибиотика през устата.
Пил е само от това чудо и по четвърт но-шпа. И е измуцкал 3 купи Пурина-ренал.
Значи все пак може би е от това билковото.



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: Gatofilla]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.02.08 22:28



Всъщност, може би не е от това.
Сега ми казаха, че можело от спазмолитика да е.
хъм...



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано12.02.08 22:37



И е измуцкал 3 купи Пурина-ренал.
3 купи за колко време? Каква е дозата? Да не е от рязката смяна на храна и ако е прекалил с количеството - също. По принцип храна не се сменя изведнъж, а постепенно се смесват двете, като се добавя все повече от новата. Може и от това да е.

Редактирано от bushkata на 12.02.08 22:37.



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: bushkata]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.02.08 00:11



От снощи - 3 купи, количеството му е нормално за 24 часа, но той не беше ял почти нищо напоследък.
Снощи, като го прибрахме, вет-а каза веднага да му сложим да яде, че ще има вълчи апетит от силното обезболяващо, така и се получи - почти 2 купички, което е 40-50 грама, и почти още толкова за деня до тази вечер. Количеството е нормално за него, но той не беше ял преди това. Иначе не съм се сетила да му смесвам храничките, вета каза да му давам от тази на Пурина и да не е много доволен, да свиква, защото в близките месеци само такова ще трябва да яде.
И аз слушам, като овчица


Иначе вчера му биха антибиотика на инжекция, и чак тази вечер имаше хапче. А сутринта имаше спазмолитик и диуретика, за който обясни Гатофила, та до колкото разбрах, можело да е и от спазмолитика. И смяната на храната и рязкото наплюскване...
Уф, дано поне това мине до утре, че вечерта заминавам и се побърквам от притеснения



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано13.02.08 00:31



Незнам за това с храната, но ако се храни котката само с една храна това ще е така. На моята гледам никога в две последователни хранения да не давам една и съща храна и няма проблеми със стомаха, всички пацулчета са като по калъп. А когато има кокъл задължитено е сухо и спечено. Само когато сме изцяло на суха пацулчетата а много дебели и къси и ги акаме със зор, затова и не искам да и давам суха (една от многото причини).



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 01:09



Погледнах по руските форуми, само хубави неща пишат за Кот Эрвин. Общо взето винаги го препоръчват. Освен това може да се ползва до ветеринарния преглед което означава, че е безвреден. Практически навсякъде където се обсъжда такова заболяване препоръчват и Кот Эрвин заедно с други лекарства. Ето какво пише навсякъде:

Фармакологическое действие
Препарат обладает салуретическим (солевыводя-щим и камнерастворяющим), диуретическим (мочегонным) и противовоспалительным действием.

Показания
Лечение и профилактика урологического синдрома и мочекаменной болезни кошек.

Никъде не срешнах да са получавали растройство от препарата. Дано да съм бил полезен.



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано13.02.08 02:06



Да, благодаря!
Аз определено не поглеждам с лекота в руските форуми, та така синтезирана информация ми е определено от полза


И Гатофила ми пусна малко инфо, та в крайна сметка - явно не е виновно това лекарство.



Тема Re: Людмиле, да те питам... и не само Людмилнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано13.02.08 09:28



Здравей.
Тъй като в началото беше писала, че са ви препоръчали храна тип Urinari, а сега сте на Renal, дали знаеш защо лекарят е променил вида на храната. Тъй като те се препоръчват според вида на заболяването, и по-точно според данните от изследването на урината и евентуално, когато се налага - на кръвта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.