Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Вадене" на кристали...нови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.02.08 23:31



... ни се случва май.
Ще ми с спука сърцето.


Аз го заведах на контролен преглед с надежда, че всичко е минало...
А то какво стана
Кръв в урината... добро количество кръв
Няма апетит, не яде, от там и не пие, пикае си често по малко и кристалчетата си дремят там... Той се разигра, гушлив стана, мисля си че още от разгонването няма апетит... И за това и пикае много пъти по малко... След една мощна инжекция спазмолитик и успокоително, хем се напика обилно, докато го прибера, хем така опикан и стреснат изяде 2 купи от специалните гранули!
Явно от болка е нямал апетит. Сега нов антибиотик, и още един, и пак спазмолитик...
И аз заминавам в чужбина за 8 дни и ще се побъркам от притеснения



Тема Re: "Вадене" на кристали...нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано11.02.08 23:58



Ах, съчувствам ти. Кога заминаваш? Кой ще се грижи за него?

Надявам се, че всичко ще е наред щом са открили причината. То диагнозата си е половината лечение. Дръж се. Всичко ще се оправи, ще видиш.

Целуни го от мен.



Тема Re: "Вадене" на кристали...нови [re: Живoтинka]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано12.02.08 00:50



Сега, от печален опит, няколко катетеризации и две уретростомии, ще ти кажа, че след отпушване, серията инжекции, която включва всичко - и антибиотик за възпалението, и първите два дни - спазмолитик, и дори една-две инжекции от тия, лошите, абе кортизоните, с които се снема отока от възпалението, можеш седмица и нещо да бъдеш абсолютно спокойна - не се натрупват толкова бързо. Кристалите са си пясъците впрочем, и вярвам, че са видяли от какъв вид са, и в зависимост от това да са ти дала гранулите - или ренал или уринари. Аз така, след лечение и курс инжекции съм спокойна седмици и месеци. Ако до заминаването имаш още 4-5 дни да проследиш това, няма страшно. Но следи тези кристали, изследвай редовно урина, че те запушват - особено ако са от единия вид, струвитите.



Тема Re: "Вадене" на кристали...нови [re: Gatofilla]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.02.08 06:55



Благодаря ти, дано да е така и при нас, че панически страх ме тресе дали няма да има усложнения и в къщи да не забележат


Аз го хванах съвсем в началото, преди 15 дни, нямаше запушване, нямаше и кръв.
Кристалите ги определиха от кой тип са, дори ми ги показаха на едно табло - едни много шипести и рошави не знам как се казват Тогава ни дадоха Уринари и Нills healing foods, а сега и на Пурина някаква, надявам се искрено, че е правилната за неговите кристали храна.
Тази кръв вероятно е от 3-4 дни, от тогава наблюдавам, че изскача като ожилен от тоалетната и моментално, още преди да е направил и 2 крачки, сяда и започва да се ближе.
След 12-13 дни хапове Биофлоксавет и но-шпа, надявам се да е нормално следствие да започнат да излизат песъчинките и да дазнят и дерат Или поне звучи логично. А и доктора каза, че основният проблем е, че не се храни и съответно не пие и достатъчно вода. Та такъв ни е случая, не е след запушване. Как мислиш, може ли да създадат пустите песъчинки още усложнения, ако ги вади сега, постоянно, или пък да вземе да се запуши, на фона на лекарствата, докато ме няма?

Е, сега съвсем се обърках... на тази храна на Пурина, пише "ренал", а предния път ми дадоха уринари...
Така, до колкото разбирам, следва да са за два различни типа камъни и следва да е противопоказно, ако се объркат храните, така ли?

Редактирано от ПeпcoвaMaмa на 12.02.08 08:05.



Тема Re: "Вадене" на кристали... [re: Живoтинka]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано12.02.08 07:17



В сряда през нощта заминавам и ще бъда на хиляди километри и няма да мога да се върна, ако се налага


Майка ми ще му дава хапчетата, но тя работи по 14 часа на ден, та няма да може да му обръща толкова внимание. Хапчетата са му на 12 часа, а тя ще ги дава сутрин в 6,3о , а вечер чак в 20.30, но мисля, че това не е проблем, проблема е, че няма да може да търчи след всяко негово ходене в тоалетната, да рови, да види какво има...
Аз излизам чак в 9.30, той до тогава си е свършил, каквото е имал да върши и като се върна в 19-20 часа, той тъкмо се буди...
Уф, дано съм параноична просто

Отивам да го целувам



Тема Re: "Вадене" на кристали...нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 10:04



Съчувствам ти. Не зная дали това ще те успокои, но и при нас момента с кръвта в урината беше крайната фаза от развитието на болеста, след което започва да се подобрява, макар и не толкова бързо - за седмица-две постепенно се нормализира, а след три вече сме забравили за честото пишкане.
Най-важното, което трябва да следи майка ти, е котето да не се запуши - трябва да е сигурна че се е изпишкал сутринта и през деня. Висенето върху котешката тоалетна не е критерий за това. Трябва да е сигурна, че наистина е пишкал. Можеш да й се обашваш всеки ден и да я питаш. Иначе Мошо доста си поплакваше докато свърши тази работа, когато беше в най-острата фаза, защото си е болезнено, но най-важното е да го прави.
Стискам ви палци всичко да е наред и Пепсо да те посрещне бодър и оздравял когато се върнеш.



Тема Re: "Вадене" на кристали...нови [re: Zhimi]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано12.02.08 12:43



Щом взима хапчета, всичко е наред, още повече, ако майка ти успява да му ги дава. Вярно е, че при изпишкване на песъчинките е болезнено и има кръв, да ти кажа, че моят запушен Бебо никога не е изкарвал кръв, направо се запушваше.
Тия бодливите камъни са точно струвитите, те са за Уринари, искат подкиселяване на урината, за разлика от другите те не се топят, затова трябва да се изкарват. Така е с моя поне, и така ми казаха, да не се правя и аз на ветеринар. Бяха ми препоръчали за това подкиселяване дори и една ампулка витамин С да му слагам във водата или храната. Но това е само споделяне, не е рецепта. Не се тревожи, и за обаждането също е вярно, доста успокоява, като се сетя от какви географски ширини съм се обаждала да питам - има ли локвички в коридора....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.