Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.02.08 21:27



О, има, има такива животни. Първият ми сиамец, дано почива в мир това невероятно животно, от малко го мъкнехме по вили, морета, села, къде ли не. Познаваше колата и обичаше да се вози. Колко погледи и въздишки сме отнасяли по пътищата. Лягаше отзад до стъклото, просваше се и изглеждаше като плюшена играчка. И сякаш знаеше къде отиваме всеки път. Примерно като наближим вилата той ставаше нетърпелив, започваше да се разхожда из колата. Когато стигнехме там, пръв слизаше той естествено. Обожаваше да ходи на вилата. На морето пък, понеже всяка година ходихме за няколко месеца на едно и също място, той започна и него да познава. Слизаше от колата, влиза в хотела, право по стълбите и пред нашата стая. И там му харесваше, защото имаше огромна тераса, на която сушаха чаршафите на хотела, там обожаваше да търчи, гони гълъби, от нея се качваше и на покрива на хотела. Живя доста свободен живот. Тогава нямаше клетки, нямаше такава паника от моя страна, такова треперене.... Е, почина твърде млад, едва на 10, но поне живя пълноценно.



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано05.02.08 22:06



Ами от 5-те ми котки, тя си отиде първа. Рак на млечните жлези. Последваха я сестра й, после и майка й, пак от същото. Сега имам двечки - пак майка и щерка, да са ми живи и здрави, ма понякога много осезателно усещам как ми липсват останалите маймуни, всеки с характера си, с номерата си ... ма това е положението.



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: bushkata]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано05.02.08 22:21



Съжалявам


Дано с това са се приключили болестите ви и доживеете дълбока котешка старост!



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано05.02.08 22:24



Блгаодаря ти.
Иначе и тричките си бяха на по 13-15 (или повече, щото майката дойде вече бременна и нямам идея на колко беше точно) години, та поне не си заминаха млади и зелени.



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: bushkata]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано05.02.08 22:30



Мой близък скоро приспа своята, 13 годишна от същото. При нея до мозъка явно беше стигнало, защото ослепя и се появиха кървящи гнойни рани... Доста късно го откриха и нямаше смисъл от операции, оставиха я да преживее, докато не започнаха раните и болките и я приспаха... Никак не е лесно


Много маци са с тумори по гърдите, явно им е слабо местенце



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано05.02.08 22:37



Много маци са с тумори по гърдите, явно им е слабо местенце

Ветовете твърдят, че с кастрация преди или след първо разгонване процента да се появи намалаява почти до нула.
Аз търся доказателства в подкрепа на това все още.



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано06.02.08 10:34



Страхотно е това, което описваш - коте, което обича да пътува - та това е котето мечта. Ако мога да науча Лео така да пътува ще е супер. За хотел не знам, но поне на вилата ако свикне ще е върха...

А между другото се чудя как има хотели, в които да пускат с коте... мислих си, че няма надежда за това...



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано06.02.08 11:22



10 не е млад. Над 8-9 години животното може да се брои за старо вече и трябва да му се трепери и много грижи да се полагат.
Друг е въпроса че съм виждал женска котка на 16 която ражда всяка година и живее свободно. Сега за пределна възраст се счита 20, но пък в немската книга, която е от 83-та пише че нормалната продължителност на живота е 6 години като в редки случаи надминава 10 и имало единични случаи с котки живели по над 20. В последните години явно много се е вдигнала нормалната продължителност на котешкия живот.

Редактирано от Tapaлe Ж на 06.02.08 11:26.



Тема Re: Котешки сълзичкинови [re: Tapaлe Ж]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 12:59



10 години за котките е възраст малко над средната - в разцвета на силите си.


Предишният селски котарак на родителите ми живя 18 години (като на 16 някой го беше стрелял - имаше рана от сачма над окото, а очната му ябълка се беше изместила по някакъв начин, но се оправи напълно за няколко дни без намеса на вет (по липса на компетентен такъв). Не мога да преценя дали е виждал отново с това око но си продължи нормалния котешки живот на ловец на мишки, скитник и все пак голям гальовник. Беше на 18 години, когато изчезна, предполагам че по начина, по който си отиват котките когато им дойде времето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.