Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема На вет. доктор като на екскурзия...нови  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано31.01.08 23:44



Просто ми се иска да споделя с вас - мина първото ни псещение при ветеринарен лекар... Ама първото не за наш Лео, а за нас - новите му стопани...

. Той е бил преди, но ние не... И може би за това като че ли беше по-спокоен от двама ни взети заедно. Когато мъжът ми го понесъл с клетката към колата (аз отидох направо от работа в клиниката), Лео така жално и силно маукал, че хората по улицата се оглеждали да видят какво става. Но след това в колата се успокоил. Срещнахме се направо там. Приеха ни... усмихната, готина лекарка, а на мен ми свито заради котето - мисля какво ли ще стане когато му отворим клетката... дали няма още повече да се уплаши... или да драска... Но какво мислите- той излезе спокойно и се поогледа насам-натам. След това така се успокои в ръцете на докторката, че след малко дори се изправи на за дни лапки и почти я прегърна с предните... Много леко мина всичко. Вярно е, че не сме имали някакви сложни манипулации(само хапче и ваксина), но все пак си е супер държание от негова страна... Заслужава си момчето да го похваля тук... То си беше екскурзия за него, разнообразие направо...

Имам въпрос към вас -какво мислите за подрязването на ноктите на котките? Аз попитах лекарката и тя не каза, че е лошо... просто е важно да не засегнем живата част на нокъта, но след това когато исках да купя ножичка от зоомагазинчето жената ми каза, че не било добре да се изрязват ноктите на котка. Най-добре било сам да си ги остри на драскалката. Та вие какво мислите? Режете ли им ноктите на вашите?





Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
Автор suzinka_tomcat (наглец)
Публикувано31.01.08 23:49



Ние режем ноктите на нашите котки от 3-4 месечни. Не драскат, не си точат ноктите, не правят пердетата на ресни. В началото /много отдавна/ докато се научим на старата ни котка го правеше ветеринарат, а след това ние. Със специална нокторезачка от зоомагазина на Славейков, а като се изтъпи сега вече и с обикновена нокторезачка. И то ноктите на 7.5 кила огромен котарак. Имаме и точило за нокти, но по-добре да са с изрязани.



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано01.02.08 00:29



Аз лични ги режа, много внимателно. Забелязах че котката като че ли се чувства по-добре с леко подрязани връхчета. Ноктите и са прозрачни и много ясно се вижда до къде може да се реже но никога не режа по-близо средата между върха и живата част.



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано01.02.08 00:36



Сигурно и аз ще ги подрежа щом вие го правите - естествено мъничко, само връхчетата и като пораснат - пак мъничко. Все си мисля, че като не е драстично не би трябвало да му пречи...

Между другото някой ми спомена, че се правели операции за тотално премахване на ноктите на предните лапки. Така се възмутих. Не знам, но не мога да го приема, това си е грубо вмешателство. Та нали такава котка не би могла да се качи на дърво или да направи нещо типично котешко... просто - безпомощна. Но за подрязването на връхчетата по малко си струва човек да опита..



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано01.02.08 00:46



При операцията за премахване на ноктите се ампутира цялата последна става. Така се променя геометрията на лапите, получават се заболявания и е изключително болезнено.



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 08:39



Ние не режем ноктите на нашите котки и никога не сме ги рязали. Мисля, че за котките точенето на нокти е като нашето протягане, необходимост. Шейла си има любими места за точене (нейни, не наши). За да оеднаквим понятието място за точене, пък и защото заслужава (такива хубави котета ни ражда) и купихме " Котешка драскалка хралупа,с модерен дизайн и цветове " на фирмата ТРИКСИ. Формата на драскалката е така нареченият "долар" и по други форуми, хората твърдят, че много се харесва от котките. Е, вярно е, сега ноктите се точат там, освен това ни е любимото място за игра.



Ето едно място, където я има



Тема за ноктитенови [re: Живoтинka]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 08:43



Преди години съм подрязвала ноктите на котката-много внимателно,вижда се докъде може да се реже и котката ме търпеше,но после отиваше да си ги наточи на дивана...

,та се отказах.



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано01.02.08 09:32



Аз никога не съм рязала ноктите на наш Бебо. Има си драскалка, има си пънче и си ги ползва по предназначение. Никога не е отишъл да се драска на мебели и неразрешени места ..е освен ако не иска да ти направи на пук за нещо





Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.02.08 09:45



Аз също никога не съм ги рязала. Няма смисъл, според мен. Драскането с или без подразяни нокти не можеш го спреш

А и им доставя удоволствие да си ги точат. Моите обожават драскалката си. Вече съм сменила 3. Правят ги на парцал след няколко месеца. Особено Коко, който е бая големичък,а драскалката ниска и за да си наточи ноктите ляга на земята и по нея се набира нагоре. Драскалката е и основно място за игра. Просто им харесва да точат нокти на нещо, на което хем е забавно, хем е позволено. Вземи му драскалка и виж сама колко ще я хареса.



Тема Re: На вет. доктор като на екскурзия...нови [re: denii]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано01.02.08 09:50



И аз трябва възможно най-скоро да сменя драскалката, че е пред разпадане и се чудя каква да вземам. Твоите котаци каква ползват?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.