Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Май имаме здрвословен проблемнови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 20:05



След няколкото ипишквания/препикавания/маркирания (какво е, не знам), днес се оказа, че в рамките на 1 час си влезна 5 пъти до тоалетната. До вчера си пишкаше обилно в тоалетната и по малко навън, което разказвах. Вчера заминах извън града, днес се прибирам и виждам, че той освен, че не е препикавал никъде, не е пишкал и в тоалетната си както трябва... В тоалетната имаше нещо крайно недостатъчно, топчето бенто от пишкането беше с големина на орех, при условие, че той си пикае като малко кравче, големи бенто топки, колкото моя юмрук стават... и още по-притеснителното е, че изпишка и пред мен толкова... и след 20 минути отиде и изпишка пак толкова... и така 5 последователни пъти от час и половина насам, откакто съм се прибрала...



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано27.01.08 20:11



Запушване?





Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: bushkata]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 20:14



Цистит:)

Става ли за малко е нормално. За останалите неща има лекари.

Дано му няма нищо





Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: bushkata]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 20:32



Ами и аз мисля, като Весито, че е по-скоро цисит или някакъв вид възпаление, защото в крайна сметка сумарно, като добавя и току що формираното шесто орехче, си изпишка вече почти нормалното пишкане, ама на 6 пъти...
Сега му позволих да пие от водата на костенурката - е, това е нещо, което обожаваме да правим, но не ни се позволява, та сега му позволих и той излочи доста количество... ако до утре не е направил голямо топче в бентото, и ако дори и да е направил, има малки топчета, ще се водим на доктор...



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано27.01.08 20:35



потърси в интернет каква е дозата за котки на спазмалгон и му дай съответното количество. при всички случаи ще го облекчи (и ако е запушване в началото и ако е цистит)



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор suzinka_tomcat (наглец)
Публикувано27.01.08 20:46



Има денонощни клиники и телефон можеш да зададеш въпрос и ако нямат пациент да ти отговорят. попитай какво да дадеш, котките не се лекуват с човешки лекарства.



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: suzinka_tomcat]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 21:26



Сега се свързах с ветеринар, чисто човешки си ми каза... Бусколизин 1/2 и Спазмалгон 1/2.
Иначе май май е и топличък, или пък ме хвана параноята





Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 21:37



Моето некомпетентно мнение е, че ако има запушване ще го боли като ходи по нужда, ще мяука по време на пиша и ще се ближе постоянно. Ако има температура ще е отпаднал и няма да иска да яде. Ако много се притесняваш, може да му я измериш. Ако няма и не мяука като пиша - няма страшно.



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 22:56



Не мяука, не дава вид да го боли. Иначе е по-скоро сърдит, отколкото отпаднал. Апетит има, ако неговото свръхкапризно отношение към храната може да се нарече апетит, но не е по-различно от преди, значи броим, че има. Преди мъничко се изпишка за 7-ми път, като беше повече от преди, почти на половината на нормалното пишкане. Позволих му пак от костенурската вода. А иначе не се ближе постоянно, малко повече от преди, но и предвид, че той винаги си прилага хигиена след тоалетна - сега пак прави така. Понякога, когато се ближе, спира да ближе и започва много съсредоточено да се души, като по някое време вдига глава и човек може доста да се посмее на изражението му - с вдигнат като антена крак, отворена уста, опулени очи и огромни зеници, мокър и доста зачервен нос... и се пули така няколко секунди, после преглъща и продължава да се облизва. Според твоето некомпетентно мнение (че най-често много ми допада) израз на какво е това?
Апропо... благодаря за идеята за маркирането, към която ме насочи в другата тема, мислех днес, като се прибера и седна на компа да ти отговоря там, но съвсем ми отне съзнанието Пепса с това пишкане... Та може би все пак е и маркирал, защото в момента, в който клекна и се намести вчера върху куфара ми този път, аз скочих, изхъсках му мнооого лошо, застанах пред него и забих поглед в очите му... голям зор видях, докато се врътне, трябва да си призная... дяволчето свило уши и гледа змийски и не мърда... аз му поръмжах и хъснах още веднъж, докато се гледахме и накрая котенцето толкова миличко мяуна и дойде и ми се омилка в краката, че направо ми разтопи душичката... но удържах емоциите, фръцнах се, прибрах си куфара и му хъснах още веднъж... И някак си вътрешно усетих, че наистина има смисъл цялата тази сцена...



Тема Re: Май имаме здрвословен проблемнови [re: prAsino]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 23:07



Успях да му дам половината от дозата за котки. За сметка на това си докарах сръдня за 1 месец напред


Ама това е живота, какв да се прави...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.