Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 23:58



В началото на зимата се случи следния случай. Бях сам в къщи, жена ми беше на гости при родителите си. Една вечер, след работа, ми стана много лошо, дигнах температура, заболя ме силно глава. Лягам си с хиляда зора, взех телефона до мен и си мислех, че ако ми стане по-лошо даже не мога да звънна на бърза помощ, щото всички врати заключени, а кучето пуснато. Даже кьораво хапче не можах да намеря. И тогава Шейла идва при мене, ляга ми на гърдите и цяла вечер стоя там. Ще кажете, че вашите котки го правят постоянно, ама Шейла като уважаваща себе си персийка не прави така. Никога не идва на крака, понякога спи на края на леглото ама никога по нас. След като легна при мен почнах да чувствам, че ми поолекна и почти веднага заспах. На сутринта ми нямаше нищо, бях се оправил съвсем. Във въпросната книга пише, че котките поглъщат отрицателни енергии, по този начин лекуват, възтановяват равновесието в организма. Освен това излъчват силно поле което също въздейства. Лекуващо действа и мъркането на котките, като по този начин те се самолекуват - от тук и деветте живота. Примери за котки които лекуват много. Даже пише, че ако човек е много болен, котката също може да се разболее, даже да умре. Мен ми е по-интересно телепатичните способности и способноста им да предвиждат. Изследователите убеждават, че котките са единствените животни които имат извънчуствени възприятия които са извесни с името "трето око".



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:32



Моята котка усеща кога ще дойде на гости някой,когото харесва-например братовчедка ми-15-20 минути преди да звънне и котката я чака на вратата и мяука особено,тя и нас така чака преди да се прибереме,но братовчедка ми идва по различно време,тъй че явно не е знае какво е разписанието.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: мaцa]  
АвторMell (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 00:23



не зная дали ги привлича температурата или не, чувала съм какви ли не неща. Моят Брус е персиец, с характер има си катерушки и къщичка, където да спи освен, като бебе не се е присламчвал да спи при мен. В последните месеци изкарах две съвсем различни по рода си заболявания, първо плеврит, после си счупих крака , и ако искайте вярвайте две седмици ми лягаше на гърдите, като оздравях се лепваше и спеше на шинираният ми крак. И още нещо съм забелязала, сутрин си навивам часовника за работа в 7,15 първото, което виждам е /преди да звънне будилника/как е скочил на леглото и ме бута с космата лапа. Все едно си казва "Тая без мен никога няма да стане" , а как разбира, и не го прави през уикенда



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mell]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 08:04



Разбират, и моята събота и неделя ме оставя до 10, но предполагам че е заради по-спокойният сън.Усеща че спиш спокойно и не те буди. А имай предвид че тя си иска храната, още от 6 нататък.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mell]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 08:24



моят "селекциониран"помияр е адски егоист!10годишен вече,но по наши сметки баба му е била змия,а майка му-кучка....та на въпроса:не позволява да го пипат/не галят!/ако не е на кеф,спи при който и когато само той иска....абе,не котка ,а всичко друго,но мен ме боли рамото.Ама адски ме боли,дупчат ми задника,гълтам илачи,мажа се като стара баба с всякакви лайналъци....облъчват ме,нагряват ме-кошмар,а ципа на дънките си не мога да дигна с болната ръка.Вечер ходя като талъсъм из къщи и разстройвам семейния бюджет с извънредни цигари....спи ми се като на пор.И 1 вечер се засичаме с гея/помияра,змийско-кучешкия потомък/в кухнята и му говоря:"абе,ненормалнико сбъркан,абе чернобилско извращение,що не ми помогнеш като другите котки,за които пишат таквиз умиляващи неща....лягам си след това,а той се мъкне с мен-височайшо благоволение,защото обикновенно спи при сина ми.И чудо-гада ляга на болното рамо,муцунката му с гъделичкащи мустаци в лицето ми.Побутвам го,за да се наместя-лапите му с нокти.Не ви лъжа,никога не съм имала високо мнение за неговите интелектуални възможностти и обикновенно се обръщам към него с:"ела,на мама,тъпата гад,"та гада дни на ред спа на рамото ми.Мъжа ми казва,че съм сънувала.Не,той не ме оправи,но поне поспивах през нощите.оправи ме/според мен/Ст загорската екстрасенска.Но парадокса е,че тя ме пита за него имал ли е скоро запушвания/още ядеше гранули и редовно му правеха катетър/,и ми препоръча да му давам от нейната вода/нещо облъчена от нея/...знам,че много от Вас ще се подхилнат скептично,знам,че други ще ме оплюят като нескопосан фантазьор.Но цял живот/от утре 55г/съм била с котки и си ги обичам.Верно,че като настоящия-никога не сме имали такова котешко извращение!Но стариякотор/умря на 21г/редовно ни предупреждаваше за майка ми-щом легне на възглавницата й като корона над главата й-трябва да викаме лекар-кръвното й налягане вече може само с инжекция да се свали.Е,не позволявам на никой в мое присъствие да отрича странните котешки способностти,грижа се за настоящето си извращение,наречено Арап/наистина има тъмна душа!/,обичам го,но в някои случай просто се страхувам от погледа му.И не си го давам на никой!Последното му изпълнение беше преди 1седмица-имам гости,които го виждат да спи на монитора и ме питат не ме ли е страх,че може да направи бела в/у него.Той ,след време се прехвърля да спи на телевизора и сменя програмите,защото някой глупак сложил бутоните отгоре.Гостите ми оплюват нахалния ми котор като ме съветват,че скоро и ще се изпикае в/у я монитора,я телевизора.Минава време,тръгват си,обуват се,но....ужас-обувките на мъжа/категоричен коткомразец/жвакат-ха,познайте кво и от кой.........за аромата не се съмнявайте,аз пък хич,че отново ще ми дойдат на гости!



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: бoдилчeтo]  
Автор ДPaka ()
Публикувано13.03.08 12:26



Хе-хе-хе че ме развесели


Аз не мога да се похваля с кой-знае кви лечебни умения на моите котешки любимци,но за това ,че дословно разбират какво им се говори-гарантирам.
И аз имам една кръстоска м/у белка(нали това животно беше много отмъстително)и лисица. Винаги ,когато се скарам с нея или е недовлна от мен,отива и набива малкия за отмъщение,щото знае,че много се ядосвам. В началото(кво ти начало, близо 6 месеца)както повечето тук знаят го гонеше буквално като ловджийско куче заек,но от известно време започнах да и говоря продължително и настойчиво,като пространно и обяснявам защо не бива да се държи като някаква луда садистка...еее,дали ме разбира-не знам, но наистина се кротна.Склонна е даже някоя целувка да му удари чат-пат, нооо ядоса ли се...да не и е насреща,моментално го отнася милия.Добре,че бяга бързо.
Такива ми ти работи



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: ДPaka]  
АвторCZ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 14:57



Всеки от нас преоткрива котешките възможности и умения. Те се проявяват при котка, която е над 1 г., затова аз все още чакам котаците ми да развият способностите си и да ме изненадват.
Всъщност, отношението към котките винаги е било двояко - точно заради необяснимите им способности, заради оная тънка невидима нишка, която ги свързва със свят, за който нашите възприятия не са пригодени, или са закърнели в течение на хилядолетията. Така котките са въздигани в култ от една страна и са били изгаряни, както и вещиците. Тове е само доказателство за уникалните котешки способности.
Казват, че котките не възприемат светлинния цветови спектър така, както ние го виждаме. това не значи, че трептенията за червен цвят не съществуват. Аналогично - ние не улавяме сигнали, които за котаранците са нещо тривиално. И ето че отново са ни в помощ - с онези сетива, които ние нямаме, но чрез съжителството ни съвместно можем да ползваме, разбира се, ако Нейно Височество реши да ни ги сподели.





Тема интереснонови [re: Людмил]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:21



Вижте последния брой на National Geographic-има много интересна стаия за животинската интелигентност и езикови умения



Тема Re: интереснонови [re: мaцa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:57



Сигурно имаш впредвид това

. В тази връзка и малко не по темата, вчера ми разказаха за така нареченото "плашене на дървета", ако плодно дръвче не прави плодове се отива при него и със съвсем сериозен глас почваш да му говориш, че ще го одрежеш. Помага и да вземеш брадва и даже да го фраснеш един път. Хората които са го правили твърдят, че въпросната процедура била много ефикасна. Ако говорим за животински интелект сигурно трябва да обявим котките за екстрасенсите сред животните.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: бoдилчeтo]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 17:20



То това твоето е "Тери Пратчет - АВТЕНТИЧНАТА КОТКА" номер II. Ако случайно някой не я е чел - сложил съм я на сайта на Шейла -

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.