Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Уникални котешки способности  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 09:06



Преди време, Tapaлe Ж ни обърна внимание на една книга на руски която се казва "Кошкотерапия - пушистое лекарство". Това, което ми направи силно впечатление в тази книга, е твърдението, че котките притежават телепатични способности. Освен това могат да предвиждат бъдещето и да предупреждават хората за приближаващи опасности. Разбира се, и основната тема на книгата - да лекуват хората от редица (доста дълга) заболявания. Интересно ми е дали вие сте наблюдавали подобни неща. Или може би други котешки способности. Може ли да се окаже, че котките имат способности, за които не знаем или не сме забелязали, далеч по-полезни от ловенето на мишки!
Линк към книгата има в темата на Tapaлe Ж или на сайта на Шейла.



Тема даммнови [re: Людмил]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 11:30



Нашия мърморан притежава способността да ме развеселява с простотиите си.





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор CZ ()
Публикувано27.01.08 12:07



Ще ви дам един пример, не знам дали е точно телепатия, но най-малкото показва, че котките разбират и помагат. Някъде скоро бях чела за един сибирски котарак в Русия, живеещ в старчески дом, който усещал кой кога ще си отиде от света на живите. Едно от котетата ми, Корина, е сибирка и ето какво направи веднъж.
Майка ми чува, че нещо пада, отви в другата стая и вижда голяма саксия, паднала на земята, а върху пръстта - Корина, лежаща неподвижно. майка ми изпищяла, защото помислила най-лошото. След малко легнала да почива, а Корина се приближила към лицето й и я лизнала по бузата.

Тъй като добре си познавам животинчето, знам, че подобно поведение не е в стила й и никога не ме е близвала. Друг начин за тълкуване на реакцията й за мен няма, освен че, усетила уплахата и стреса, отишла и по свой, котешки начин погалила майка ми:"Спокойно, всичко е наред".



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 19:33



Баща ми живее с приятелката си - Вили от 10-ина години и си имат една женска сиамка - Моли. Сиамката е страшно привързана към Вили, всяка вечер дори, когато й се доспинка, независимо дали има гости или са си сами, тя сяда на стола до нея, започва да й мяука и ако не й обърне внимание я гризва лекичко по ръката. И това продължава с часове, докато не отидат да си легнат. Баща ми е дебеличък и хърка много, поради което си спи в отделна стая. Сиамката обаче изпитва невероятен респект към баща ми, разбира се лигави се и му се гуши и на него, но неговата дума е абсолютен закон.
Та, всичко това беше прилюдия. Исках да разкажа следната случка.
Една вечер баща ми получил задух, болки в гърба и дробовете, кашлял от ден-два, което не е необичайно и му се случва често, защото има хроничен бронхит. Тези ден-два обаче Моли спи при него, необичайно за тях. Та тази съща вечер, когато той получава бодежите, полегнал и помолил Вили да го поразмачкаи да го намаже с нещо загряващо. Приготвила тя бутилка домашна ракия, вдигнала блузата му, започнала да го мачка, при което Моли полудяла... започнала да мяука панически неистово и да тича около тях.. Вили я напъдила и продължила.. Моли пък продължила да мяука панически... Вили отворила бутилката ракия, при което Моли скочила върху нея и започнала да я хапе по ръцете... Замръзнали и тримата... Моли седнала до баща ми и в момента, в който Вили посяга към него, тя скача и й хъска... Оставили те и ракии и масажи и се отдали на мислене върху мистериозното поведение на мацата... Много мистериозно, защото не за първи път се възпалявал пред нея бронхита на баща ми и не за първи път Вили го размачква и маже с ракия...
На другият ден баща ми бе приет в болница с остра пневмония, сърдечна недостатъчност, 600 милилитра плеврален и 140 милилитра перикарден излив... Не е било бронхита . И не е било редно Вили да го размачква и маже с ракия... Но от къде е знаела Моли?....



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано27.01.08 19:57



За две години заедно се е случвало само веднъж, вероятно затова го помня:
Имах страхотно главоболие един следобед, случва се понякога, но този път направо щях да полудея. Легнах си и дребния, който е гадина егоистична, несъстрадателна и влудяваща моментално се размаза върху главата ми. Легна точно върху лицето ми, като милостиво ми позволи да се поизместя леко за да мога да дишам. Спали сме така близо два часа, не помръдна, а съм сигурна, че не му беше особено удобно. Като се събудих главоболието ми не беше изчезнало напълно, но беше намаляло значително. Никога преди, а и след това не е лягал така.
Но в интерес на истината не се изненадвам, че точно той, а не добрия му, търпелив брат реши да ме "лекува".
Имаме някаква особена връзка: все пак той нямаше как да стане такъв изверг без човек, който да го лигави безотказно.



Тема ...нови [re: olived]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 20:11



Как мърморан разбира, че цветето ще умре...

Като го бутне:)

Тва всичко са що годе глупости. Ясно е, че котките не са с всичкия си. Ясно е също и това, че те са там, където има т. нар. отрицателна енергия.

За лекуване и прочие на дали.. въпреки, че боли ли те корема котката почти на 100% ще се опита да се просне някъде в близост до него.. и илюзия или измама, но аз мисля, че помага. Обаче при една температура да сте забелязали, че котките странят? Да, пак гледат загрижено и съвсем бавно и скромно те доближават.. но никога не лягат при теб.
Странни животинки са котетата-мотетата. И хубави:)



Редактирано от Becитo на 27.01.08 20:12.



Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано27.01.08 20:25



не сме забелязали. аз като имам температура не мога да се отъвра от котката. същото и когато друг член от семейството има температура.



Тема Re: ...нови [re: prAsino]  
Автор Becитo (новак)
Публикувано27.01.08 20:28



Ти си имаш антикотка:))



Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано27.01.08 20:30



а ти си имаш антилогика





Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано27.01.08 20:35



А, тогава и моята е антикотка и на приятелят ми също


Аз мисля, че котките откриват точно по по-високата локална температура болното място, и не заради нас, ами чисто заради сгрявката се пльоскат там Ама това колкото го казвам на шега, толкова мисля и че е на истина...



Тема Re: ...нови [re: Becитo]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 23:58



В началото на зимата се случи следния случай. Бях сам в къщи, жена ми беше на гости при родителите си. Една вечер, след работа, ми стана много лошо, дигнах температура, заболя ме силно глава. Лягам си с хиляда зора, взех телефона до мен и си мислех, че ако ми стане по-лошо даже не мога да звънна на бърза помощ, щото всички врати заключени, а кучето пуснато. Даже кьораво хапче не можах да намеря. И тогава Шейла идва при мене, ляга ми на гърдите и цяла вечер стоя там. Ще кажете, че вашите котки го правят постоянно, ама Шейла като уважаваща себе си персийка не прави така. Никога не идва на крака, понякога спи на края на леглото ама никога по нас. След като легна при мен почнах да чувствам, че ми поолекна и почти веднага заспах. На сутринта ми нямаше нищо, бях се оправил съвсем. Във въпросната книга пише, че котките поглъщат отрицателни енергии, по този начин лекуват, възтановяват равновесието в организма. Освен това излъчват силно поле което също въздейства. Лекуващо действа и мъркането на котките, като по този начин те се самолекуват - от тук и деветте живота. Примери за котки които лекуват много. Даже пише, че ако човек е много болен, котката също може да се разболее, даже да умре. Мен ми е по-интересно телепатичните способности и способноста им да предвиждат. Изследователите убеждават, че котките са единствените животни които имат извънчуствени възприятия които са извесни с името "трето око".



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:32



Моята котка усеща кога ще дойде на гости някой,когото харесва-например братовчедка ми-15-20 минути преди да звънне и котката я чака на вратата и мяука особено,тя и нас така чака преди да се прибереме,но братовчедка ми идва по различно време,тъй че явно не е знае какво е разписанието.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: мaцa]  
АвторMell (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 00:23



не зная дали ги привлича температурата или не, чувала съм какви ли не неща. Моят Брус е персиец, с характер има си катерушки и къщичка, където да спи освен, като бебе не се е присламчвал да спи при мен. В последните месеци изкарах две съвсем различни по рода си заболявания, първо плеврит, после си счупих крака , и ако искайте вярвайте две седмици ми лягаше на гърдите, като оздравях се лепваше и спеше на шинираният ми крак. И още нещо съм забелязала, сутрин си навивам часовника за работа в 7,15 първото, което виждам е /преди да звънне будилника/как е скочил на леглото и ме бута с космата лапа. Все едно си казва "Тая без мен никога няма да стане" , а как разбира, и не го прави през уикенда



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mell]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 08:04



Разбират, и моята събота и неделя ме оставя до 10, но предполагам че е заради по-спокойният сън.Усеща че спиш спокойно и не те буди. А имай предвид че тя си иска храната, още от 6 нататък.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mell]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 08:24



моят "селекциониран"помияр е адски егоист!10годишен вече,но по наши сметки баба му е била змия,а майка му-кучка....та на въпроса:не позволява да го пипат/не галят!/ако не е на кеф,спи при който и когато само той иска....абе,не котка ,а всичко друго,но мен ме боли рамото.Ама адски ме боли,дупчат ми задника,гълтам илачи,мажа се като стара баба с всякакви лайналъци....облъчват ме,нагряват ме-кошмар,а ципа на дънките си не мога да дигна с болната ръка.Вечер ходя като талъсъм из къщи и разстройвам семейния бюджет с извънредни цигари....спи ми се като на пор.И 1 вечер се засичаме с гея/помияра,змийско-кучешкия потомък/в кухнята и му говоря:"абе,ненормалнико сбъркан,абе чернобилско извращение,що не ми помогнеш като другите котки,за които пишат таквиз умиляващи неща....лягам си след това,а той се мъкне с мен-височайшо благоволение,защото обикновенно спи при сина ми.И чудо-гада ляга на болното рамо,муцунката му с гъделичкащи мустаци в лицето ми.Побутвам го,за да се наместя-лапите му с нокти.Не ви лъжа,никога не съм имала високо мнение за неговите интелектуални възможностти и обикновенно се обръщам към него с:"ела,на мама,тъпата гад,"та гада дни на ред спа на рамото ми.Мъжа ми казва,че съм сънувала.Не,той не ме оправи,но поне поспивах през нощите.оправи ме/според мен/Ст загорската екстрасенска.Но парадокса е,че тя ме пита за него имал ли е скоро запушвания/още ядеше гранули и редовно му правеха катетър/,и ми препоръча да му давам от нейната вода/нещо облъчена от нея/...знам,че много от Вас ще се подхилнат скептично,знам,че други ще ме оплюят като нескопосан фантазьор.Но цял живот/от утре 55г/съм била с котки и си ги обичам.Верно,че като настоящия-никога не сме имали такова котешко извращение!Но стариякотор/умря на 21г/редовно ни предупреждаваше за майка ми-щом легне на възглавницата й като корона над главата й-трябва да викаме лекар-кръвното й налягане вече може само с инжекция да се свали.Е,не позволявам на никой в мое присъствие да отрича странните котешки способностти,грижа се за настоящето си извращение,наречено Арап/наистина има тъмна душа!/,обичам го,но в някои случай просто се страхувам от погледа му.И не си го давам на никой!Последното му изпълнение беше преди 1седмица-имам гости,които го виждат да спи на монитора и ме питат не ме ли е страх,че може да направи бела в/у него.Той ,след време се прехвърля да спи на телевизора и сменя програмите,защото някой глупак сложил бутоните отгоре.Гостите ми оплюват нахалния ми котор като ме съветват,че скоро и ще се изпикае в/у я монитора,я телевизора.Минава време,тръгват си,обуват се,но....ужас-обувките на мъжа/категоричен коткомразец/жвакат-ха,познайте кво и от кой.........за аромата не се съмнявайте,аз пък хич,че отново ще ми дойдат на гости!



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: бoдилчeтo]  
Автор ДPaka ()
Публикувано13.03.08 12:26



Хе-хе-хе че ме развесели


Аз не мога да се похваля с кой-знае кви лечебни умения на моите котешки любимци,но за това ,че дословно разбират какво им се говори-гарантирам.
И аз имам една кръстоска м/у белка(нали това животно беше много отмъстително)и лисица. Винаги ,когато се скарам с нея или е недовлна от мен,отива и набива малкия за отмъщение,щото знае,че много се ядосвам. В началото(кво ти начало, близо 6 месеца)както повечето тук знаят го гонеше буквално като ловджийско куче заек,но от известно време започнах да и говоря продължително и настойчиво,като пространно и обяснявам защо не бива да се държи като някаква луда садистка...еее,дали ме разбира-не знам, но наистина се кротна.Склонна е даже някоя целувка да му удари чат-пат, нооо ядоса ли се...да не и е насреща,моментално го отнася милия.Добре,че бяга бързо.
Такива ми ти работи



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: ДPaka]  
АвторCZ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 14:57



Всеки от нас преоткрива котешките възможности и умения. Те се проявяват при котка, която е над 1 г., затова аз все още чакам котаците ми да развият способностите си и да ме изненадват.
Всъщност, отношението към котките винаги е било двояко - точно заради необяснимите им способности, заради оная тънка невидима нишка, която ги свързва със свят, за който нашите възприятия не са пригодени, или са закърнели в течение на хилядолетията. Така котките са въздигани в култ от една страна и са били изгаряни, както и вещиците. Тове е само доказателство за уникалните котешки способности.
Казват, че котките не възприемат светлинния цветови спектър така, както ние го виждаме. това не значи, че трептенията за червен цвят не съществуват. Аналогично - ние не улавяме сигнали, които за котаранците са нещо тривиално. И ето че отново са ни в помощ - с онези сетива, които ние нямаме, но чрез съжителството ни съвместно можем да ползваме, разбира се, ако Нейно Височество реши да ни ги сподели.





Тема интереснонови [re: Людмил]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:21



Вижте последния брой на National Geographic-има много интересна стаия за животинската интелигентност и езикови умения



Тема Re: интереснонови [re: мaцa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:57



Сигурно имаш впредвид това

. В тази връзка и малко не по темата, вчера ми разказаха за така нареченото "плашене на дървета", ако плодно дръвче не прави плодове се отива при него и със съвсем сериозен глас почваш да му говориш, че ще го одрежеш. Помага и да вземеш брадва и даже да го фраснеш един път. Хората които са го правили твърдят, че въпросната процедура била много ефикасна. Ако говорим за животински интелект сигурно трябва да обявим котките за екстрасенсите сред животните.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: бoдилчeтo]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 17:20



То това твоето е "Тери Пратчет - АВТЕНТИЧНАТА КОТКА" номер II. Ако случайно някой не я е чел - сложил съм я на сайта на Шейла -

.



Тема Re: интереснонови [re: Людмил]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 21:49



С животните е още по-лесно. Но и по-трудно същевременно. Когато започваш да говориш лошо и да мислиш лошо (или си уплашен и т.н.) хормоните които циркулират в теб се променят, а специално котките и кучетата усещат много. За растенита теорията е че усещат промяната в електромагнитените полета на мозъка.



Тема Ако не помага, не врединови [re: Tapaлe Ж]  
Автор T_o_6_e (Невярващ)
Публикувано13.03.08 23:32



Няма да коментирам дали помага или не.
Преди около година куцах няколко месеца подред от болки в коляното, докато в един момент като седна пред компютъра и котарака - хоп, се качи в мене и ляга така, че главата му е точно върху болното коляно. За 10тина "сеанса" по 1-2 часа и... няма и следа от болка.
Нямам идея дали животното е помогнало или е съвпадение. Просто такива са събитията.

Errare humanum est.


Тема Re: интереснонови [re: Людмил]  
АвторДPaka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 15:26



в тази връзка (с дърветата )и аз мога да споделя нещо.
Много пъти ми се е случвало да обгрижвам прекалено някое капризно цвете,а то да се чуди каква болест да хване.Като се изчерпам,писва ми и го изнасям на стълбищната площадка.Казвам си-край,това е, ще го изхвърля да не се мъчи,че и аз покрай него. Там обаче забравям за него и след месец или повече го виждам как съживено е нахвърляло здрави листа,че понякога и цвят. Това ми се е случвало поне 5 пъти





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано16.03.08 11:10



Преди 2-3 месеца моята котка ме спаси от пожар - в най-буквалния смисъл на думата. Бях запалила една свещ, от тези, дето в основата си имат вградени някакви сухи треви - нямах представа как зловещо горят тези треви. И съм задрямала на дивана в съседната стая. Котката, разбира се, се беше гушнала до мене, както обикновено. По едно време се събуждам от усещане за силен натиск по крака ми - гледам, тя изправила, със задните лапки стъпила на дивана, а предните буквално ги беше забила в бедрото ми. Нещо, което ви се заклевам, че никога не е правила - всички знаете колко леко стъпват котките по принцип. Та тя ме натиска по крака, изпънала шия (в посока на съседната стая) и нещо нервно души във въздуха, видимо неспокойна. Аз й имам пълно доверие и ако се държи така, винаги проверявам какво става.

Затова веднага станах и отидох да огледам - като влязох в съседната стая, направо се вледених. Въпросната свещ беше пламнала, навсякъде се беше разлял восък - и това се случва на бюрото, където от едната страна е компютърът, а от другата - огромна камара книги. По мои груби изчисления беше въпрос на максимум минута огънят да достигне книгите, не ми се мисли какво можеше да стане, ако котката не ме беше събудила.



Друг е въпросът колко глупаво и непредпазливо беше от моя страна, беше ми за урок и оттогава никога не оставям свещи без надзор. Но съм абсолютно убедена, че котката ме събуди абсолютно нарочно и неслучайно, тя иначе може през лицето ми да мине без да я усетя, а тогава сякаш беше мобилизирала цялата си сила в предните лапи, за да ме събуди. И то точно навреме.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Лилит]  
Авторwika (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 11:42



По отношение на точно тези свещи ще се включа и аз. Внимавайте много с красивите декоративни треви, листа, семена и други украшения, защото като стигне до тях пламъкът, пожарът ви е гарантиран. Моята изригна като истински вулкан и цялата стена още е опръскана с восък и черно, а над нея имаше снимки..не ми се мисли просто ако не бях в стаята какво можеше да стане.

Котанчо, разбира се, не беше наоколо и сигурно е спал в някоя стая на доволно кълбенце....Ама то просто защото и той не е котка, а демон, вселен в горкото малко животинче





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: wika]  
Автор CZ ()
Публикувано18.03.08 15:01



Ние пък си имаме пожарникарка. Види ли пламъче на някоя от чаените свещи, не мирясва, докато не го изгаси с лапка. Не дава да има огън, също като онези животни, хипопотамите ли бяха, който гасят с огромните си лапи запален огън в гората.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: CZ]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано18.03.08 15:20



Не бяха ли носорозите дето гасят огъня





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Mutzka]  
АвторCZ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 15:38



Именно, носорозите, и двата вида животни са тежкотонажни - какво нещо е съзнанието, особено когато е обременено с разсейващи обстоятелства - на работа съм....





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: CZ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано18.03.08 15:42



Простено ти е

В тази връзка ние сме подпалвачи, защото можем да си легнем върху свещта и няма да ни направи впечатление, ама никакво



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано19.03.08 14:09



Котаракът ми обикновено ляга винаги върху корема. По едно време се премести от там към краката ми и изобщо избягваше всякакво "газене" и лиготене, което беше адски нетипично за него. След 2 седмици разбрах, че съм бременна. През цялата бременност гадинката не се качи по-високо от коленете ми. Когато родих се върна обратно върху "любимият" шкембак.
Аз също съм на мнение, че усещат нещата далеч по-добре отколкото ние си мислим - до този момент бях убедена, че стопанисвам най-тъпото диване на Света. Сега ми се струва, че е просто най-мързеливото.



п.п. Хубава тема - отдавна не бях попадала на толкова интересна дискусия в клуба.

Редактирано от surfline на 19.03.08 14:11.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: surfline]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 15:55



Няма тъпи котки, всички котки са много умни, но някои се правят на такива за да се ползват от засиленото внимание и грижи на своите стопани. Изобщо относно стопаните момента е малко спорен - кой е шеф, кой подчинен.

Ето ви пак любимия ми цитат -
"Имаме нужда от друга и по-мъдра, и може би по-мистична представа за животните.
Далеч от природата, и живеейки със сложна хитрост, човека в цивилизацията наблюдава съществата през лупата на своето познание и ги вижда през уголемено перо и целият образ е размазан.
Покровителстваме ги за тяхната незавършеност, за трагичната им съдба да приемат форма толкова далеч под нашата.
И точно там грешим, и грешим много.
Животните не трябва да се измерват от човека.
В всят по-стар и по-завършен от нашия, те се движат завършени и пълни,
надарени със сетива, които сме изгубили или не сме имали,
живеещи със звукове, които няма да чуем.
Те не са братя;
Те не са подчинени;
те са други нации,
уловени заедно с нас в мрежата на живота и времето,
другари затворници на величието и мъките на земята".

Хенри Бестън - 'Най-отдалечената къща'




Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано20.03.08 17:24



Мдам кой е шефът е отдавна ясно поне в къщи

.

Цитатът ми напълни душата.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 23:15



Ето на какво попаднах докато ровичках из нета. Става въпрос за котка порода Сфинкс помогнала за спасяване от пожар и откриване на рак. Английския не ми е баш "роден" и затова ще се въздържа от превод, ако някой се хване може и ...

I think I emailed you about the time she woke me when a spark from the fireplace caught the carpet on fire. She saved my life! What happened was that I was in bed with a cold/flu during the day. I had started a fire in the fireplace to help warm the house as it was so cold outside. I went into the bedroom to lay down and fell asleep. Sometime while I was sleeping, a wood chip popped out of the fireplace and fell onto the carpet. It started burning the carpet. It was a smoldering fire, smoke filled the living room. Allie was running from the living room to my bedroom and she would jump on my bed meowing. When I didn't get up, she would tear back into the living room then return to my bed just fussing. I woke up and smelled the smoke. Carpet burning has an awful odor so I immediately jumped to find out what happened. She met me in the living room as to show me what was wrong. After I put the fire out, I realized that she saved my life. I knew she was special from the start, but that was when I started to realize how extremely special and smart she really was.

She also found my skin cancer that I had on my face. She would smell my cheek, same spot every night. She would breathe through her mouth, then would bite that same spot. I had that place checked, and sure enough, it was skin cancer. They burnt it off and after it healed, Allie would start doing the smelling and biting, so I went back, and the cancer was back.








Тема Превод:нови [re: Людмил]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано14.12.08 05:54



"Мисля, че ти писах за онзи път, когато тя се събуди, защото от камината изскочи искра и подпали килима. Спаси ми живота! Стана така, че бях в леглото с настинка или грип цял ден. Разпалих огъня да загрея къщата, защото беше много студено навън. Отидох в спалнята да си легна и съм заспал Докато съм дрямал, дървено парче е изпращяло и изскочило от камината върху килима. Започнал е да гори. Димящ огън, който е изпълнил цялата всекидневна стая. Али притичала от дневната до спалнята, скочила на леглото с мяукане. Когато не съм се разбудил се е върнала до дневната и обратно на леглото с фучене. Разбудих се и подуших дима. Горящият килим има противен мирис, затова веднага скочих да видя какво е станало. Тя ме посрещна в дневната да ми покаже "какво не е наред". След, като изгасих огъня осъзнах, че ми е спасила живота. Знаех, че е специална от самото начало, но тогава осъзнах, колко действително е специална и умна.

Тя също откри кожният ми тумор, който имах на лицето. Душеше ми бузата на едно и също място всяка вечер. Дишаше през устата и хапеше на това място. Отидох да го проверят и както се оказа, това е кожен тумор. Изгориха го и след като раната се излекува, Али продължи да души и хапе. Отидох отново да проверя и тумора се беше върнал."

Не съм сигурен в пола на автора, за това по инерция превеждах в мъжки род. Иначе и за котета лечители съм чувал. Не са само добри диагностици





Тема Re: Превод:нови [re: martyr]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 09:16



Писмото е писано от жена, Mary Hill. От връзката отдолу може да научите повече. Става въпрос за основополагащата котка в развъдник ANGELFIRE, която вече не е между живите. Направих бърза справка - GRANDPAWS ALOPECIA AREATA (Allie), както е цялото и име е сестра на Grandpaws Nefertiti of Ruaztec, която е първата котка-сфинкс в Русия. Нефертити фигурира в родословията както на Софи така и на Радис, като при Софи е 6 поколения, а при Радис - 4 назад. Светът е малък! И още нещо интересно - техен баща е Hari of Grandpaws, който е естествена натурална мутация, един от малкото намерени след основаването на породата и съответно имащ излкючителна цена за генетичното разнообразие (като излизате се оглеждайте, може и вие да влезете в историята!).



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторJupiter (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 10:38



Ето какво зная за Михаела, покойната вече котка на ексглавния прокурор Иван Татарчев.
Преди повече от 10-ина години на един много мразовит Архангеловден той се прибира вкъщи след продължително гостуване при свой приятел. Стига до входа на кооперацията и що да види - пред него се свила котка. Отключва вратата, тя се мята вътре и влиза с него в асансьора. Асансьорът спира на съответния етаж, котаната изхвръква преди Татарчев и се инсталира точно пред неговата врата - откъде е знаела къде да застане?! Той отваря, тя се вмъква и ... остава там до края на живота си. Кръщава я Михаела, защото се появява в живота му на Архангеловден.
Тъй като ексглавният прокурор е поклонник на нежния пол, често води в дома си приятелки. Михаела ги изненадва в гръб, ако собственикът й не се е сетил да затвори предварително вратата, и ги дере до кръв.
Няколко пъти Татарчев оперира болното си сърце в чужбина и по време на операциите Михаела буквално вие, дере и блъска главата си в стената. Журналистка ми разказа как отишла за интервю в дома на ексглавния прокурор. Сяда тя срещу него в кабинета му и Михаела веднага пристига, скача върху бюрото и застава между нея и любимеца си, т.е. огражда Татарчев, за да не му направи гостенката нещо лошо. Маха се щом разбере, че стопанинът й не го заплашва нищо.
За жалост Михаела не е между живите. Татарчев преживява ужасно смъртта й, не възнамерява да вземе друга котка, защото не може да прежали Михаела.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 09:24



Съвсем пресен пример! Преди година наша съседка при опит да освободи заклещил се на прозореца котарак, получава сериозно одиране по ръката. Тъй като одирането прерастнало в сериозен отток, постъпва в болница, където и откриват диабет, така да се каже точно на време. Нейния зет и дъщеря, пристигнали за случая, взимат двата и котарака (които са братовчеди на котараците при майка ми) и ги занасят в едно село, на около 20 км. от Балчик, където просто ги пускат. Та преди месец се върна единия, доста отслабнал (то кога е бил дебел), а вчера - другия. Съседката, въпреки че не ги долюбваше много, е категорична, че повече няма да се разделя с тях.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано15.12.08 11:35



Страхотно... как са пропътували милите с мъничките си крачета такова разстояние...! Невероятно...

Да споделя и аз от моя скромен опит... Имам чувството, че моя Лео има някаква уникална интуиция, сякаш чете мисли. Ще дам два примера за това:

1. Когато решим да го разиграем с любомото му лазерче (гони като бесен светлинката... няма насита на тази игра), още преди да сме го взели от мястото, на което стои, Лео където и да е скача и започва да търчи в аванс, търсейки червената точица... Няма как да знае, но предварително някакси разбира, че ще има игра след малко.

2. Тъй като не винаги обича да бъде гушкан, много се ядосва ако някой го вземе против волята му... Та, когато лежи на канапето и аз се приближа с вътрешното намерение да го взема против волята му, той само ме поглежда особено от долу нагоре някак си и хуква през глава и се скрива някъде... все едно ми е прочел мислите. Ако пък ситуацията е аналогична и аз се приближа към него без намерението да го взимам против волята му, той си стои спокойно и изобщо не бяга.

Мога да дам още примери... като че ли наистина предугажда намеренията, много е интересно... Вечер например тича за да му сипем прясно мляко по същото време когато и аз си сипвам, но това може да се счете да типичен пример на условен рефлекс... За разлика от това другите два примера говорят точно за някаква много интересна котешка интуиция... Някой друг имал ли е подобни наблюдения?



Тема Спасителката Чешканови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 18:05





Спасителката Чешка
Три години назад Аня Бабушкина загубва своята мама. Цялото семейство отивало на гости и попаднали в авария. Момичето с баща си Сергей почти не пострадали, но за един миг осиротели, загубвайки най-скъпия човек...Деветлетната Аничка онемяла от мъка: за три години не могла даже да гъкне. Цялото това време Сергей водил дъщеря си при най-добрите психотерапевти, но те само вдигали рамене.
Веднъж Аня отишла при баща си с бележник, където било написано "Татко, не тъжи!", а до надписа била нарисувана муцунката на котарака от "Алиса в страната на чудесата". Сергей решил да подари на дъщеря си котенце. Така в домът на Бабушкини се появило котенцето Чешка. След няколко дена се случило чудо. Един път вечерта момичето играло с котето и изведнъж го повикала "Пис-пис", а после още веднъж "Пис-пис, Че!"... Това били първите думи на Аня след три години мълчание. Сега тя вече разговаря и нарича Чешка своя спасителка.

Сп. "Друг Кошек" бр.7 2008г.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.01.09 18:34



А полезните, практични способности на нашите любимци?

Имате проблем с водопровода? Обадете ни се! Предлагаме опитен майстор и чирака му! Евтино и бързо!

"Мдааа, виждам къде е проблема..."



"Къде бе, майсторе?"





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано18.01.09 09:35



Голям (в пряк смисъл) сладур! Това ако не се лъжа е нашия съименник Коко. Трябва да внимаваш, така както е застанал да не ти изкърти тоалетното казанче. Като става въпрос за практическите способности, веднага ми идва на ум едно предаване на "Всяка неделя" от преди много време. Там Кеворк показваше една възрастна жена от едно село която ползва котката си да отпушва комини. Пускат котката в комина и тя, тъй като не може да се обърне се опитва да изпълзи нагоре. Жената каза, че понякога се налагало да "мотивират" котката запалвайки огън. Никой не каза дума в защита на бедното животно. И за да се върнем в темата, ето част от статия от mau.ru наречена Кошки: кто они на самом деле?

ПРОВИДЧЕСКИЕ СПОСОБНОСТИ КОШЕК

Во время второй мировой войны радарные установки на южном побережье Англии контролировали воздушное пространство Франции для предупреждения налетов нацистских бомбардировщиков. Акустические посты и опытные "слухачи" зондировали небеса в поисках признаков близящейся бомбежки. Однако многие жители быстро обнаружили, что гораздо более надежная и чувствительная система раннего предупреждения опасности лежит, свернувшись клубком, у их теплого камина.

Кошки, как вскоре выяснилось, обладают сверхъестественной способностью предчувствовать, когда с неба готова обрушиться смерть. Многие из них начинали не только обнаруживать признаки беспокойства еще задолго до воя сирен, но, казалось, звали, какая именно семья в опасности. У кошек шерсть вставала дыбом, они издавали шипящие звуки, сердитые, раздраженные вопли, а некоторые прямиком неслись в ближайшие бомбоубежище.

Во время войны эта способность предсказывать будущее оказалась настолько жизненно ценной, что была учреждена специальная медаль с выгравированными на ней словами "Мы тоже служим родине". Медаль вручалась кошкам, чьи действия помогли спасти человеческие жизни.


А това толкова ми хареса, че ще се напъна да го преведа -

Едва в ХХ век научните умове сериозно са се заинтересовали от загадката на котките и ... окончателно са се объркали.



Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.01.09 12:08



e, само човек може да измисли такава простотия. или такава -





Тема Re: Уникални котешки способностинови [re: Людмил]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано20.01.09 23:58



...Но ако връщането на котките към мястото на своето предишно жилище все пак може някак си да се разбере, то случая с персийския котарак Шугър ни потапя в истинска тайна. Този разкошен перс е живял със своите стопани в Калифорния докато те не са се пренесли в Окалхома. По време на пренасянето котарака изчезнал. Стопаните му решили, че е скочил от задната седалка по време на поредното зареждане на бензиностанция. Отсъствието му забелязали чак след няколко часа, затова не се върнали да го търсят. Минало 14 месеца от времето на установяването им в Оклахома. И изведнъж котарака преспокойно се появава в кухнята през отворения прозорец. Ако надарим Шугър с дар реч, той с пълно право е можел да зададе риторичния въпрос "Не ме ли чакате?". И действително, не са го чакали. Дори знаейки много истории за котараци които са се връщали в къщи, да разберем как Шугър е намерил новия дом на своите стопани в непознато място е просто невъзможно - той никога не бил в Оклахома!
Не взимайки под внимание, че следващата представителка на котките, връщайки се в къщи е преодоляла само 25 километра, то този случай, трябва да признаем, е даже по-уникален (той е описан в книгата на Жан Пиер "Душата на животните"), защото котката преодоляла това разтояние е била ... сляпа. Казвала се е Амадо и е принадлежала на една възрасна фермерка от Прованс. Един път тази фермерка се почуствала зле и помисляйки си, че дните и са преброени, решила да се погрижи за сляпата си приятелка. Жената отнесла Амадо при своя позната, живееща на 25 км. от нейния дом, от другата страна на река Рона. Минали 15 дни. Неприятните предположения на възрасната фермерка не се сбъднали и тя продължавайки да живее в самота, в пълна увереност, че Амадо всичкото това време се намира при нейната приятелка. Когато изведнъж под вратата се чули жални стонове. Отваряйки вратата стопанката видяла своята нещастна сляпа котка. Видът и бил измъчен, но ето прибрала се и пристъпила родния праг. Как е могла сляпата Амадо да намери пътя към своя дом? Нейното завръщане изглежда просто невероятно, ако се има под внимание, че в целия окръг през река Рона има само един единствен мост...


- "Сто великих загадок природы" - Николай Николаевич Непомнящий
-






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.