Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Човек не биваше да се хвали много, много, нали?нови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано22.01.08 23:45



Ето, точно както го похвалих преди няколко дни/седмици... 2 бели вече.
И ми е непонятно какво да правя...


Онзи ден както си седеше и мяукаше докато чистя риба на мивката, разгърна торбичката в която беше рибата, бях я пуснала на земята, клекна си нашия отгоре, подви ушички назад и започна да пишка Грабнах го, занесох го в тоалетната му веднага, но недоумявах и не знам как съм реагирала въобще! Казах си, че вероятно му е замирисала на нещо чуждо или кой знае какво... И няколко дни по-късно, днес, ей сега преди малко... както ми мяукаше в коридора, вървейки към спалнята и подканяйки ме да си лягаме, аз докато се съблека, той си отвори един сак (изпран, не е да кажеш да съм пътувала с него и да му мирише на нещо), отвори си го, намести задника, кукна и сви ушите... Докато го докопам и беше драснал из апартамента... И беше се изпишкал в сака
Не знам това номерца ли са, или някакъв вид израз, заради разгонените женски... Ама то това не е маркиране, той си се изпишка?! А както се хвалих - той, откакто се погодиха с майка ми, вече 2 години насам никога не е правил такова нещо
Може би има връзка и че е някак си сърдит в последните седмици, нацупен, фръцнат, неспокоен, мяука, мрънка, яде, не яде, капризничи, идва да ти мяука, като посегнеш да го погалиш или гушнеш се фръцва и с недоволно, даже отвратено "мъхрмяу" се изнизва от ръцете ти и погнусено търчи да се мие някъде, после пак идва и той не знае за какво - да се фръцне и да покаже, че не е на кеф и това си е..
Как мислите, какво може да накара един изключително суетен и чист котарак, с абсолютни хигиенни навици да направи такова нещо?



Тема от свой опит, скромен ще кажанови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано22.01.08 23:56



че причината зо подобно поведение е вероятно непозната за къщата му миризма.Сега, риба ядат котките и чудесно знаят как мирише, но варената риба и суровата миришат по различен начин и суровата риба изобщо е изпитание за всеки нос.
Моят Моцарт е пишкал два пъти, откакто сме заедно, а това са вече три месеца и нагоре, на место, което не е тоалетната му.И те уверявам, че причината бе чужда, непозната за него миризма, която аз така си го обяснявам, просто е искал да издоминира.Щом изпрах завивките(сега ми стана смешно за завивките и миризмата на сурова риба)

и минах всичко с омекотител, който не зная дали принципно толкова омекотява, колкото ароматизира дрехите, всичко се върна по старому.

Сега много внимавам да не дразня нослето му с непознати миризми и считам, че след като едно коте, което прибрах от улицата и което без обучение само отиде и веднага намести дупе в котешката тоалетна, може понякога да дава амплитудни колебания във възпитанието и да не се безпокоя за неговите навици, а за своите:))



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, нали?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.01.08 23:57



Ох, какво да ти кажа не знам. Не ги разбирам тия неща с маркирането. По принцип вариантите са няколко, но всичко е строго индивидуално. Може да е здравословен проблем, наблюдавай го внимателно за други признаци още повече щом казваш, че е по-нервен като цяло и капризничи. Може да е просто маркиране. Така както женската ми котка маркираше като мъжкар - с вдигната опашка и пръска. Или така както сиамеца ми (дано почива в мир и покой) маркираше чрез обилно пишкане в гардероба. И двамата бяха кастрирани, което реши проблема. Не го считай като агитация. И последния принципен вариант е поведенчески. Помисли какви промени има наоколо от известно време - нов член на семейството, може да е дори някое ново гадже на дъщеря/син, може да е липса на внимание, което е по-малко вероятно. Просто го наблюдавай изкъсо за здравословен проблем или поведенчески. Сам ще ти подскаже ако е последното.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 00:25



Имам си една баба в къщи, която взимам за през зимата при нас, защото е инвалид и не се оправя сама в къщата на село, но тя е с нас втора зима, никой от двамата не обръща внимание на другия и май не е там проблема, но знам ли. Може и там да е, сега като се замисля, тя се затваря през деня в кухнята понякога, а там са му скъпоценните купички, до които той винги трябва да има достъп. Може и да му е писнало да му пречи и да му обитава къщата

Не мисля, че е здравословно, яде, има апетит, просто капризничи за храната. Ходи си до тоалетна нормално, пишка си обилно...
А такова най-нормално пишкане с клякане, може ли да е маркиране?
Той не е кастриран просто защото никога не се е налагало да бъде. Ако започне да маркира, бих го кастрирала. Интересно е, че до преди две седмици има няма, той ми се гушкаше, гледаше ме влюбено, спеше до мен, после обаче, като установи явно, че аз не съм от "разгонените мацки", се фръцна и стана крив и нервен. Дори спи в другия край на леглото, никакви пипаници и галканици и гушканици не се допускат...



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.01.08 00:33



Ми не знам за маркирането. Така обилно пишкаше сиамеца ни след като направи година. Няколко пъти в гардероба. Майка ми реши, че маркира, въпреки усилията ми да я убедя да потърсим друга поведенческа причина. Тогава не се сещам да е имало такава. Не бях започнала още със страстта си по прибирането на бездомни, той беше единствена котка. Дърпах се от кастрацията, защото тогава много се страхувах от операции и подобно, а и сега при мъжките наистина не виждам смисъл от тази интервенция ако се хранят с висококачествена храна и ако са домашни, разбира се, и ако стопаните бдят над терасите и т.н. Така или иначе тя го заведе и той престана да пишка. Изчакай пък малко, може да е нещо временно недоволство. Може да ревнува заради бабичката. Тоалетната му я държиш чиста, нали? Да не би женската да е пишкала по погрешка там? Моите не искат да доближат тоалетната си ако мирише на друг или не е чиста. Все пак защо не пробваш да измиеш легена и смениш с ново бенто. Или пък да не би да възразява срещу мястото, където се намира тоалетната? Възможно е. Моите не поглеждаха коша си за спане докато не го тикнах на гардероба. Сега и двамата се бутата там, макар че им е тясно. Пробвай различни варианти и дано уцелем какво не му е на таман на калпазанина.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 00:52



Няма женска, бабичката е моята баба, не котка-бабичкаТоалетната му е винаги чиста, след като веднъж ни нямаше два дни даже, като се прибрахме, установихме, че "някой" , след като се е изакал 2-3 пъти, си е изхвърлил акото от легенчето
И мястото си му е ОК, откакто живеем тук не сме го местили... Мисля, че или има намесени женски в главата му, или е някакъв вид котешка депресия...



Тема Re: от свой опит, скромен ще кажанови [re: лъв тakъв]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 00:55



Ами и аз така се успокоих за рибата, ама този сак си седи там изпран и подреден от седмици, той понякога даже полягва на него... та си мирише на него само, за съжаление не мисля, че е това





Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано23.01.08 02:34



За найлонова торбичка е по-ясно, много шумят пущините, често дори ако има някакъв лист хартия, особено смачкан, ги привлича. За сака - друг въпрос.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, нали?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 08:41



Периода е такъв, любовен. Наш Васко изчезва за по 2-3 дни (идва колкото "да се обади"), Коко, преди 3 дни, както го разхождах, нещо подуши и като се почнаха едни песни (още си пее). От това е. Можеш да му вземеш някакви успокоителни таблетки (някой беше споменал за РЕЛАКС). Мисля, че ще помогнат също повече игри ( "който повече спортува мисли по-малко за секс"). И дисциплина.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.01.08 09:18



Хахаха, извинявай! Как се разхилих като си помислих как "бабичката" пишка в неговата тоалетна



Извинявай, не съм те разбрала




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.