Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема за нас и космите, една предизвестена загубанови  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано21.01.08 22:59



Простете, сили ми не останаха, сигурно сте писали много за космите...аз много четох, но повече плаках:))
Моцарт е бежов и всеки косъм е със собствено значение в малката ни обща Вселена на любов и разбирателство, уверявам ви.
Днес от местото, където купувам суха храна и консерви, за кой ли път попитах с надежда дали най-сетне не са открили автоматичен поглъщател на космите котешки, но не са- ако и вие скоро не сте питали, да ви кажа:)

Зная, че котаракът ми не е плюшена играчка и тръпки ме побиват от всякакви насилия върху тях, целящи хорското спокойствие при съжителство, но заклевам ви, ако някой знае как да се справя с космите, ще му нося мед дорде съм жива!

Всъщност, леко се безпокоя дали е нормално зимата да падат толкова косми.Той е британска късокосместа и космите му не са дълги, но са гъсти като на фолк певица косата, че даже заедно с миглите.
Витамини гълта добри, ветеринар си имаме съвестен, който преди два месеца го кастрира, храната е най-добрата. Решим се без котешкото му разрешение почти по два пъти на ден- който не вярва, ще си снимам ръцете за доказателство, стига да не ги използва някой за нагледен снимков материал, за това как хората сами се режат с бръснарски ножчета.

Та, без да ви се налага да се повтаряте, ако вече 1001 пъти сте го обсъждали- как се справяте с котешките косми по килима, завивките, завесите, масите, дрехите и устата ви?!





Тема Re: за нас и космите, една предизвестена загубанови [re: лъв тakъв]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.01.08 23:09



Ми чистим ги






Уличница съм била - по покривите ли да ходя!

Тема опит за снимка на най-хубав Монови [re: лъв тakъв]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано21.01.08 23:26







Тема Re: за нас и космите, една предизвестена загубанови [re: лъв тakъв]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.01.08 23:29



Събота сутрин най-обичам да си направя кафе в гоооляма чаша и да си го изпия баааавно и с удоволствие. Първото нещо, което правя преди да отпия първата сладостна глътка е да погледна колко косъма има плуващи в нея. Ако няма, ох, радост, ох кеф. Ако има - внимааателно с лъжичката ги отстраняваме. За сведение - имам две късокосмести котки. Имат ужасно много козина, особено по корема където "развиха" някакъв подпух, ужасно гъст и мек, но не и ако е в чашата ти. Та, космите не са само по килимите, имам чувството, че са навсякъде. Ама, както каза потребителката над мен - чистене му е работата. Иначе котките ми не се скубят, не пада толкова по земята, колкото на всякакви други учудващи места като чашата ми с кафе. Не знам с дългокосместите как е. Направо не искам да си го представям.



Тема в процес на ресане, честнонови [re: лъв тakъв]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано21.01.08 23:33






Всички ги чистим, но все си мислех, че има някой, дето се е изтарикатил и с типичната българска изобретателност е открил нещо, което пази кръстовете ни от постоянна поза "чакай да вдигна още един косъм" и плюене по пръстите с цел "те ми служат най-добре"!



Тема Re: за нас и космите, една предизвестена загубанови [re: лъв тakъв]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано21.01.08 23:41



Ох, развесели ме, наистина! А котаракът е разкош. За сега най-доброто средство за махане на косми, поне от дрехите, са едни четки, които представляват лепкаща многослойна лента.Когато най-горният слой вече не лепи го махаш и отдолу се показва следващия. А канапета, килими и т.н. се чистят хубаво с четка тип четка за дрехи .



Тема ах, MechoPuh..искаш мееед!:))нови [re: MechoPuh.]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано21.01.08 23:47



Ще ти нося мед, само кажи къде, кога и коя рокля да си сложа, онази с гол гръб и дълбока цепка предлагам, че по нея поне по-малко косми ще отлежат!

Иначе ти благодаря, ето сега за тази четка с лепяща многослойна лента за първи път чувам, но си признавам, че неведнъж си представях някакво такова приспособление.Ти откъде се сдоби с таквози, ох Господ за здраве да ти помози!

Четката за дрехи не върши много работа, най-добре за килимите и канапетата е ръката ми в ноктитип "френски"..па, като плюя на пръстите и хъър по килима, дорде възглавничките ми не порозовеят до поболяване





Тема Re: ах, MechoPuh..искаш мееед!:))нови [re: лъв тakъв]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.01.08 23:51



A, майка ми така прави. Аз предпочитам прахосмукачката на пълна мощност. По-нова ми е и върши работа. А иначе не знам с какви платове сте, но има такива, които много лесно се чистят и имат най-невероятното преимущество, че като дерат животните, не си личи. Флокс е един от тях (мисля така се казваше). Невероятен диван имаме от него. Колко набези имаше и изобщо не му личи, нито е радърпан, нито нищо, и космите се чистят ужасно лесно, някак си не се набиват както при другите. Просто е направен явно от по-здрави нишки ли, не знам.



Тема Re: ах, MechoPuh..искаш мееед!:))нови [re: лъв тakъв]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано21.01.08 23:52



От магазин за животни. Но наскоро ме светнаха, че имало някакви подобни и в магазинчетата "За едно левче". Още не съм проверила, та не мога да твърдя със сигурност, но нищо не пречи да попиташ и в някое такова. Ей сега ходих да погледна моята дали не пише каква марка е, ама тц. Мисля, че беше на Ферпласт.
ПС: А мед няма да откажа . Нали съм Мечо Пух все пак, а и чух, че ставал освен за ядене и за разкрасяване .



Тема Re: ах, MechoPuh..искаш мееед!:))нови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано21.01.08 23:53



Еееееех, да ми беше казал някой по-рано като се обзавеждах за тези прекрасни материи, които издържат на котешки нашествия

. Късно е вече, късно ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.