Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 16.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 17:29



Благодаря ти!
Ще изчета съвсем подробно довечера!



Тема знаеш ли и какво друго се сетих,нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано23.01.08 20:18



ако позволиш тоалетната му да стане много мръсна, също може така да реагира, те са толкова гнусливи животинки, че повече няма накъде.

Аз на Моцарт я сменям всяка седмица, а на пакета пише, че била за един месец, смокини и черници!:)))



Тема разкисках се многонови [re: Viki]  
Автор лъв тakъв (непознат)
Публикувано23.01.08 20:23



Казваш, че сиамецът ти по няколко пъти на ден пишкал в телевизора, само защото баща ти по цял ден ремонтирал телевизори и не му обръщал внимание?Направо не ми се мисли какво е правила майка ти, за да покаже на баща ти, че се заиграл прекалено с тези телевизори


От друга страна, дали котаракът не е искал просто да каже "да ти пишкам на майсторлъка!"


Редактирано от лъв тakъв на 23.01.08 20:25.



Тема Re: знаеш ли и какво друго се сетих,нови [re: лъв тakъв]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 20:51



За някой силиконови така разправят, ама и при нас е - седмица до 10 дни, зависи от силикона. Но аз вече почти сигурно мисля, че маркира. Прибрах се одеве - усещам, че ми мирише! От НЯКЪДЕ. Полудях! Свалих сакото само и се надупих на пода. Обиколих цялата къща лазейки с нос по пода, не разбирам от къде идва, а мирише... усещам го... обиколих втори път душейки и пипайки, Боже мили... Няма... Изправих се, с нагласа, че си внушавам мощно и параноично. Взимам сакото да го прибера в гардероба и... Топло... Топло... Много топло... Навеждам се надолу... Горещооо... Дзверът ми е озурпирал гардероба, в смисъл - маркирал. Или просто опикал - мисля си. Хванах се, изчистих, измих и тръгнах след него. Без да реагирам. Мълча си и вървя след него. Той сърдит, фръцва се, отива в другата стая, аз безмълвно - след него. Обикаляме така час и половина. Спря се пред вратата на терасата, отворих му, той навънка, аз след него. Започва качествено изследователско, досадно, отегчиелно, бавно и задълбочено душене на всеки милиметър по терасата. И всяка млекула въздух бе обдушена. След 15 минути душене от негова страна и тракане със зъби от студ от моя страна, Принца се завря в една саксия от бивши цветя, лека им пръст. Такава правоъгълна и голяма. Завря се, клекна сви уши и се изпишка там. Стана, подуши победоносно излезна от саксията и се прибра в хола. Което никога не се случва, обикновено бива насилствено прибиран още на 3-тата минута душене. И аз открих няколко съществени разлики между това, което прави и обикновеното му пишкане.
Когато пишка, започва едно ровене, една прилюдия, едни дупки в силикона или бентото, едни ями, едни канали... после се уверяваме, че няма заплахи от никъде, кляка, съсредоточава се и започва едно бааааавно и продължително пииииииииишшшшш пиииишшш пииииш пиш пиш.... пиш... пиш... пиш... (ако ме разбирате) После ставаме, завъртаме се - душим, оглеждаме се свенливо дали някой друг не е подушил, и започваме едно сериозно заравяне, мнооого голям куп отгоре да има, пак подушваме, пак заравяме, пак подушваме, пак заравяме, излизаме от тоалетната, ровваме още два-три пъти заключително за по-сигурно и тогава се махаме от там... А това на терасата беше подушване, наместване, продължителността е пииишш пиш пиш, ставаме подушваме, вирваме доволно глава и в тръс побягваме победоносно на топло вътре.... Това ще да е пустото му маркиране, без ровене, заравяне и с доволен вид, че мирише. И малко пиш пиш. И за потвърждение 5-6 минутки след това си отиде в тоалетната и се повтори онази продължителната и обилна процедура...



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.01.08 22:35



Здравей!
Ами ние няколко години го търпяхме без да правим нищо. След като започнаше да ги прави тия номера, минаваше един период от, да кажем 1 месец (първоначално) до 3 месеца (след време), докато в един момент прие тенденция на "постоянно". В този момент нашичкия беше стигнал до - има няма 11 години. Ей на. Кастрирахме го на такива години и сега сме щастливи стопани на котарак, който не пишка никъде другаде, освен в котешката си тоалетна. Иначе някаъде по-назад във форума съм разказала историята, когато любимецът се изпика върху котлона. Ефектът е неописуем, когато не видиш това навреме, слагаш тенджерата отгоре и включваш уреда. !!!! Човекът явно беше намерил начин с малко усилие да ароматизира за седмици напред цялата къща, така че да не се налага да се "хаби" на дребно. Такива работи.
Не се отчайвай. Има решение за всички проблеми. Не искам да кажа, че трябва веднага да се втурнеш да си кастрираш котката. Времето ще покаже, но вероятно един ден ще стигнеш до това решение.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 22:49



Звучи интересно. Има ги и в Пловдив, ще ги посетя.
Апропо, като чета за тия билки, че се сетих, че и за тревата щях да отварям дума.
Но може би в друга тема е по-добре, за да не ги смесваме.



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: Zhimi]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 22:53



Може би си права.
Все пак, разбира се, че ще му дам шанс и ще направя каквото зависи от мен.
Ако продължи, ще му се наложи обаче да се раздели с някой свои артикули, за чиито размер легенди разказвам, нооо... това е живота





Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.01.08 23:00



Разбира се, няма за какво да бързаш. Дай му възможност "да размисли". Аз на моя много години му разказвах за "чичо доктор с голямата ножица"....


Накрая - всяко зло - за добро. На 11 години, след като спряхме да мислим постоянно за мацки, преоткрихме детските радости, като напр. играта с топчета и веселото дивеене навсякъде из къщата. Късмет на вас, мир и любов !



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: Zhimi]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано23.01.08 23:07



Искаш да кажеш, че заради мацките спряхме да обръщаме внимание на всичко? Играчките, топчетата, мишките, връвчиците и аз в списъка също, сме пренебрегнати заради чужди мацки ли?
Аааа, т'ва не мога да го понеса, ще ме избие и мен на ревност



и аз как ще маркирам тогава?



Тема Re: Човек не биваше да се хвали много, много, налинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.01.08 23:09



Ами с течение на годините (не веднага след откриване същестуването на мацките, разбира се) котьовците стават много апатични, започват да се интересуват главно от спане и ядене. При нас след кастрацията имаше и този положителен ефект - подмладяването. Не зная как става това, ама на.
(
Ето го героят на моето сърце:


)

Редактирано от Zhimi на 23.01.08 23:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.