Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Я да попитамнови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.01.08 09:07



Всъщност въпросът ми не е кой знае колко сериозен, просто ми стана любопитно заради една реплика на Wildberry в темата за наднорменото тегло, за котката, която може би не си харесва името.

Вашите котки реагират ли, като ги викате по име? Защото забелязах, че от нашите двама убавци само Джеси като че ли си знае името и реагира на него. Гелето може да се скъсаш да го викаш - не и не! Ако не реши, няма да дойде, та подозирам, че просто не може да си запомни името. Само ние ли сме така, или има и други, чиито котки не си реагират на имената?



Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано21.01.08 09:31



Не сте само вие

Мой Мончо така и не си научи името, докато Арчър си го знае и то от доста малък!



Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано21.01.08 09:56



Аз и там писах ама и тук че повторя. Моята отговаря на различни имена в зависмост дали е гладна или не. Когато е гладна си отговаря на нейното име Точка или Точи, но не и на другите неща които и викам. Когато не е гладна, не си отговаря на името, но отговаря на Тотка и Котка. А като и кажа "ти котка" замръзва на място с особено кратко мяцване.



Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано21.01.08 10:02



Всъщност нашият донякъде сам си избра името, защото като беше малък освен основното му име му викахме как ли не. Той така започна да отговаря на името "Мошо" - като му кажем "Мошо" и той вика въпросително "Мър?" Това не значи естествено, че ще дойде всеки път, като го извикаш. И той си има собствено мнение за това, трябва ли да идва или не, но знае много добре кой е "Мошо" и когато се говори за него с други хора той мижи и се надува, все едно че го чешат зад ушите





Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано21.01.08 10:18



Наш Бебо определено си знае името, но реагира само когато иска. Понякога ако щеш се скъсай да го викаш, все едно глас в пустиня.



Тема Според скромните ми наблюдениянови [re: denny]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано21.01.08 10:22



котетата привикват много лесно на имена с буквите Ш,С,Ч,Ж и всякакви комбинации от думички, които се произнасят със съскащи съгласни.

Затуй (мисля), Арчи, Джеси, Сиса и другите сладури си знаят имената от малки.

А иначе баща ми на село беше кръстил един котарак "Фасул", защото му крадял от шушулките, докати ги берял

, глупчото издаваше въпросително "Мръм?" всеки път, когато се говори за Боб, яхнийка, чорбичка и т.н.



Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано21.01.08 11:03



Наньо реагира само ако му изнася ... идва само, ако е гладен. Ако спи и го повикам просто отваря едно око и ме поглежда злобно :)

Мая реагира и дори си говорим с нея. Идва винаги, когато е повикана по име. Последното нещо, което направи направо ни хвърли в тъч

- Сипвам храната и Нанката както винаги се нахвърля на паничката. Мая обаче не иска да яде - помирисва го и бяга .... Мъж ми застана до нея и и каза "Мая, яж бе" .... тя отговори "мяу" .... няколко пъти си повториха тези неща докато мъж ми сочеше паничката с ръка и накрая тя отиде и започна да яде .... плахо, поглеждаше го и ядеше без желание, но си изяде всичко. Направо бяхме изумени, още повече след като онзи ден цялата сценка се разигра отново.
Вечер пък идва да спим след думите "айде Мая" и надигната завивка, където да се мушне. Където и да е става и идва при нас :)

Вече наистина съм убедена, че тази котка мисли ..... и не действа само инстинктивно, както дебелия.


there's no time to analyse

Редактирано от angel_sin на 21.01.08 11:06.



Тема Re: Я да попитамнови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано21.01.08 11:15



Мисля си, че женските котки са по-умни, по-любвеобвилни, по-милички, по-разбиращи и всичко по от мъжките. Старата ми котка беше женска, всичко разбираше, не започваше да яде преди да и позволя, стои пред пълната купичка и чака да и кажа "Меги, хапвай". Беше супер възпитана, макар че никога не сме я дресирали специално. Докато сегашният ми разбойник е пълна противоположност, но аз пак си го обичам





Тема Re: Я да попитамнови [re: Mutzka]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 11:37



Цял живот съм имала котки и ми се струва,че предпочитат имена с редуващи се гласни и съгласни.А че реагират само когато им отърва,това си е в котешката природа.



Тема Re: Я да попитамнови [re: denny]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.01.08 12:15



След като ни почина котаракът и взехме ново коте, брат ми реши, че иска да го кръсти като старото. Голяма радост ни беше той (старият де), с него отраснахме. Та брат ми реши, че ще бъде Лъки като стария. Аз не исках и все пак за да запазим някаква приемственост или просто от почит към старият, реших да бъде Лени. Брат ми му вика Лъки, аз Лени. И така известен период. Котаракът явно реши, че той си е отделна личност и индивидуалност и започна да се обръща само на Лени. И така - сам си избра една от двете алтернативи.

При Сузи пък - тя си знае името, но когато й се лигавя я наричам Муши. Не знам, просто така ми идва. И тя очевидно го предпочита това Муши, щото знае, че като я нарека така, значи съм в настроение и ще се галим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.