Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 29.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помогнетенови  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано13.01.08 11:48



Здравейте!Имам проблем с моята писана и бих искала да го споделя.Котката е 7 годишна-Чинчила.Много кротичка.По цял ден спи и дори познати са мислили,че е плюшена играчка,докато не я пипнат.Миналата година за пъри път имахме котете.Три красиви мъжкара и една нежна дама.Раждането беше трудничко,в смисъл,че котетата бяха напречно,но ветеринаря се справи успешно.Всичко тръгна добре.Котката беше страхотна майка.С толкова любов бяха гледани тези котачете,че просто нямам думи да опиша.Последния го дадох на 5 месеца,а до тогава тя го кърмеше.Какъв обаче е проблема.От както котката роди,все едно се побърка.Два пъти нападна децата и ги издра,издра и съседката,не е скачала само въру мен и съпругът ми.Съска,мячи,хапе.Това е за около час и после все едно не е тя.Беше спряла да прави така и на 31.12 след фоерверките и пиратките сякаш отново се побърка.Гушкаше се през цялото време у нас,но при едно рязко отваряне на вратата,тя отново налетя.Хората,които бяха у нас се изплашиха,тръгнаха си и така.Сега пак си е кротичка.По цял ден спи,но докога...Консултирах се с ветеринар.Двама казаха,че когато махна котетата ще спре,но...4 месеца откакто нямаме котета,тя го направи пак.Другия лекар каза,че трябва да я кастрирам и ако и това не помогне да я преспим.Нещо,което никога не бих направила(стига да не е много сериозно)Имам чувството,че го прави от страх.Тя дори когато отива да се храни, се храни със страх.Първо се оглежда да няма никой и тогава хапва.По рязко движение също я стряска и е готова да нападне.След всяко хранене или пиене на вода прави едни странни движения и бегом се пребира на нейното място.Все едно хвърля къчове.Много си го обичаме това пухче,но незнам как да и помогнем.Приемам съвети!Благодаря!!!





Тема Re: Помогнетенови [re: andiwas]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 18:48



потърсете цветната терапия на д-р Бах (ако не греша) има гранулки (не е храна) за стерс може да ги потърсите при всеки колега , който работи с вет-фарма Пловдив



Тема Re: Помогнетенови [re: v]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 20:21



И аз точно това мислех да преложа, добре е все пак, че спец го предлага. Ето линк

, в <специалисти> може да намерите най-близкия вет който да ви ги предложи.



Тема Re: Помогнетенови [re: andiwas]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано13.01.08 21:52



Много Ви благодаря!Ще опитам.Дано пухчето ми се оправи.





Тема Re: Помогнетенови [re: andiwas]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано14.01.08 14:44



В отговор на:

Другия лекар каза,че трябва да я кастрирам и ако и това не помогне да я преспим.




Бахти лекаря



Тема Re: Помогнетенови [re: andiwas]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 16:48



Здравейте!
Правени ли са й по внимателни и подробни изследвания относно възможността да се е получило някакво по-сериозно заболяване като следствие от раждането?



Тема Re: Помогнетенови [re: gamina]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано14.01.08 18:43



И аз така казвам!!





Тема Re: Помогнетенови [re: Zhimi]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано14.01.08 18:59



Не.Аз поисках ветеринаря да дойде у нас(съответно като си заплатя за това) и да я погледне,защото до клиниката е ужас да я занеса.Той ми каза,че не е нужно да идва а направо да я нося за кастрация.И край





Тема Re: Помогнетенови [re: andiwas]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 19:13



Мисля, че ще помогне ако малко повече отделяте време за котката. Пробвайте да играете с нея, например с лазерно фенерче. Отначало полека, без да я насилвате. Може да съчетаете с лекарствата. Идеята е котката да се отпусне постепенно и да и премине неврозата. Не и се карайте, поощрявайте я когато направи нещо положително. Мисля, че повечко игри ще и дойдат добре.



Тема Re: Помогнетенови [re: Людмил]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.01.08 19:32



Някои котки (кучета) с поведенчески проблеми се превъзбуждат при много игра и става по-лошо, така че трябва да се има и това предвид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.