Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тест - Подхождат ли си характеритенови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 10:38



Подхождат ли си характерите с вашата котка

Този прост тест на съвместимост на всяка котка и стопанинът и е съставен от английския зоопсихолог Дейвид Грин. Теста се състой от две части. Всеки въпрос има три варианта за отговор: а) често или винаги, б) по някога, в) рядко или никога. За отговор «а» - 2 точки, «б» - 1, «в» - 0. И така започваме:

Първа част. Тест за котките

- Идва ли котката да ви посрещне, когато се прибирате в къщи?
- Харесва ли вашата маца да я милват?
- Проявява ли интерес към вашите гости?
- Ако попадне в непозната обстановка, веднага ли започва да се адаптира?
- Ловува ли вашата котка (слънчево зайче, муха и др.)?
- Бяга ли от къщи?
- Бързо ли и минава след наказание?

Втора част. Тест за стопаните

- Лесно ли намирате нови приятели?
- Склонни ли сте много да се притеснявате за бъдещето?
- Случва ли се да се възмущавате на глас от лошото обслужване в бар, магазин и др.?
- Умеете ли да говорите за вашите чувства?
- Смятате ли се за активен човек?
- Отстоявате ли своите принципи?
- Обичате ли да пътешествате?

Отговорите - утре. За сега си сметнете точките.



Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Людмил]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.01.08 12:46



Наньо - 11 т.
Мая - 8 т.
аз - 12 т.


there's no time to analyse



Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Людмил]  
Автор suzinka_tomcat (новак)
Публикувано12.01.08 15:34



Том и Джери по 12, за мене 11.



Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Людмил]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано12.01.08 15:36



За Бебо 10т, за мен 9т





Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Людмил]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано12.01.08 15:52



Хехе, само Сиска е с различен резултат



Лъки - 11
Сиса - 9
Али - 11
Жужа - 11
Аз - 11

Помогнете им да намерят своя истински дом!


Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Mutzka]  
Автор suzinka_tomcat (новак)
Публикувано12.01.08 15:54



Някой ден ще изям снимчицата на Бебо. Много е красив котак.



Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 16:18



Няма да ви разкривам още резултата. Само да ви кажа, че няма линейна зависимост. Така, че постарайте се да сте обективни. И да не ми се сърдите, че ви държа в напрежение, ето ви нещо любопитно.

Най-шикарната свадба CATS

В октомври 1996 г в най-голямата дискотека в Тайланд "Ребус Хаус" се е състояла разкошна церемония за бракосъчетаване на две редки елмазни котки, Пхет и Плой. На техния собственик Вичан Джаратарч свадбата излязла 16 201 долара + подаръци за 23 202 долара. Женихът Пхет дошъл с "Ролс-Ройс", а Плой пристигнала с въртолет. На жениха и невестата били розови атласни костюми.

Само не ми е ясно, младоженците обичали ли са се или е брак по сметка.



Тема Re: Тест - Подхождат ли си характеритенови [re: suzinka_tomcat]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано12.01.08 16:36



Мерси

Тук може да го видиш подробно:



Тема резултатинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 21:40



Смятаме точките на котката(..те)

0 - 4 Вие имате независима, самостоятелна котка, която е доста саможива.

5 - 10 Вашата котка обича общуване, ласки и внимание. По характер е пухкава и домашна.

11 - 14 Вие притежавате много жива, общителна котка. Тя сама решава кога да ставате, буди ви сутрин, с удоволствие играе, посреща гости и активно изисква внимание към себе си.

Смятаме точките на стопаните

0 - 4 Вие сте човек затворен, необщителен, сериозен. Вие трудно ще намерите общ език с котка - лидер, и изобщо да се приспособявате не е във вашия характер. Затова спокоен домашен любимец, който не изисква особенни грижи и игри, много добре ще ви подхожда.

5 - 10 Вие сте весели, предприемчиви, енергични. Сравнително лесно ще намерите общ език с котка с всякакъв характер - тъй като с удоволствие ще правите компромиси.

11 - 14 Вие сте активен лидер. Обичате да държите на своето, да превъзпитавате, да организирате. Но котките трудно се поддават на превъзпитание, длъжни сте да помните това. Обикновенно лидерите дразнят пасивните, потайните или независими котки.

Трета част. Краен резултат

Сега, след като сте определили точките на котката и своите собствени, можете да узнаете вашата съвместимост. За да направим това, от по-голямата цифра (без значение на кого е резултата - ваш или котешкия) извадете по-малката. Ако получената цифра е:

- не повече от 3. Поздравяваме ви! Вие и вашата котка напълно сте съвместими един с друг. Това означава не само сходство в темпераментите и навиците, но и гарантира вашите взаимни нежни чувства за дълги години.

- от 4 до 8. Във вашите отношения не всичко е идеално. Всеки от вас се опитва да приспособи другия под своя характер и ритъм на живот. Постарайте се по-добре да разберете вашата котка, да застанете на нейните позиции. Разберете, че тя не умее да прави компромиси, а живее както и се иска, - а нали за това ние така обичаме котките!

- повече от 8. При вас с котката има явна несъвместимост! Тя ви дразни със своя характер. Между впрочем, мацата също не и е леко - тя прекрасно чувства, че са недоволни от нея, и честичко ви "отмъщава" (например като ви налее локвичка в чехлите). Прочетете книги за психологията на котките, обърнете се към котешки психолог - възможно е това да ви помогне да намерите общ език.

Това е! Дано ви е харесал! Сложил съм го на сайта на Шейла

, ако след време искате да тествате някой.



Тема Re: резултатинови [re: Людмил]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано12.01.08 22:44



Моите котки имат съответно 4, 7 и 12 точки, а аз съм един весел и предприемчив човек



Само крайния резултат не го схващам - оказва се, че не съм в идеални отношения с котарака , с който всъщност най-добре се разбирам...

Щом за нежни думи късно е,
значи идва ред на мръсните..



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.