Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ПИСАН с болни ушенцанови  
АвторHopa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:38



Здравейте, имам три годишен котарак персийка екстремал, който периодично ми прави страхотни кризи с ушите-явно е,че има гъбична инфекция,която обикновено е в латентно състояние. С оглед характера на работата ми,на няколко месеца се налага да го пренасям с автомобил от град в град,след което настъпва криза-страхотен сърбеж,от който котаракът подивява и не може място да си намери .В тези случаи,по лекарски съвет капя капки "surolan ".След няколко дневно капане се повлиява ,но при следващо пътуване всичко се повтаря-все по-мъчително и продължително.Някой знае ли от Вас по ефективно лекарство за такова страдание?Предварително благодаря!



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Hopa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано11.01.08 15:50



Защо просто не му сложите ваксина за гъбички и така да си решите проблема генерално?

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
АвторHopa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 16:45



Поставяхме му два пъти, защото той имаше участъци по тялото почти обезкосмени, като лишеи . Една позната ми каза да пробжам Berlicetin, капки за уши , но за хора, дори и за бебета са подходящи. Мисля да пробвам.



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Hopa]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.01.08 17:58



само да кажа, че според мен е необходимо да се погрижите повече за имунната му система - явно е много слаба, след като често страда от гъбични заболявания.
Освен това до колкото ми е известно (а и от лични наблюдения) - гъбичните инфекции се засилват и проявяват при стрес ... може би за това при вас става след всяко пътуване. Аз лично бих опитала да не го транспортирам няколко месеца, за да видя ще има ли промяна.


there's no time to analyse



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Hopa]  
Автор ofika (член)
Публикувано11.01.08 18:29



явно е,че има гъбична инфекция,която обикновено е в латентно състояние
Това как го установихте?

Правени ли са му изследвания и какви.
Имайте предвид, че персийците по-трудно поддържат хигиена. Трябва ние да им почистваме ушите, очите, козината.
Почистването на ушите с Епи отик 2-3 пъти седмично до голяма степен предпазва от ушни проблеми.
Страхотният сърбеж може да се дължи на акари? Ако ушната кал на цвят е тъмнокафява, дори черна, вероятно сте се сдобили с акари.
Някъде из старите теми бях писала подробно какво представляват и как се лекуват.



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Hopa]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано11.01.08 21:46



С какво го храниш?




Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Hopa]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 13:28



Преди много години прикотках една улична котка (аз съм по бездомните котки, все ги приютявам), и тя заживя в двора на къщата. Забелязах, че козинката на ушенцата й опада, но не обърнах внимание на причината за честото чешене и продължих да я гушкам, докато на ръката ми излезе голям лишей, който ме притесни. Отидох на кожен лекар и докторката, като видя образуванието на ръката ми първо ме попита: "Имаш ли котка?". Останах изумена. Оказаха се гъбички. Беше преди 15 години случката, но още помня, че ми изписа DAKTARIN-krem. Мисля, че е немско, бяло на цвят. Лекарката каза да мажа мен и ушите на котката. За 2 седмици се оправихме и двете. Остана ми белег, който вече избледня.
Та преди 2-3 години търсих този крем по други причини, но ми предложиха в аптеката само гел, който е за гъбички в устната кухина. Казаха, че крем няма. Сега не знам какво има и какво няма. Не знам при вас какви са гъбичките, но ние с котката Криста така се излекувахме. :)
Дано съм била полезна.



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Bиkи]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.01.08 13:38



В отговор на:

Отидох на кожен лекар и докторката, като видя образуванието на ръката ми първо ме попита: "Имаш ли котка?". Останах изумена.




защо си изумена, това е дежурната реплика .... в 90 % от случаите следва "разкарай я", но явно си случила на доктор - котколюбител и по добре .... Аз също имах кожни проблеми преди повече от 10 години, бях прибрала едно бездомниче удома .. и не след дълго започнаха да ми излизат лишеи по веждите .... кожната лекарка ме наплаши, че ще ми опадат веждите, че няма да се оправят никога повече, ако не махна котката ... но не я махнах. Мазах се с един крем, чието име не помня и проблемите изчезнаха ...


there's no time to analyse



Тема Re: ПИСАН с болни ушенца [re: angel_sin]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 15:36



Ами учудих се, аз дори не подозирах, че може да е от котката. А, че е дежурната реплика- не съм сигурна. Ходила съм много на кожен лекар по други причини, но никой друг не ме е питал имам ли котка. Изумих се, защото жената ми позна болестта само с едно поглеждане-много точно, много ясно. Без да увърта "опитай с това, опитай с онова". Да е жива и здрава, не й помня името.



Тема Re: ПИСАН с болни ушенцанови [re: Bиkи]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано13.01.08 01:00



Няма нищо странно в това, че веднага е познала. Този вид гъбички имат изключително специфичен вид, който става все по-ясен и по-ясен с времето ако са оставени нелекувани. А хванат ли се веднага се лекуват за няма и седмица. Има и много други мазила за тази цел. И аз преди повече от 15 години се бях сдобила с тази екстра и ме мазаха с едно въз гнусничко лилаво мазило - май се казваше Фуксацин. Но както и да е. Важното в случая е какво е мнението на ветеринарния лекар на котето и да се направят изследвания, които да потвърдят диагнозата. наистина може да става дума и за акари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.