Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Треперененови  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано06.01.08 19:30



Каси от известно време трепери странно, когато е отпуснат (преди да заспи).
Не е като движенията, когато сънува; прави го винаги преди да заспи.
Не изглежда това да го притеснява и иначе си е здрав - хапва, играе си...
Но понеже не е обичайно за него се притеснявам.
След конуслтация с лекарите му давах Neurobex две седмици, но няма как да им покажа точно какво ме притеснява - при тях не му е до сън и релакс.
Да сте имали подобен случай? Някакви идеи?






Тема Re: Треперененови [re: olived]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано06.01.08 21:32



с какво го храниш?



Тема Re: Треперененови [re: prAsino]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано07.01.08 15:45



В момента и той, и брат му са на паучове Renal.
От два месеца правим профилактично диета, защото пак бяха качили уреята и кретинина.
Но брат му няма подобен проблем с треперенето, а е по-големия нервак по принцип.



Тема Re: Треперененови [re: olived]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано07.01.08 15:53



на каква възраст са тези котараци? кой препоръча тази диета?
според мен е повече от наложително едни кръвни изследвания и на двамата ама да се види и нивото на колций, фосфор и алкална фосфатаза...



Тема Re: Треперененови [re: olived]  
Автор suzinka_tomcat (новак)
Публикувано07.01.08 16:00



Каси е красавец!


Том също трепереше и обиколихме сумати ветеринари, но имаше ефект от д-р Гетова в Овча Купел. Тя му предписа хомеопатични лекарства и бавно се оправи. Казаха ми, че е стресиран. Това беше преди да го кастрираме. След кастрацията си стана весел пъргав, яшен както преди, но има в него една плашливост.
Котките са като хората различават се.



Тема Re: Треперененови [re: prAsino]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 16:46



На две години и четири месеца са.
Правихме изследвания на кръвта по съвсем друг повод преди година.
Тогава ветеринарите им забелязаха, че тези показатели са по-високи. В границите на нормалното, но все пак високи.
И от тогава ги следим редовно. Само уреята и креатинина са високи, като Кас е по-рисков. Когато са в норма се хранят нормално - приготвям им месо, ядат консерви. Когато тръгнат нагоре, минават на диета с Ренал - поне по 2 месеца. Утре ще ходим на кръвопролитие в клиниката, ще видим и другите показатели.



Тема Re: Треперененови [re: suzinka_tomcat]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 16:55



И двамата са кастрирани, но това промени много малко характерите им.
Едва в последната половин година Кас започна да потупва дребният си брат, когато нахалник прекали. Мислех си, че може да има връзка.
Аз също търсих някакви хомеопатични или билкови препарати, но май ще ме е страх да ги давам - не съм наясно с причините за треперенето, а и дозировката им не знам как да определя. Вие какви лекарства използвахте?
Поне ме успокояваш, че не съм единствената, която се е притеснила от подобно нещо. Защото ветеринарите им бяха категорични да не се "втренчвам" в котето. Имам го този навик, честно казано.





Тема Re: Треперене [re: olived]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано07.01.08 21:54



не разбрах последно уреята и креатинина заедно ли са повишини, и дали все пак са в норма. ако не са колко излизат извън нормата?
изследвана ли е урина за наличие на фосфатни йони?



Тема Re: Треперененови [re: olived]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.01.08 10:53



Виж

(след статията за стоматологията) и по-специално към края на страницата - Хипокалцемия. Статията може да те насочи според симптомите, какви изследвания още да направите на котьо за някаква по-определена диагноза и съответно лечение



Тема Резултатинови [re: prAsino]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано08.01.08 11:21



Креатинина е в норма, но близо до горната граница. Ето, виж:



Но уреята е излизала и над 11 мmol/l.



Динамиката евентуално се дължи на ефекта от диетите.
Затова и не сме правили допълнителни изследвания, и не сме се лекували.
Първоначално си обяснявахме тези резултати с едни продължителни курсове от антибиотици, но явно не е (само) това.
Днес дадохме кръв, чакам резултатите по-късно през деня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.