Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ТЪРСИМ ДОМ!нови  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано21.09.07 17:39



Всички тези котенца се нуждаят спешно от дом - временен или постоянен. Вие знаете тяхната история - моля ви, намерете сили в себе си да им помогнете!
За тях се грижат няколко самоотвержени момичета, които сами са си запълнили домашния котешки капацитет на максимум. Грижат се за тях сами, без помощи, без организации, основно със собствените си средства. Но сега дори и малката постройка, която временно бе използвана като приют за малките пухчета ще бъде съборена в жертва на поредния безсмислен строеж в София. И те остават буквално на улицата. Не си правете илюзии - котките не са толкова оцеляващи същества, за колкото ги мислите. Малките дребосъци навън е много вероятно да бъдат разкъсани от кучета - улични и домашни, по-големите пък нищо чудно да бъдат застреляни или осакатени от добрите софиянци с въздушните пушки. Болестите, паразитите, колите, хората изкарващи си заради собствената си мизерия и нищета сцялата си ярост и разочарование и върху всички останали ги чакат. Мелодраматично? Не, реално. Нека да им помогнем!
За повече информация - cat.friends.bg@gmail.com

Редактирано от LaGata на 21.09.07 17:47.



Тема Сивушканови [re: LaGata]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано21.09.07 16:49



На 1.5 години. Плашлива и много активна. Много игрива.
Най-подходящ за нея е двор с къща, но и в апартамент според мен ще свикне при добри стопани.



Редактирано от LaGata на 21.09.07 17:08.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.10.07 21:24



колежките ми не пишат, ама аз пък ще пиша. най-малкото защото сред вас има дарители загрижени малко или много за съдбата на нашите бездомници.

помните ли Кейти? на няма и годинка, донесена при нас с плач от момиче, чийто баща вече не желаел котето. тя се превърна в майка хранителка на всички котета, невероятно мила и кротка. та тя беше осиновена. ура! осиновено голямо коте! само след 2 седмици днес Кейти отново прекрачи прага на къщурката ни сред влагата и студа. върнаха я. върнаха я, защото майката и бабата я били страх от нея и правела бели. щели след време да вземат малко коте, което да възпитали. е, как да им се обясни на такива хора, че малкото коте ще прави 5 пъти повече бели и че не можеш да възпиташ животно да се държи като плюшена играчка. и не мислете, че хората бяха непроверени. напротив. проблемът идва когато уж на теория всичко ни е ясно, а на практика не се получава съвсем така.

историята е стандартна. хубавото в случая е, че я върнаха на нас.

та това са последните новини около нашите питомци.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано17.10.07 10:45



Ами 2 седмици ..... едва една седмица изкараха в ролята на стопани на котка. Изобщо не ми се коментират безумите доводи, с които ни я върнаха. Е, както каза Дени, добре че ни я върнаха. Това се дължи основно на факта, че ние до изнемога повтаряме котките и котенцата задължително да ни се връщат в случай, че вече са нежелани. Хора, правете си сметката на кого давате животните си! Това съвсем не е някакво изключение или малшанс. Щом се случва на нас дето проверяваме кандидатите най-щателно, представете си само колко пък надеждни са хората, на които след 2 приказки се решавате да дадете свое животинче и повече никога не ги чувате или виждате .....
А сега да кажа и нещо хубаво, макар че вече ме е страх да се похваля. Анджи е осиновена. Тя обаче е доста плашлива и се моля новите и стопани да са все така търпеливи с нея както тези 2 седмици, в които са заедно и да не се налага да си я прибираме и нея. Моля ви стискайте и палци по-скоро да се отпусне и всичко да е наред!



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.07 21:19



Положението в къщата не е никак добро. Котките от втория етаж не могат повече да стоят там. Особено двете последни останали от Е. Днес когато отидох съвсем не очаквах да е толкова зле положението след дъждовете - от една голяма стая бяха останали сухи точно 2 метра. Всичко останало беше наводнено. На едно място където бившият паркет се е нагънал, се беше образувала лока 4 пръста. Храна, легени, кошове, дрехи - всичко мокро. Вече нямам дрехи в нас, които да нося. Сещате се, че намокрени пуловери в този студ там не изсъхват, ама изобщо. Затова нося все нови. За студа в стая няма да говоря. Може да си го представите. Най-опасното е, че таванът може да падне всеки момент. Вече има такива дупки, че спокойно може да съзерцаваш небето вечер. За котките това повече не е спасение, нито приют.

В другата стая пък са котките на починалата баба. Тях още не можем да намерим къде да ги пуснем. В тяхната стая няма толкова вода, но пък единия прозорец липсва, облепен е с картон, но така зверски духа, че нищо чудно, че котките са настинали. Айде, те са диви, ясно е, че за тях няма да има кандидати, но двете котки на Е. са даваеми. Сивушка вече се излекува от бясното разстройство и ще бъде кастрирана. А никак не ми се иска да я пускам сред това море и студ с гол тумбак. Има вариант да се преместят на първия етаж, има място, но като цяло не е добра идея.

Знам, че тук няма кой да помогне, но все пак пиша, че знам ли го тоя пусти заек откъде ще излезе.

Ще припомня - черната котка е абсолютно домашна, изключително лигава, мила, гальовна, кастрирана. Сивушка все още е плаха, но на мен ми дава да я галя и мачкам. А ме е вижда само по 30 мин. на ден.

ето снимките им пък дано някой ги хареса, макар и като временни обитатели:





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 12:58



мила дени,
колко котачета останаха, случайно да има вече някакво решение
сигурно е адски трудно да се намери нова сграда за обитаване и единствено остава варианта за раздаване/пускане на дивите

струва ми се ужасно да се пуснат в София, по добре ще е в някое село (не че имам идея кое) без токлкова коли и лудница, но дали ще намират по-лесно храна. за това ще трябва и кола (по малкия проблем)

и поне да беше лято, ами като знам, че почват валежи и студове

ще мисля и ако изникне нещо ще пиша





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: tony]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано25.10.07 13:09



Всичките са в къщата, без Анджи. Студуват, боледуват и си чакат някой да ги спаси като просто ги поиска.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано25.10.07 13:52



Точната равносметка е следната:
- в къщата - 19 броя
- в стационар - 2 броя + сиамката
Или другояче казано - 22 котки търсещи дом
Една беше пусната преди седмица.

Всъщност търсещите дом са 26, но 4 от тях се намират при една жена. Зажалост и тя не може да ги гледа безкрайно.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано25.10.07 14:05



Малко допълнение. Плюс тези, които описа на стационар имаме още 2 - едно малко трицветно котенца с хрема и котарака с чернодробната недостатъчност, който занесох в сряда. Не че за него имам някакви надежди, че някой ще го поиска, но все пак да го спомена и него

.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ! [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.07 14:29





Към бройката се включва и Белчо, който не може цял живот да живее при Гатофила.

Редактирано от denii на 25.10.07 14:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.