Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема + още едно котенови  
Автор a33u ()
Публикувано20.12.07 14:42



Здравейте, назрява ми идеята и на мен за още едно коте. Моя си го прибрах преди 3 месеца, сега е на 4. Та си мислех досега, че не мога да си взема женче, понеже след още 3 месеца няма да знам какво да очаквам


И обмислях варианта за още едно мъжкарче, обаче напоследък ви чета редовно и има хора и със смесен вариант
Та въпросът ми е, как аджеба ще стане така, че и след няколко месеца да са си САМО другарчета. Включва ли това кастрация на единия или и на двамата.
Моля, дайте съвети и препоръки ако си имате и момче и момиче, че и с двама мъжкари по време на разгонването знам какъв ужас е, а ми се иска да си взема едно девойче, никога не съм имала.



Онова, което сме, е резултатът на нашите мисли.

Тема Re: + още едно котенови [re: a33u]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано20.12.07 14:44



Вариантите са 2 - разделяш ги като се разгони женската или кастрираш единия - четеш и решаваш кого.

п.п. Тук се предлагат доста мадами, вече кастрирани





Тема Re: + още едно котенови [re: a33u]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 14:47



аз съм с мъжки и женска, но мъжкия е кастриран 3 години преди да си взема момичето .. Така че не мога да дам съвет. Честно казано, ако той не беше кастриран щях сериозно да се замисля да вземам ли женска, защото съм против даване на хапчета за разгонване, а не бих могла да ги разделям в отделни стаи например и постоянно да мисля кой къде е и какво прави.
Имай предвид, че често мъжки и женски от едно котило се "опрашват", пък какво остава за такива, които нямат родствена връзка ....


there's no time to analyse



Тема Re: + още едно котенови [re: angel_sin]  
Автор a33u ()
Публикувано20.12.07 14:56



А някакво странно поведение от страна на мъжкия, когато женската се разгонва има ли, въпреки чв в кастриран? Или пък от нейна страна, нещо неестествено ?
Питам понеже предния ми котанчо беше кастриран, верно нямаше женска при него, но се държеше странно, когато навън почнеше периода на маукащите котки. Което пък ми късаше сърцето. Него никога нямаше да го кастрирам, ако не се налагаше. А и не ми се иска и на този да прилагам процедурата.



Онова, което сме, е резултатът на нашите мисли.

Редактирано от a33u на 20.12.07 14:58.



Тема Re: + още едно котенови [re: angel_sin]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано20.12.07 14:57



Ха, последното творение на Козета беше от внука й. Чудесно творение се получи - красавицата Пухи, но следващото от същата комбинация се роди мъртво, впрочем - неизвестно по какви причини, защото месец след това като я оперирахме Козета, яйчниците й били целите кистозни.
Има много сладки мадами в дружеството, за даване (за котките говоря, те и другите мадами са сладки, ама тях по друг начин ще ги пласирваме

), препоръчвам ги горещо!!!!
Таман сега му е времето!



Тема Re: + още едно котенови [re: a33u]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано20.12.07 15:00



хаха, да, последните няколко пъти я награбва. Явно не е само до хормони, а и до инстинкт. Качва се отгоре и, захапва я за врата и започва да реве

много са смешни, но за съжаление май на нея не и се отразява добре ... веднага след това започва да се търкаля по килима и да мяука .....


there's no time to analyse



Тема Re: + още едно котенови [re: angel_sin]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано20.12.07 15:02



веднага след това започва да се търкаля по килима и да мяука .....


Така правят котките след "акта"





Тема Re: + още едно котенови [re: angel_sin]  
Автор a33u ()
Публикувано20.12.07 15:02



милия, мъка мъка си е т'ва до теб да се разхожда здрава мадама, а пък ти...





Онова, което сме, е резултатът на нашите мисли.

Тема Re: + още едно коте - за поведениетонови [re: a33u]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано20.12.07 15:03



За поведението на кастриран котарак при разгонена женска - не съм забелязала нищо странно. С Козета заедно имах три котарака - единият некастриран, той правеше децата, макар и на шега, че го водехме за уж малолетен. Другите двама - кастрираните, много спокойно се отнасяха към нея, бидейки хем нейни деца.
Сега имам само един некастриран, той е наистина най-шумен от всички, макар че може и да си е от характер - ако сте забелязали, има едни котки, дето само те гледат в очите и мяукат много рядко, а има едни гласовити - ей тоя, некастрирания, като застане, като ме погледне в очите и като разтвори оная ми ти паст, па като почне да се дере - не само за храна, ей така, за щяло и нещяло, така си отбелязва присъствието. И много му миришат локвичките, то е ясно защо. Иначе не маркира с вдигнатата опашка.



Тема Re: + още едно котенови [re: a33u]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано20.12.07 15:06



По описанието по-горе ми се струва, че младежа си върши работата - не е за оплакване, просто няма малки котета като резултат.
Така както кастрирано мъжко куче може да заклещи некастрирана женска.

Редактирано от bushkata на 20.12.07 15:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.