Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 01.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: + още едно котенови [re: Людмил]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано03.01.08 20:16



Всичко си зависи от котките , на които ще попаднеш. Не, че нещо, ама непородистите са доста по-мили помежду си понякога от класическите красавци с родословие , особено ако са били улични, били са в трудна ситуация и се е налагало да живеят по много на едно място ( Пример - котките в мазето, които Дени ги спаси към момента ). Аз съм само за еднополови животинки - пример аз 3 мъжкаря - кастрати и некастрати, няма боища, няма маркиране, няма простотии. Но всичките са много мили по характер и поотделно, и заедно. Късмет си е тука. Второто коте принципно е чудесно, смело и добро за всички страни решение. Изключения има, когато няма воля от човешката страна.



Тема Re: + още едно котенови [re: a33u]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано03.01.08 21:52



Вместо да се чудиш защо не си вземеш някоя от тези дето по спещност ги подаряват. Повечето за съжаление са и кастрирани - мъжка или женска не би трябвало да е проблем.
Котето ще е по щастливо с компания от своя вид обазлагам се - дори 7 килограмовите ми котараци спят всички заедно гушнати. Става въпрос за некастрирани грамадни котараци които спят на вратите отгоре и ако се ядосат на някой могат да му видят сметката ... е до сега не съм ги виждала достатъчно ядосани.

Ето доказателства със снимки - снимките са от преди около година, сега госпожицата порасна и не я държа при тях. Та това са Локи и Гарфилд - на снимките на около 2 години и Клео на около 8 месеца.





Клео живя с котараците около година и половина - те я отгледаха. Не са и посягали ... странно нали. Тя като се разгонеше тичаше да ги захапва за вратовете отгоре а те бягаха от нея.
Котараците както казаш още са неразделни.

Та стига мисли, а гледай обявите за котки.




Тема Re: + още едно котенови [re: cr33py]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 10:26



Като гедам Гарфилд, същия наш Васко, големи сладури. Васко има дъщеря Нени, също жълта от главата до петите, живее във Варна. Скоро ми пратиха снимки. Ето ви Васко и Нени





Относно съжителство на два мъжки котарака, признавам, че не бях съвсем прав. Може, стига да са заедно от малки и да се възпитават добре. Е, все пак има едно но, разни котараци, разни "мераци".



Тема Re: + още едно котенови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.01.08 11:03



Всичко е индивидуално. Имах лятото 2 мъжки котарака и домъкнах трети. Единият котарак го прие, играе си с него, спи с него, още от началото нямаше никакви проблеми. Другият котарак не че не го приема, но не го и одобрява. Просто го търпи и заобикаля. Женската ми горе долу по същия начин.

Когато се вземе ново коте, проблемите винаги идват от този, който е вече вкъщи. Съвсем нормално е до месец животните да не се приемат. Разбира се, има изключения. Важното е да се осигури време, търпение и любов и за двамата.

Не давайте готови отговори. Всичко е ужасно индивидуално. Аз лично бих предложила на атех да вземе някое коте, който си хареса и да пробва за 2 седмици как ще се развият нещата като се уговори със задомителите да върне животинката ако не се получат нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.