Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема мъжко коте - кастрация?нови  
Авторkaтpин (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:09



Здравейте. интересува ме на каква възраст могат да се кастрират мъжките котки? моят е малък (на 3 мес.) но е голям дивак - тича, драска, мяука.....а пък аз искам да е по-добричък

плюс това той не излиза от нас пък и нямам намерение да го пускам навън.. ще съм благодарна ако ме посъветвате какво да го правя!



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:10



На 8, ама не се променя характера. Младата котка си е млада котка.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:14



подходящата възраст е след 1 година .... минималната е едно изкарано разгонване. Според мен доводите ти за кастрация не са основателни - чара на котките е именно в дивата им природа и кастрирайки го ще го превърнеш в една дебела мързелива космена топка. Освен това кастрацията няма да "подобри" характера му - ако сега драска и мяука, ще го прави и след това ....
И за да не ме разбереш погрешно - моя котарак е кастриран от 6 години ... и съжалявам за това. Но тогава нямаше кой да ме посъветва какво да направя и да ми каже какви ще са резултатите.


there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:18



Имам двама кастрирани мъжки - диви, активни и игриви същества. Това за мързеливите космати топки си е направо мечта в моя случай





Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано19.12.07 13:18



Кастриран от 2 години - промяна на характера -> нулева. За щастие, не съм искала да престане да бъде беснотия. Кастрирахме го понеже беше опикал цялата къща и решението дори не беше мое.
И да го кастрираш - пак ще е дивак, поне още няколко годинки така ;)



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: LaGata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:23



ами мързела му се дължи на повечкото телесна маса и най-вече мазнини (пък и на годините, вече не е първа младост).... Вечер потичква малко с Мая, паркета скърца и секцията се тресе ....
А дори забелязах, че започна да хапе и напада повече след кастрацията .... и като че ли последните години оглуша, защото никога не чува като се карам




there's no time to analyse



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 13:33



А, то на тоя принцип няма котка дето да може да чува

А я дай снимка на този гигант от когото и секциите треперят - заслужава си направо аватар да си го направиш как минава покрай секции и те правят дрън-дрън Моите само бутат разни работи в ускорението си по пътя, друго не съм забелязала да подрънква в тон с малките им пухкави крачки



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: kaтpин]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:46



Кастрацията не променя характера. Сега е малко коте затова беснее. Като си била малко дете нали не са те кастрирали да не щурееш. Между другото само ако го кастрираш ще умре от запушване на пикочопровода преди да е навършил 3 години.
Хайде със здраве.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: LaGata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.07 13:53



снимките са старички, понеже ни е развалено фотото ... сега е поне с кило повече.







Редактирано от angel_sin на 19.12.07 13:58.



Тема Re: мъжко коте - кастрация?нови [re: angel_sin]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано19.12.07 14:08



Ой, ама той красавец бе - пухкавоопашат и черно-бял

Не изглежда титаничен хич




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.