Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търси се дом!нови  
Автор bicat (new user)
Публикувано10.12.07 10:28



Здравейте! Цяла седмица събирам сили да напиша тази обява-изключително обичам котарака си, но мъжа ми започна да развива алергия и трябваше да го "махнем" от вкъщи. От няколко месеца котарака ми живее при родителите ми, но те също не желаят да го гледат повече и съм принудена да му потърся приемно семейство. Търся семейство или човек, който наистина обича котки и ще му отделя необходимото внимание, защото Амба е свикнал да бъде любимец в пълния смисъл на думата.Обича да е сред хора, да му се обръща внимание-много е комуникативен.Засега не е кастриран, защото има възможност да излиза и навън и не маркира вкъщи.Умее да си отваря вратите, понякога проявява характер. Ако някой се заинтресува мола да се свръже с мен на 0889854838! Биляна Симова
Дано на никой, не му се налага да премине през подобно нещо! Поздрави!



Тема Re: Търси се дом!нови [re: bicat]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано10.12.07 11:38



Успех с намирането на дом.
Само да кажа искреното си мнение , че такова нещо като "май започна да развива алергия" няма. Или си алергичен, или не като видиш една котка. Това с времето да станеш алергичен не е правдоподобно. Поговори с мъжа си, ама наистина сериозно. Или с родителите си. За отговорността, обичта и благодарността. Такива теми.



Тема Re: Търси се дом!нови [re: bicat]  
Автор suzinka_tomcat (непознат )
Публикувано10.12.07 12:47



Какъв е котарака, постни снимка. Така ще му намериш по-лесно дом. И да, трябва да го кастрираш за да е по-лесно. Пусни навсякъде където се сетиш обявата, виж в неповдижната тема може да има сайтове за намиране на дом.
Колко е годишен, опиши го подробно, не спестявай добрите му качества, къде е. Ако все пак не намериш дом ми пиши ЛБ в нашия двор имахме 3 котки, но единия котарак на 1 година отиде да живее при лелята на комшия в Суходол и аз ходих да го видя под предлог, че ми е бил любимец много добре си живее и се е научил да лови мишки.



Тема Re: Търси се дом! [re: suzinka_tomcat]  
Автор bicat (new user)
Публикувано11.12.07 23:09



Благодаря за съветите!



Тема Re: Търси се дом!нови [re: LaGata]  
Автор bicat (new user)
Публикувано11.12.07 23:14



Ох, ако мислиш ,че не съм разговаряла...
В интерес на истината аз също не съм сто процента сигурна, че проблема на мъжа ми е котарака и споразумението до което сме стигнали, след много уговорки, е да си направи изследвания!
Благодаря много за отговорите! Успех и на вас!



Тема Re: Търси се дом!нови [re: bicat]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано11.12.07 23:28



Стискам палци да не е алергичен и да се примири с присъствието на животинчето, защото и аз уви смятам, че по-скоро второто е истинския проблем. Знам колко е трудно да се пребори човек, с някой който има предразсъдъци по отношение на котката, но си заслужава да опиташ. Пиши после какво е станало

.



Тема Re: Търси се дом!нови [re: bicat]  
Авторssiberia (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 11:23



Пиши и в другите сайтове, които са в най-горната тема. Непременно със снимка и кратко описание: нещо много характерно за котарака, навици и възраст. Не го изоставяй!
Твоята история за съжаление не е единствена. В същото време не мога да не спомена за моя позната с бебе на два месеца и две кучета в едно жилище. Никой от семейството й не противопостави бебето на кучетата.
Друга моя позната разхожда кучето си и бута количката с бебето си, въпреки воя на роднините. И са щастливи. А нито въпросните кучета са дребнички, нито космите от тях са по-малко.
Тези хора са си спечелили моето уважение.
Поколебах се дали да пиша така и в никакъв случай не желая да те засегна, но все пак моето мнение е такова: В случай, че не си е направил изследвания, за каква алергия говорим? За непоносимост? Струва ми се кофти да живееш с човек, който те манипулира за твое любимо живо същество.



Тема Re: Търси се дом!нови [re: ssiberia]  
Автор bicat (new user)
Публикувано13.12.07 17:06



Не си ме засегнала, напротив. Радвам се да чуя, че има хора, които остояват желанието да гледат животни, и обичта си към тях...Може би трябваше да вляза в този форум по отрано, защото в последните месеци бях подложена на атака от всички страни...Всички ме уверяваха, че веднъж щом излезе котарака навън и няма да иска да се прибира, че съм егост и пр. и пр. Когато мъжа ми започна да полочава този задух всички компетентно се изказаха в негова подкрепа, въпреки че самата лекарка каза, че е малко вероятно... Благодаря ти за подсрепата-наистина е време за погледна нещата и от своя ъгъл...и да се преборя...



Тема Re: Търси се дом!нови [re: MechoPuh.]  
Автор bicat (new user)
Публикувано13.12.07 17:07



Благодаря много! Непременно ще ви държа в течение!



Тема Re: Търси се дом!нови [re: bicat]  
АвторKyмa Лиca (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 17:52



В нашия вход живееха наематели с две котки,а жената излизаше на разходка с новороденото бебе и ротвайлера.Нямаха проблеми,лично съм я питала.
Проблемите идват когато единия обича животните,а другия смята,че мястото им е на двора/улицата/.Аз съм от същата карегория.Има и други в клуба.В темата ми "Наплювайте ме"ще откриеш много материал по въпроса.Постовете на Голямата Специалистка и Blackurrant са интересни в този смисъл.За моите да не говорим.Ако имаш време и желание почети и ще се убедиш,че не само ти се пържиш на този огън.
Възможно е като нищо мъжът ти да развие признаци подобни на астма на психична основа,от самовнушение.И колкото по му угаждаш по-зле ще става щом веднъж е открил начин да те манипулира
За сведени ще ти кажа,че моят мъж беше алергичен към пчели.От едно ужилване е стигал до болница.Обаче,в същото време имаше силно желание да става пчелар.Направиха му един курс на десенсибилизация и вече десета година гледа пчели.Получил е хиляди ужилвания и вече не се подува дори на мястото на ужилването.
Ти не бързай да му вярваш на твоичкия докато не се докаже,че наистина е алергичен и то конкретно към котки.Има толкова много астматици.Да не би все от котки да е.Астмата е автоимунно заболяване/пак казвам,ако въобще е астма,а не например сърдечен проблем или внушение/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.