Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 27.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цепната "вежда"нови  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано04.12.07 20:03



Тука едно коте... Улично, да речем...
Има сцепено в областта между ушето и окото, козинката се беше сплъстила от кръвта. Около 1,5 см, може би. Не мога да си представя някой да го е ритнал, защото не дава да се доближиш до него. Как съм го почистила - не ме питайте, театър сълза и смях... Обадих се преди това на ветеринарния доктор, с намерение да го завлека, каквото и да ми коства това, но той каза да го почистя и да му сложа антисептична пудра, че и той нищо повече не може да му направи.
Цепнатото не е толкова дълбоко, че да се шие, това го виждам.
И егати зверската котка ще да е тази, която евентуално му е причинила това!...

Та питането ми всъщност е, може ли да му стане нещо от тази пудра /Топоцин/, защото той много прилежно се изми след като го напудрих /бая количество!/ и съответно я изяде?
Гениалният вет можеше да ми каже с какво точно да го намажа, но и аз не бях от разпитващите, щото бях стиснала котето под мишница, а работя в екип и бях странна гледка... Искам да кажа, че бях в неудобна поза и позиция;-)...



Тема Re: Цепната "вежда"нови [re: Blackcurrant]  
Автор Tapaлe Ж (член)
Публикувано04.12.07 20:08



Някоя котка го е раздрала, едва ли е ритнато. Иначе за пудрата нищо незнам. Казвали са ми че кислродната вода е безопастна за котки, но е близо до окото така че незнам.



Тема Re: Цепната "вежда"нови [re: Blackcurrant]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 21:12



Аз, по препоръка от вет.доктори, съм ползвал ихтиолова маз, от нормална аптека, действа много добре. Наш Васко веднъж беше загазил, та го мазах. Той, разбира се, се близа ама нищо не му стана, а раната изчезна за 2 дни.



Тема Re: Цепната "вежда" [re: Людмил]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано04.12.07 21:26



Ихтиолът не е ли за извличане на... гной и изобщо за забрали участъци?
Сцепеното не е възпалено засега. Казаха ми с Екзематин да го намажа, но ще се обадя утре пак на вета, да питам.
Защото си постижение да намажеш това диване, и няма да ви казвам какви нехуманни методи прилагам





Тема Re: Цепната "вежда"нови [re: Blackcurrant]  
Авторssiberia (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 14:43



Късно се включвам, но все пак ... Топоцинът действа добре при повърхностни рани. При дълбоки не се препоръчва, защото запечатва отгоре раната, а отдолу може да работи.
При котки не ми се е случвало да го ползвам. Само при куче и ветеринарят не одобри.
Сега съм си купила от него цяло шишенце с гранофорин, изтеглям със спринцовка малко количество /много цапа/ и с него лекувам нахапани, нарязани и т.н.



Тема Re: Цепната "вежда"нови [re: ssiberia]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано07.12.07 15:56



За съжаление не мога да го видя отблизо побойника, за да преценя раната, така и не успях да го намажа пак с каквото и да било. Хептем се наплаши, след онзи ден...
А с гранофорин ще се запася и аз, мислех си, че отдавна е спрян от производство, но щом си си взел/а, значи има.
Благодаря!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.