Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Даване на хапченови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 17:39



Тъй като преди време стана въпрос за даване на таблетки, днес се хванах и преведох едно ръководство с картинки от интернет. Извинявам се, че линка е към моя сайт, но ръководството е с много снимки и нямаше как да го сложа тук. Дано да ви е от полза!





Тема Re: Даване на хапченови [re: Людмил]  
Автор cr33py ()
Публикувано22.11.07 19:54



Грррррррррррр искам да видя как ще го приложиш на Клео.





Тема Re: Даване на хапченови [re: cr33py]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 20:28



Факт е, че не съм пробвал. Ние, като трябва да пием хапче, ходим на доктор. Там процедурата е следната - Д-р Владимиров държи четири лапи, гърба опрян в него, аз отварям устата, д-р Великова пъха таблетка с пинсета. За Шейла и Коко ходя два пъти. Васко, като по-умен, си хапва таблетката сам, пъхвам я в парче салам или мръвка. Все пак мисля, че за повечето котки метода става, хората не го дават току така. Пък и е доста щадящ както за котките, така и за техните стопани. Това страшилище Клео - дай снимка да я видим.



Тема Re: Даване на хапченови [re: Людмил]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано22.11.07 20:35



При моите дзверове този метод няма да върви.Така да стои кротко с две лапи извън одеялото...Но все пак може при по-кротки да работи.За мен този по който си работя от години/който дискутирахме в другата тема/си е добър.



Тема Re: Даване на хапченови [re: Людмил]  
Автор cr33py ()
Публикувано22.11.07 21:08



И после котката те хваща изплюва хапчето с точен мерник в устата ти, после отваря още една опаковка и дава и на доктора, потрива лапи, прибира те в клетката и си тръгва. Ако имаш късмет имаш само драскотини.





Тема Re: Даване на хапченови [re: cr33py]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 21:51



Е! Чак пък толкова...Както се казваше в един филм "Аз говоря за моята, а ти мислиш за твоята"(котка де!).



Тема Re: Даване на хапченови [re: Людмил]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано23.11.07 11:00



С моята това не става - по никакъв начин не може да се задържи в одеялото, а пък и с добро става по-лесно. Дава да и бъркам в гърлото.



Тема Re: Даване на хапченови [re: Людмил]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 13:02



Погледнете това:



При нас проработи системата с "увиването":)



Тема Re: Даване на хапче [re: olived]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано23.11.07 19:47



Страхотни клипчета, мерси за нагледния материал, ще спести много обяснения





Тема Re: Даване на хапче, да-бе-данови [re: olived]  
Автортo, xyбaвo...aмa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 00:50



Всичко изглежда много подредено и лесон на клипчетата, но ви уверявам, че явно са снимали подходящата за целта котка.
Нека хванат моя котарак, само с пълан упойка ще го повият с кърпа, ще му отворят устата, също.
Когато ходим в клиниката, зная че е малка "радост" за всички ни.Още щом ни дивят на вратата и се прекръстват, а ветеринаря откровено си прочита "Отче наш".
Има котараци, които изпитват паника от всичко непознато, а има и такива, като моя, които освен това и помнят като слонове, ама всичко- за всеки човек и апарат.
Като се лекувахме последно и трябваше 14 дни сутрин и вечер да давам антибиотик, откровено бях притеснена.Хиляда пъти ми показаха как да му го давам без опасност за живота си, но за целта трябва да сме поне трима, а това боя се не всеки път е възможно.Онези тласкачи пък на хапчета са точно толкова страшни за него, та да издере света, аз ако мога да му насоча без проблем това приспособление към устата, че и да го вкарам- можех и с рък, нали?
Та, в крайна сметка опитах с месо- пъхам вътре хапчето, като го деля на няколко парченца и готово...чак аз се изненадах колко лесно се получи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.