Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чудех се дали да го направя, но се реших...нови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано19.11.07 16:02



До тези, които помнят "Котешката история".
Вчера "възпях" моите два чудовища /ъъъ, съкровища, де/ в едно кратко разказче. Та, на който му се чете... Ако ви се стори неуместно, може да помолите модератора да изтрие темата, няма да се сърдя.

Кафе с котка

Хубава напитка е кафето. И върви с доста неща.
Някои го предпочитат с мляко.
Други – със сметана.
А пък у нас вкъщи от две години насам хитът е... кафе с котка.
Разбира се, котката е в ролята на сътрапезник, а не на вкусотийка към кафето. Не че котките не са сладки, но у нас още никой не проявява такива достойни за АЛФ апетити.
Работата е там, че нашите котки не са като другите котки. Още от най-ранна възраст те се пристрастяват към кафето. Надушват го така, както една нормална селска котка надушва мишка. И е почти невъзможно някой вкъщи да изпие чашка кафе, без към него да се присламчи поне една котка. Която започва да гледа сърцераздирателно, да побутва с лапа пиещия и да надава умолителни вопли, докато не получи поне глътка кафе.След което придобива изражение на победител, гледа доволно и си казва: „Е, добре ги дресирах тия човеци: знам си, че нищо не могат да ми откажат”.
Затова семейството се вижда принудено да въведе ритуала „Кафе с котка”. Той има различни вариации, разбира се – кафе с един човек и две котки (сравнително безопасно, стига да си опазите чашата), кафе с трима човеци и една котка (добре за котката, защото кафе ще има достатъчно; зле обаче за човеците, защото котката е решена да опита от кафето на всичките, да не би да се мине), и – последен трети вариант, с елементи на екшън – кафе с котка в леглото. Тук вече от страна на кафепиещия се изискват твърде сериозни качества и умения:не само здрава ръка, за да не изпусне чашата с животоспасяващо сутрешно кафе, а и да умее да отблъсква атаките на настървена, неспираща се пред нищо котка... и да е готов за някои твърде внезапни и особено горещи чувства и спешно зареждане на пералнята, след като изгуби битката.
Тъй като понякога все пак човеците печелят битката за кафето, котките решават да вземат нещата в свои ръце (извинете, лапи.) Подозирам ги, че вече тайно сами си приготвят кафе: редовно заварвам кафеварката включена в най-необичайни часове, а на дивана – доволно изтегната котка, с такова изражение, сякаш току-що е „ликвидирала” и последното кафе от запасите ни.
Така че съвсем логично очаквам нещата да се обърнат и вместо ние да пием „кафе с котка”, нашите питомци да въведат ритуала „кафе с човек”. Надявам се скоро да ни поканят...
18. 11. 2007 г.

Е, това е. Много поздрави от нас /знаете ни кои сме/.





Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.11.07 16:33



Много приятно разказче и напълно си ги представям сладурите


Сладури с табиети!
Обаче не само вие си имате табиети! Имаме си и ние, по-скоро наш Мончо Нали милите са си цял ден самички в къщи, само те си знаят с какво се занимават. Но вечер са закопнели за човешко внимание. И то не само да ги нагушиш и нацелуваш хубаво, да им сложиш да хапнат и после да ги зарежеш. Не! Наш Мони си иска задължително полагащата му се порция игра с въженце! От всички играчки най си обича въженцето. И си има "определен час" за игра с него. Та вечер, точно в 20:30 ч. застава пред коша с играчки и започва да надава вой - отначало тихичко, после по-силно и ако никой не му обърне внимание, започва с "караницата"! И не търпи отказ! Та така - всяка вечер точно в 20:30 ч. се зарязва всякаква работа за да си играем с въженцето!



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: HaдяИ]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано19.11.07 16:40



Еее, вие ни биете по точки!

Обаче да знаете пък ние какви ги вършим... Напоследък Гелето не дава някой просто да го вземе и да го гушне. Не! В момента, в който някой го вземе на ръце, той започва да драпа и да се катери, докато се намести на гърба или на рамото на този, който го е гушнал. И си стои така, кефи се и хич не му се слиза. Човек може да си се разхожда така, на Гелето не му пука. И най-често си патя аз, естествено, нали съм се писала главен милвач и най-често съм вкъщи. Живее ми на гърба тая котка , направо...



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.11.07 16:55



Правилно! Нали е мъж - какви са тия лигави "цуни-гуни"

Моят Мони е същият - не обича да го гушкат и това е! Много рядко изпада в умиление и дори сам идва да се гушка, но то не е за повече от 1 минута. Докато батко му е точно обратното. Какъв съсел беше като малък и не даваше да го пипнеш, а сега само като види някой и започва да се търкаля - само и само да го галкаш и гмечиш!
А Монката пък прави и нещо друго много интересно. Каквото и да хванеш да вършиш, той е плътно до теб и гледа с такъв интерес, всякаш аха и ще подхване той работата! Голям помощник мамин е, докато батко му въобще не се вълнува от такива прозаични неща. Обикновенно наблюдава с премрежен и отегчен поглед някъде отвисоко - я от телевизора, я от секцията.



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: HaдяИ]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано19.11.07 16:59



И Гелето така обича да наблюдава. Най-обича да гледа как някой мие подао или мете. Така гони парцала... страшна игра пада.

Напоследък нещо е много заинтригуван от прахосмукачката, не знам дали няма да започне да ме отменя. Ех, мечти, мечтииии...



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.11.07 17:02







Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: denny]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 10:21



Готина история и много приятен за четене стил на авторката-с удоволствие бих чела и художествена литераниура от нея





Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: мaцa]  
Автор Mutzka (murrr-morana)
Публикувано21.11.07 10:40



Тогава е хубаво да прочетеш котешката й история. Страхотна е

Ето тук



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.11.07 11:31



Ей, изпревари ме с отговора.

Благодаря, че ме препоръчваш. Ох, ще ми пораснат ушите от гордост. Между другото, Гелето вчера си "пийна" еспресо - разбирай, че ми обра каймака от чашата, като свърших с пиенето. Боже, къде сбърках, къде сбърках с тая котка?!



Тема Re: Чудех се дали да го направя, но се реших...нови [re: мaцa]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.11.07 11:32



Много се радвам, че ти е харесала, с голям кеф я писах и, между другото, всичко е истина.

Имам свидетели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.