Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с котаракнови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 14:09



Значи, тъкмо малко се поуспокоихме след раждането на Шейла и в неделя, както обикновенно отивам да чистя тоалетните на котараците. Докато чистя на Васко (4 години, некастриран, разхожда се всяка вечер), той измаука силно, отпусна се съвсем. Аз го взех на ръце, сложих го на леглото, гледам го и направо си помислих, че умира. Докато извикам на жена ми за телефона той, обаче се посвести, взе да мърка и след десетина минути направо се премести в краката ми да се лигави. Аз, тотално паникьосан звъня на нашия доктор и го моля да дойде в кабинета. След час, вече там, Васко бива основно прегледан, намачкан и тн. В кабинета той напиша и наака, така, че съответните запушвания бяха отхвърлени. От предложената му храна яде. След като не беше намерен никакъв проблем, си го взехме, като остана да го наблюдаваме изкъсо. Същия ден, малко по-късно, пак получи пристъп но по-лек. Няма да ви разправям как се чувствахме цяла вечер. На другия ден към обяд, влизам при него и го заварвам в тоалетната си, души и ближе. Изкарвам го, а той след малко - пак там. Тоалетната му беше Бенто. Махнах пълнитела. Треперихме 24 часа и след като намерих ако под леглото се поуспокоих. Сега го храня по малко и по-често, давам му и кисело мляко. Той се чуства добре, гони го глад. Единственото което ме притеснява е, че корема му е голям, е поспада по малко преди ядене. Доктора каза, че щом се чувства добре един ден след последно ядене на тоалетна, няма запушване. Сега остава проблема с тоалетната, мисля да му събера дребни морски камъчета. Ако имате идея, помагайте.



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Людмил]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано15.11.07 14:39



Когато имах късокосмести котки им вземах талаш от дърводелските работилници.Години карах на талаш.Тези са ми с малко по-дълък косъм,талашът се вплита и го разнасят навсякъде.Затова от години сме на нарязани вестници.И бенто пробвахме и силикон пробвахме,пак си се върнахме на вестниците.
На мен ми е по-интересно защо котаракът ти яде настилката на тоалетната си.До колкото знам това се нарича"извратен апетит"и е признак за нещо или по-точно за различни неща.Какво казват ветеринарите по въпроса?



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Людмил]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано15.11.07 15:06



Мини на силикна или на празно легенче ако можеш да чистиш след всяко изхождане и изпишкване, защото като е празно и е мръсно - втори път не се ползва. И моите ядяха бенто когато се збиеше на бучки. И без друго лично считам бентото за боклук и бих предпочел пясък ако котката ми не предпочиташе силикатна.

По принцип повечето животни ядат глината като противоотрова понеже изсмуква токсините от храносмилателната система.

Редактирано от Tapaлe Ж на 15.11.07 15:08.



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор CZ ()
Публикувано15.11.07 17:45



И аз имах малко коте, което ядеше бентото. Затова се научи на празно легенче или на сифона, така ходят до тоалетна и сегашните ми котараци. И никога не акат, ако нас ни няма вкъщи през деня. Нямаме проблеми с полепнали сиви гранулки, разпилени навсякъде в банята. Тя беше свикнала на пясък явно, но за 2 дни се приучи на празно легенче. За почистване - чиста вода и лопатка за акитата.



Тема Re: Проблем с котарак [re: Tapaлe Ж]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано15.11.07 19:14



Относно Бенто само да кажа, че и аз го считам за боклук. Даже във връзка с моето коте многострадално, ветеринарката каза че вероятно всичко е почнало със замърсяване и затова се е получила "тапа" в пикочния канал и оттам другите ужасии. Те и без това са го развалили това Бенто, това въпросното последното дето го купих, оставяше жълт прах по лапите й и мръсотия. Минахме и ние на силикатна тоалетна.



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Людмил]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано15.11.07 19:18



Естествено аз не съм специалист, просто ми хрумна че ако ще му събираш чакъл или дребни морски камъчета за тоалетна, може би не е зле преди това да ги превариш във вода против бактерии



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: чepвeнo]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 22:08



Мерси на всички които се отзоваха! Ветеринарите също казаха, че най-вероятно е извратен апетит. Аз си мисля, че е по-скоро свързано с някакъв секрет който отделя и му мирише приятно. Васко не си ядеше тоалетната, а ближеше на едно конкретно място. За мене най-важното е да се окаже, че именно това е проблема и няма да се повтарят тези ужасни пристъпи. Спрял съм се на дребни камъчета за да може да ги рови, а и да са достатъчно големи за да не може да ги лапа. разбира се ще трябва често да ги мия. За съжаление не иска да ползва празно легенче, предпочита под леглото. Проблемът е, че той обитава една празна стая, по понятни причини не може да стои при нас и малките котета. Аз го храня два пъти дневно, старая се да му обръщам внимание но той повечето време е сам, през деня предимно спи затворен, а вечер го пускам да хойка до сутринта. Тоалетната му служи само при екстренни случаи. Ето ви негова снимка, отвън, на прозореца, гледа влюбенно Шейла, която, както при хората, се оказва за него невъзможната любов.





Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Людмил]  
АвторKyмa Лиca (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 22:36



Все пак не разбрах дадоха ли ветеринарите някакво обяснение за пристъпите му.Според мен близането на тоалетната не е нормално поведение за една котка.Като се добавят и двата пристъпа мисля,че има нещо на което трябва да се търси обяснение



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Kyмa Лиca]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 23:15



Пристъпите може и да не са били два. Просто виждам Васко по два пъти в ден, сутрин и вечер, тогава обикновенно го "понамачквам" малко та да се чуства добре. Може преди това да не съм го засичал. Кофти така, ама такива са ни условията, добре, че поне вечер се нахойква до насита. При първия преглед нищо не му откриха, единствено ушите и венците му бяха по-светли, но това можело да му е нормалния цвят. Казаха евентуално да му вземат кръв за иследване на другия ден (понеделник). След като го хванах в тоалетната, попитах може ли да е от това и ми казаха, че е напълно вероятно и тъй като той се чувства добре, решихме да изчакаме, като го наблюдавам по-често. А за близането ще ви кажа, че когато се разхождаме с Коко, много често се случва той да подуши нещо и да почне да се трие и да ближе. Същото поведение съм виждал и при котараците при майка ми. Тези миризми им действат направо като валерианка. Мисля, че е нормално поведение при котараците. Разбира се, причината за пристъпите може да е друга, затова следя Васко постоянно, засега слава богу, всичко е наред.



Тема Re: Проблем с котаракнови [re: Людмил]  
Автор cr33py ()
Публикувано16.11.07 01:57



Дръж го при малките котета. Няма да ги нарани и така ще го наблюдаваш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.