Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Помогнете със съвет моля ви  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано11.11.07 18:13



Неделя е, ветеринарниците са затворени всичките, а в скута ми лежи едно болно коте на 7 години

От два дни не иска да яде, не пие вода. Странното е че постоянно се мъчи да ходи по нужда в легенчето си, но не успява и само се напъва. Нещо стомашно-чревно, запек?! Другото странно е, че като я взех на ръце, след малко усетих, че ме е напишкала! Оставих я, смених си дрехите, и какво откривам под нея след малко на стола? Пак мокро петно...а като се мъчи да пишка, не успява За отрицателно време (само два дена!) това коте залиня и е ужасно омърлушена и само иска да ми стои в скута или да я гушкам...боже какво става някой има ли идея..утре ще я водя на лекар...



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано11.11.07 18:21



от къде си?
най добер намери ветеринар и още тази вечер отивай при него. положението е доста сериозно и не знам защо сте чакали два дена а още в петък (или поне вчера) не отидохте някъде....



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.11.07 18:45



хич не разбирам от такива неща, но това не прилича ли на пиометра? женско ли е котето?

анимо в младост са денонощни. както и антим в банишора. идете още сега.



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: prAsino]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано11.11.07 19:11



Ами от София съм, но в момента нищо не е отворено все пак е неделя..обиколих квартала, но никой не е отворен, а нямам познат ветеринар :( Кое е сериозно, защо смяташ така

....а двата дена чаках - защото в началото това започна постепенно, само забелязах че не е яла но не обърнах внимание...после взех да забелязвам че се е омърлушила ох боже стискайте ми палци за утре дано не е нещо фатално...



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано11.11.07 19:13



Женско е котето да...а какво е "пиометра"?! Мола ви, отговорете ми! Нещо опасно ли е? Младост и Банишора са ми твърде далече, в Люлин съм а нямам кола...значи засега котето се е кротнало и не издава признаци на болка само лежи в мене (странното е че настоява да ми лежи в скута и не иска никъде другаде, а ме напишква, макар и не обилно, просто нещо тече от нея)...какво е пиометра?!



(ще проверя в Гугъл за това заболяване)

Сега проверих - не не може да е това, като чета симптомите се различават друго е..

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от чepвeнo на 11.11.07 19:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от чepвeнo на 11.11.07 19:17.



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано11.11.07 19:14



има поне 4-5 денонощни клиники в София, и още толкова ветеранирни лекари биха се отзовали на телефонно обаждане. кажи от кой квартал си и ще ти кажем най близкия до тем вариант.
всичко е сериозно от описанието ти. просто няма място за омаловважаване и изчакване.



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано11.11.07 19:16



Антим се намира на сливница... достатъчно ти е близо (5 лева ще ти е таксито, максимум).





Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.11.07 19:17



такситата работят в неделя. мисля, че сега е най-важно да се спаси животът на котето, който според "колегата" е застрашен. звънете на ветовете си, сигурна съм, че няма да ви откажат. ако ли пък не - хващате такси и отивате в една от денонощните клиники.



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: prAsino]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано11.11.07 19:20



МЕРСИ за инфото



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: denii]  
Автор cr33py ()
Публикувано11.11.07 19:47



Може и бъбреците да са. С това напишкване.





Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано11.11.07 23:59



Чак сега виждам темата, но искрено се надявам вече да сте завели котето на лекар. Не писахте ли вие скоро за кистички на котка в следствие на даване на хормонални препарати? Ако отговорът е да, то пиометрата ми звучи като едно изключително логично обяснение! И време за чакане няма!!! Дори да са бъбреците също ...



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.07 13:08



какво стана с котето? добре ли сте?





Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано12.11.07 22:12



Консултирах се...предстои операция..има възпаление, но не мога да пиша по-подробно защото ми е много мъчно и ме е страх...само ви моля много ви моля стискайте палци да не ми я уморят защото просто не знам...много си я обичам, гледам си я от малка, може и да е смешно, но наистина ми е присърце това животинче

моля ви моля ви пожелайте късмет



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: MechoPuh.]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано12.11.07 22:15



Да, аз писах преди време за кисти по коремчето от хормонални. В интерес на истината за известно време когато спрях да й давах тези гнусотии кистите спаднаха от само себе си и много се зарадвах....тамън нещата вървяха на добре...и изведнъж това като гръм от ясно небе й стана така...уфффф..предстои ни операция моля стискайте палци имаме нужда от късмет..



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.07 22:27



стискаме палци и лапи



и обица на ухото - никакви хапчета/инжекции повече при това или всяко следващо коте!



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано12.11.07 22:31



Мерси Дени наистина оценявам моралната подкрепа . Иначе естествено че няма повече да давам хормонални...аз съм пълно диване, не четох листовката на хапчетата и не видях, че имало вредни ефекти, разбрах впоследствие...за убиване съъъъм!

Ще пиша по-натам какво е станало...



Тема Re: Помогнете със съвет моля винови [re: чepвeнo]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 00:04



Стискам ви палци! От все сърце ви желая мацинката да се оправи. Тя не беше възрастна доколкото помня 6-7 годишна. Има живот пред нея. Няма да се предавате. Животните усещат, когато ни е страх.



Тема Тази сутрин влязохме в болницанови [re: чepвeнo]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 15:02



Окончателната диагноза е запушен пикочен канал вследствие на някакъв цистит

Не е пиометра поне... Казаха ми че ще опитат да поставят катетер, но при жеските котки това било по-трудно, отколкото при мачероците и ако не станело, щели инжекционно през коремчето... после живот и здраве минаваме на антибиотици..Оставих я тази сутрин, ще си я прибера довечера към 19 часа...Свито ми е сърцето и рева като ... поне ми олекна, че я предадох в ръцете на опитни хора (дано!), нали все пак са ветеринари. Дано не ми я уморят. Дано се оправи..Не мога да забравя как ме гледаше тя като я оставях и си тръгвах Може би го преживявам така защото това ми е първо коте друго не сме гледали вкъщи..



Тема Re: Тази сутрин влязохме в болницанови [re: чepвeнo]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 15:15



Стискам палци всичко да мине добре!

Само се успокой и мисли положително! Всички тук те разбираме добре, че си обичаш котката, и ние си обичаме нашите! Вземи книжки и почети, погледай телевизия, за да се разсееш и да мине времето. Само хубави неща да си мислиш!

И пиши довечера какво е станало!
При кои ветове я отнесе?



Тема Re: Тази сутрин влязохме в болницанови [re: чepвeнo]  
Автор cr33py ()
Публикувано13.11.07 16:17



А случайно да си я хранила само с готови котешки храни от магазините?





Тема Добри новини!!!нови [re: чepвeнo]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 22:09



Положението е било критично, ако се бяхме забавили с още един ден, е щяла да получи шок, казаха ветеринарите. Между другото отношението на хората беше много добро, и специално една мила млада жена която конкретно се занимаваше с котето. Питахте при кои ветеринари сме я водили, ами в Люлин, на гърба на Фантастико има една сграда, май търговски център, Силвър се казва, та там има клиника. Избрахме нея, защото беше възможно най-близко и отношението ни хареса, но както и да е. Да кажа за котето.
Значи казаха, че е получила някакво възпаление в пикочния канал и че се е образувала нещо като "тапа", която е направила уринирането невъзможно и че ако сме чакали още малко, е щяла да получи уремия и после отравяне на кръвта

Сложили са й катетер успешно и котето е изпишкало 200 милилитра урина! Била е на системи цял ден, предстоят още три дни да я водя на системи;Също така й се слагат антибиотици мускулно на няколко часа; Казаха че трябва да мине на диета и да яде по 65 грама само от хрнаната на Роял Канин - "ренал", от 11 лева, и така 6 седмици само това.
Иначе сега котето е с абокат на лапичката и се дразни и го бъзика, но май вече посвикна и спря да му обръща внимание....та така......ох мили хора така ми олекна, че няма накъде....затова разказвам подробно всичко, че и така ми минава :) че днеска ми беше един от най-кошмарните дни, няма такъв стрес просто...не предполагах, че за животинче може да се реве като за човек, леле мале..уфффффффффф...и благодаря на всички за добрите пожелания!!!!!!аз вярвам в положителната енергия и вярвам, че доброжелателността ви е имала значение също :)))))



Тема за хранатанови [re: cr33py]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 22:14



ами знаеш ли, точно с това я храних

В смисъл редувах консерви и суха храна от магазина. Мислех си че е достатъчно, щом тя си го хапва с апетит. Понякога й давах също варен жълтък от яйце (много го обича), и също по малко кисело млекце, също обича да си близне. Защо, има ли връзка това? Препоръчай ми нещо, моля...да купувам месо и да й варя ли, и какво месо, и т.н. Засега ветеринарните казаха да даваме диетична храна по 65 гр. 6 седмици Роял канин и нищо друго..тя още не е огладняла, но това считам е от преживения стрес - все някога ще огладнее....че иначе си е такава лакомийка не е истина :)))))

Редактирано от чepвeнo на 13.11.07 22:16.



Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 22:19



според cr55.. за всички проблеми при котките е виновна сухата храна. затова те пита това.

аз на свой ред ще попитам - с каква точно храна си я хранила? посочи марки, моля те.

не искам да оспорвам лекарите, но системите нужни ли са вече? просто като чуя котка и система.....все лоши спомени се появяват.



Тема Re: за хранатанови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 22:42



Да, значи, специално за сухата храна, дето й давах - ами, купувах основно от тази на "Фрискис", "Дарлинг" и понякога "Китикет" и "Уискас" - консервираната храна - същите марки, чат-пат и "Симба".
Иначе за системите - ами те казаха, че котето се нужде от тях първо, защото не е яло и пило вода три дена и е обезводнено и второ - за пречистване..знам ли? Защо, ти какви наблюдения имаш?
Иначе сега писанка ми е свита на кравай в скута и блажено спи :) Кеф :))) Също така спря да си гризе абоката на лапата, май свикна, разгеле :))))



Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 22:45



за храната - тези, които си купувала са боклук. извинете, ама всички знаем, че е точно така. те са нисък клас храна. ако искаш да храниш пълноценно - или суха храна висок клас, марки като Роял Канин, Пурина Проплан, Хилс, Адванс или ако не искаш суха - вариш месо и риба без подправки.



Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 22:49



забравих за системите - ами моите наблюдения са че при котки явно системите са много деликатна работа и понякога стават бели.

аз ти предлагам сега да му свариш едно хубаво пилешко месце, крехко, не го преварявай, с ориз и ако започне да яде сама да си спестите системите. най-малкото са стрес за котето да седи вързано там часове. няма такова нещо като пречистване със ситеми или поне аз не съм чувала. ако съм в грешка, специалистите ще се обадят.



Тема Re: за хранатанови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 22:53



Мерси за информацията, значи, ще си ги запиша, аз днес чух само за Роял Канин от докторите...ами аз така правех - влизам в хипермаркета на пазар и покрай другото, взимам и за котето от стелажа за животинска храна...явно наистина отношението ми е било немърливо, но като виждах, че си ги яде...е вече ще знам. Предполагам тези храни, за които ме съветваш, ще ги има само в зоомагазините. Абе нали знаеш- пАрен каша духа...Ще се поинтересувам повече от литература и т.н. повод котешките въпроси за в бъдеще :)))) Благодаря ти пак!



Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 22:57



ами това е разликата между висок и нисък клас храна. високият не се продава в хранителен магазин, не се рекламира по тв , а се продава само в зоомагазини и вет клиники.

съществуват и мнения като това на cr55ty която смята, че и високия клас гранула е вредна и нехранителна. всеки взема сам за себе си решението. аз се доверявам на сухата качествена храна, а тя на домашно приготвената. ти можеш да балансираш и правиш комбинация, но действително изхранването на животно не бива да се изчерпва с "влизам в кварталния магазин и каквото има, това". чети из нета, събирай информация, говори с лекари.....

успех с котачка и жалко, че по трудния път трябваше да научиш доста неща...



Тема Re: за хранатанови [re: denii]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 23:03



Ясно...Мани, че се ядосвам на себе си...акъл море глава шамандура

Просто човек се понася по течението, ето като мене, виждам, години наред (цели 7) котката си яде тия неща и дивее (много е игрива принципно) и си казвам - няма проблеми, вкусно й е, жизнена е.
Както и да е, значи засега ще караме по диетата с Роял Канин, и тези другите храни, които спомена, си записах, за в бъдеще значи ще варя пиле или риба без подправки, както каза ти, само дано не й е безвкусно...е, ще опитам :) И ще потърся инфо за котки непременно.



Тема Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: чepвeнo]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано13.11.07 23:19







Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
АвторKyмa Лиca (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 23:37



Ако можеш да й вариш месо мисля,че е най-добре.Май най-добре пилешко.Ще прочета в книжките си и ще ти пиша по-нататък какво друго месо препоръчват,защото едва ли е добре само пиле.Знам,че имаше цели рецепти,но сега не намирам книжката



Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 01:19



Не е само проблема, в това, че храната е суха. Консервите са ъщата работа - соя. От там камъни в пикочния мехур които после запушват. Никой още не ми е доказал, че роял канина не е същата работа. Или по точно котешките храниса на пробите и грешките - първо дори без таурин - няма да кажа колко котки са умряли за това, че са хранени само с котешки храни а не с месо. После добавили таурин(не месо забележете, в месото има достатъчно таурин), след което се оказало че соята променя пх-то на храната. Нали с соя компенсират недостига на протеини. Е да ама котките са хищници, имат нужда от животински протеини. Е сега добавят специални препарати за подкиселяване на урината - забележете - не месо.
Та аз съм за вареното месо. В клуба има и привърженици на барф - хранене със сурово месо - пилешко и телешко. Виж ако избереш суровото - трябва да четеш много преди да започне, да знаеш ко е опасно и кое не.
И не си мисли, че като спазваш диетата на ветеринарите и всичко ще ти е наред. Тук в клуба Гатофилия има запушващ се котарак и знам че храни със същата Ройал Канин и го води да го отпушват редовно - поне до колкото съм останала с впечатление. Чудя се кога ли ще се научи ... и дали изобщо може да учи. Или на чужд гръб колко тояги бяха малко?





Тема Re: за хранатанови [re: чepвeнo]  
Автор Tapaлe Ж (минаващ)
Публикувано14.11.07 11:12



95% от докторите са и дистрибутори на Роял Канин и печелят от това че те зарибяват. Незнам в кой хипермаркет пазаруваш но се огледай за шийки (патешки или пуешки - пилешките са прекално дребни), патешки маншони (долните бутчета), сърца, комплекти за супи, пък вече и цели пилета цената се изравнява - между 3.50 и 5.50 за килограм. Едно кило котката го яде 10 дни (дава и се около 100г на ден, защото и за 2 ще го изяде килото иначе).



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: чepвeнo]  
Автор suzinka_tomcat (непознат )
Публикувано14.11.07 13:41



Котката ти е красива и изглежда тлъстичка

. Едра котка! Обичаме едрите котки. Значи Ренал е специална храна ветеринарна диета за котки с проблеми в отделителната система. На хората е възможно да им се дават билкови чайове освен антибиотиците за премахване на възпаленията на пикочната система, но как ще дадеш чай на котка. Освен това храната е балансирана правилно. Нашият Том около 8 месеца яде храна за котки с чувствителен стомах една опаковка на седмица. Скъпо е, но си струва. Системите са необходими за да не се изсушат бъбречетата. Така ми казаха като взехме Джери беше мъничка и вероятно не беше яла и пила доста време и и слагаха системи 1 седмица.
А що се отнася до crc33 или както там и беше ника, то в противовес на мнението тя(той) какво агент на птицекомбинат ли е? Може би на Джиев, аз оттам купувам за децата, но не давам на котките месо, а само бульон преди да го соля и подправям. Колкото и да се опитвах и да кълцах със сатър не искат и това е. Свикнали са и са се ояли на РК. Но може би е скъпо да се хранят със хубава суха храна, ние сме икономично домакинство едно пиле у нас се яде 5 дена и накрая го дояжда Арни.

Редактирано от suzinka_tomcat на 14.11.07 13:44.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: suzinka_tomcat]  
Автор ofika (член)
Публикувано14.11.07 14:23



А що се отнася до crc33 или както там и беше ника, то в противовес на мнението тя(той) какво агент на птицекомбинат ли е?

Вярно

канеше се да открива. Я виж, какво ли не правят хората да им върви бизнеса.

Иначе, съвсем сериозно, и аз мисля, че няма нищо по-хубаво от качествената мръвка - пиле, телешко, заек. Стига да не е тлъсто.
Моите го предпочитат сурово.
Чай за бъбречни проблеми също може да се даде. Моя котка е пила такъв, дори й харесваше. Вместо вода се дава чай и обикновено котките не протестират



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: suzinka_tomcat]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 14:46



Костинбродкия птицекомбинат знаеш ли го? Мисля да се преместя да живея до него.







Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: ofika]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано14.11.07 15:40



Да, те котките в природата все с телета и зайци се хранят

. Е, някои от по-едричките видове сигурно и това хапват, ама нашите дребнички домашни котки някак не ги виждам да скокнат да прегризат гръкляна на някоя крава.
А котката имаше ли възможност за избор м/у вода и чай? Междувпрочем не всяка билка полезна за хората е такава и за котките.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: MechoPuh.]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 15:46



Е хубаво де - с царевица, ориз и соя ли е разумния заместител на мишките? РК няма месо иначе нямаше да слагат подкиселяващи добавки - ако котка се храни с месо просто няма нужда, да не кажа че ще е вредно.





Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: cr33py]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано14.11.07 16:18



Никой не твърди, че соя, царевица и ориз са разумен заместител. Но варените пиле и риба би трябвало да са. А и както добре знаете не цялото меню на котките в природата е месо. В стомасите и червата на убитите от тях дребни бозайници и птички има остатъци от растителност и семенца. Дори да приемем, че РК и всички други сухи храни са изцяло на растителна основа (в което аз все пак се съмнявам), то лично според мен най-разумно е да се балансира между двете неща. Ти като човек, които има интерес и към по-непопулярни сред масите научни изследвания и теории, не може да не си чела какво се случва, когато се наруши хранителната пирамида и например тревопасни животни започнат да се хранят с трупно брашно

. Е, кажи ми защо тогава намираш за нормално котките да се хранят с телешко, свинско, агнешко? Някой ден може да се окаже, че и това не е особено полезно.



Тема Re: Добри новини!!!нови [re: чepвeнo]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 17:04



Много се радвам на късмета ви! Бързо да оздравеете!
Били сте в люлинския Анимо.
Но аз нещо за диетата се чудя: защо Ренал, а не Уринари?
И още: и двете храни имат и "несухи" варианти - паучове от по 100 гр.
Аз лично, без да се намесвам в споровете за правилното хранене, мисля, че сухите храни не могат да бъдат диета при такива проблеми. И досега никой ветеринар не е успял да ме убеди в обратното.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: MechoPuh.]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 17:12



Никокога не съм казвала за хранене изцяло с месо. Ако не даваш допълнително растителни храни в най добрия случай ще се окаже с камъни в бъбреците - от другия модел камъни, които на всичкото отгоре не се разграждат. Думата тук е разнообразие. В никакъв случай обаче всеки ден котешки храни защото са пристрастяващи - а котка наркоман си е котка наркоман, няма как да я откажеш после.
Ако задължително имаш 3-4 дни в седмицата само на месо - останалото може да е каквото искаш.
Аз последно време избягвам котешките храни по чисто етични причини, иначе 50% месо 50% котешки храни е разумна диета.

Вкъщи сме на 50% чисто месо, 20-30% карантия(дроб, бъбреци, сърце, воднеички, шкембе), още малко допънително лиготии като прясно и кисело мляко и останалото - растителни неща(включае ориз, царевица, грах, разни други такива глупости).

Котките си синтезират витамин Ц примерно, не са като нас. Обаче в котешките храни слагагт допълнтелно Витамин Ц - който фактически уврежда бъбреците. Не прави камъни - а уврежда самите бъбреци.

Не претендирам за възможно най-качествено хранене, но съм доволна от ефекта. Котката на родителите ми също успешно премина от сухи котешки храни на такава диета и те откриха, че котка на 6-7 години доста по малко се разгонва от преди примерно.
Какво мога да ти кажа аз - можеш ли да си представиш както имам 8 женски, да се разгонват така както вие описвате вашите момичета?

ПП: Месото си е месо. Дали е пилешко, телешко или агнешко и с какво е хранено телето или агнето няма грам значение. Всъщност намирам агнешките комплекти за особенно хубаво нещо. Котките ги обожават.
Докато твоята соя трябва да я наблъскат с ароматизатори и овкусители на агнешко, иначе никоя котка няма да ги погледне без значение наркотиците вътре. Проббвай да даваш бучки чиста соя давидим.
Тревопасните последните 50 години се хранят с трупно брашно. Фактически заради променената обработка на трупно брашно се разпространява болест като лудата крава.(Която не е бактерия или вирус а белтък и за това много ввреме не са могли да си я обяснят) А нали знаеш, че единственото което е от животински произход в тези котешки храни е трупното брашно? По зле - в котешките храни слагат и трупно брашно от домашни любимци.



Редактирано от cr33py на 14.11.07 17:18.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: чepвeнo]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 17:20



Чак сега погледнах снимката. Още малко храна за размисъл - затлъстяването също води до запушване. А котката ти е затлъстяла.





Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: cr33py]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.11.07 18:32



Все се каня да те питам: колко е възрастна най-възрастната ти котка, отгледана от бебе при теб, САМО в апартамента? (информативно)



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: bushkata]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 18:51



Грибо, но вече не е у нас а е селска котка, в момента е на около 4 и нещо - може би 5. Локи и Гарфилд са на по 3 и половина ако не бъркам. Котката на родителите ми на същата диета е на 6. А да, Дейза е на неизвестна възраст, но със сигурност доста повече от Грибо. И по телосложение и по движения, не смея да предположа възраст обаче. По точно не искам.

Между другото - аз да ти задам контра въпрос. Колко котки с рак имаш от общо колко? Знам че боли, но се чудя освен, че боли, дали пък и пробваш да търсиш причините?





Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: cr33py]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.11.07 18:59



Ами от 5- до сега 3 заминали си от рак, четвъртата се оказа,ч е също има.
Факти: рака се появява след 11-тата им година. Едната почина на 13, другата пак на 13, последната на 15(16).
Причини търся постоянно, за това и задавам въпроси.
Но твоите отговори не ми вършат работа, нямаш нито една котка над 10 години. Отделно - нито една, отглеждана изцяло в апартамент. Така че нещата са несъпоставими.

п.п. Обърках им годините, на по 14 са били тия, дето съм писала, че са били на 13 (ако има значение де).

Редактирано от bushkata на 14.11.07 19:22.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: bushkata]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 19:18



Всички освен Грибо са изцяло в апартамент. Съвсем си домашни. Не излизат никъде.

Освен това в клуба има човек с 20 годишно куче. Да се надяваме, че ще мине да каже как го гледа. А ти казваш твоите 11 все едно това е кой знае какво.



Редактирано от cr33py на 14.11.07 19:21.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: cr33py]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.11.07 19:24



Ами да, котки на по 14-16 години са почти половината ми живот, а за тях си е доста.
Като отгледаш няколко котки до тази възраст - тогава ще съпоставяме, т.е. след десетина години.
Имам куче на 19 години също.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: bushkata]  
Автор cr33py ()
Публикувано14.11.07 19:44



С какво го храниш и с какво си го хранила до сега?





Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: cr33py]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.11.07 21:21



Това сме си го писали на лс, знаеш, не ми се обяснява отново.
Накратко, ако върши работа на някой друг - преди години вскякави неща - кайми, месо и подобни, последните гофини предимно суха храна,понякога цаца и пиле.
4 от 5-те са раждали по веднъж. Не са били кастрирани. 2 от тях направиха пиомерти- тогава са кастрирани на около 10 г.



Тема Не е затлъстяланови [re: cr33py]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано14.11.07 21:43



Просто позата в която седи я прави да изглежда като топчица








Тема Re: Добри новини!!!нови [re: olived]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано14.11.07 21:57



Да, прав/а сте, точно "Анимо" е. Не зная защо "Ренал" - това ми препоръчаха...тъй като не разбирам, се доверявам на лекарите там, но като чета тук в този форум от известно време, вече се чудя на кого и на какво да вярвам...колкото хора, толкова и мнения..един отрича изцяло купешката храна, друг съветва балансиране...съвсем се обърках.



Тема Re: Ето я маца, да я видите каква е красавицанови [re: suzinka_tomcat]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано14.11.07 22:03



Не е тлъстичка маца

Просто е закръглена Позата на снимката е такава, аз се опасявах, че някой ще ме обвини, че е затлъстяла и ето cr33... го спомена..Аз винаги се старая да не я прехранвам, защото знам, че е вредно.



Тема Прибрах я след втори ден на системинови [re: чepвeнo]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано14.11.07 22:13



Благодаря за изказаните мнения по темата. Малко се обърквам обаче...всеки има някаква своя си теза относно храненето, и всеки е прав за себе си. Не съм ветеринар, това ми е първа котка и нямам опит, може пък и при всяко коте нещата да са индивидуални..
Между впрочем баща ми също е голям коткар, досега е имал три котки, сега гледа четвърта, която е на 12 години. Той е с подобно мнение като denii относно системите - казва, че котето само се стресирало и че не били нужни цели три дни. От друга страна, ветеринарката тази вечер ми каза, че котето е с остра бъбречна недостатъчност и че не можела да ми гарантира на сто процента да се оправи. Само като го чух това и онемях...после тя ме успокои, че нещата вървели на добре, но все пак...да имам едно на ум.
С други думи, страшно се обърках и вече не знам какво да мисля.
Котето е при мен в момента, изглежда жизнено, хапна малко, бързо се оправя от стреса в клиниката.
Като приключи диетата с Роял Канин, смятам да я захраня с варено месо без подправки, да яде нещо естествено, без консерванти.
Утре предстои трети, последен ден на системи. На края на седмицата - бъбречно изследване.



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: чepвeнo]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.11.07 22:37



В отговор на:

Малко се обърквам обаче...всеки има някаква своя си теза относно храненето, и всеки е прав за себе си.



Това е и защото медицината не може да даде 100% отговор на всички въпроси и да подкрепи с доказателства.
От там тръгват интерпретациите на всеки. За това, просто търси инфо, чети и решавай за себе си.



Тема Re: Добри новини!!!нови [re: чepвeнo]  
АвторKyмa Лиca (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 22:54



И аз по въпроса за объркването.Щом ти е първата котка-нормално.Колкото по-дълго се занимаваш толкова повече ще научаваш и от книги и от други любители и от личен опит.И по-малко ще се объркваш.На мен при ориентирането много ми помага и една максима:Каквото и да ви говорят,знайте,че става дума за пари.Добре е човек често да си го припомня в днешно време.



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: bushkata]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано14.11.07 23:04



Виж сега, да се изкажа и аз, макар и давана постоянно и плодотворно за отрицателен пример.
Ренал и Уринари са лечебни храни, аз съм хранила моя само с Уринари, защото има значение дали е бъбречна недостатъчност, дали са проблеми на уринарния тракт, има ли някакви седименти в урината - и какви са! e много важно. Едни камъни се топят с подкиселяване, а други с алкализиране. Но предполагам, при вас става дума не за камъни, а за нарушаване на бъбречната функция.
Моят се храни много малък период изцяло с диетичната суха храна, а след това минахме на смесено и понеже си обича гранулки изобщо, за десерт, и му давам дневна доза, съвсем малка, ей така за почерпка, десетина грама я има, я няма, но да не са обикновени гранули, а да са лечебни.
Ако са ти препоръчали Ренал, значи показанията на кръв и урина сочат към това.
Освен това, щом ще повторят изследванията след няколко дни, питай за динамиката, подобряват ли се показателите, голямо ли е отклонението от нормата или не, и просто ще си следиш това нещо. Има си малки отклонения, има си тревожни отклонения, има си невъзвратими отклонения.
Може и да не се лекува на 100 процента, ама с грижа и контрол, се живее.



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: чepвeнo]  
Автор cr33py ()
Публикувано15.11.07 01:29



Ако прекалят със системите могат да убият котката.
1. Белия дроб може да откаже (това се случи със сиамката ми преди години) или просто да се пръсне.
2. Бъбреците могат да откажат от прекаленото претоварване.

Все пак не се заяждай с ветеринарите докато котката им е в ръцете. Още повече, че щом яде ...

А да - пускали ли са изследване на кръв?




Редактирано от cr33py на 15.11.07 01:31.



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: чepвeнo]  
Автор suzinka_tomcat (непознат )
Публикувано15.11.07 09:23



Анимо в Силвърцентър са добри, ние сме ходили и при тях и бяхме доволни. Но направиха сравнително по-близо до нас клиника Есковет работят в събота, неделя и на 1 януари даже ако имат пациенти. Вземат навсякъде еднакво.
Разчитай на лекарите, не на съветите на "опитни" хора, защото както виждаш се различават твърде много. Бъбречната недостатъчност е тежко заболяване и възстановителния период е дълъг. Можеш да питаш за билки, не знам какво ще кажат. Засега чао



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: suzinka_tomcat]  
Автор cr33py ()
Публикувано15.11.07 10:48



Никъде не прочетох да са направени кръвни изследвания за да е диагностицирано.





Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: Gatofilla]  
Автор olived (непознат )
Публикувано15.11.07 11:54



Като изключим частта за диетичната суха храна при проблеми с бъбреците, напълно те подкрепям. Ама явно пълен консенсус не е възможен


По въпроса с показателите мога да предложа на червеното да си вземе копия от всички изследвания и да си държи под око сама уреята и креатинина.
Като начало може и на нас да ни даде да погледнем.
Никой не поставя под съмнение компетентността на лекарите, но дори и най-загрижените, които познавам не могат да ми кажат без проверка каква е била уреята на дебелака Кас преди 4 месеца. А аз мога!



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: cr33py]  
Автор CZ ()
Публикувано15.11.07 17:52



Ако диагнозата е вярна, има положителна перспектива за разлика от ХБН. Имак котарак, дворен. Нямаше нужда да го изследваме - започна да изпада в уремични кризи - при тях неотделените от бъбреците токсини засягат мозъка и човекът или котето започва да буйства, не е на себе си. Видях го с очите си. Родителите ми познаха какво е, ветеринарът се увери в същото. Поставиха му абокатче и може би седмица беше на системи, оборудвахме му една стаичка и там си лежеше. Майка ми е хемодиализна сестра... Даврандиса се, пооправи се, макар че знаехме, че това е само временно подобрение. Но тогава го сполетя друго нещастие. Или може би щастие, защото го чакаха още по-големи мъки.



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: cr33py]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано15.11.07 19:05



Не, не, значи трети ден системи няма да има. Когато я занесох, ветеринарката сама ми каза, че нямало вече нужда и че котето било добре. Утре ще има едно последно биохимично изследване.





Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: cr33py]  
Автор чepвeнo (май пак обърках)
Публикувано15.11.07 19:07



Прощавой, пропуснах да уточня това - да, кръвта е изследвана, разбира се



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: чepвeнo]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано15.11.07 19:34



Съжалявам за вашата мацинка. Но сега наистина трябва да направите всичко възможно, защото бъбречната недостатъчност е кошмарна. Казвам го като човек, препатил от това.Следете редовно нивото на креатинина, защото той е най-показателен. Бих ви препоръчала ако можете да намерите Ипакитин


За съжаление лекарството не е регистрирано в България и не може да се намери легално. Но попитайте в клиниката, може да имат случайно, ако имат познати в чужбина да им го доставят. Или пък ако вие имате познати в Германия, Австрия или Франция (защото не навсякъде и в Европа е регистрирано, тъй като е доста ново - доколкото знам от 2003 год.) нека ви донесат или изпратят. Хубаво е, особено ако болестта е все-още в начален стадий. Моята котка когато го пи, не беше в начален стадий и въпреки това то много добре й повлия
И другото което е, знайте че упойките скапват бъбреците. Така че ако се налага да оперирате маца, първо трябва да лекувате бъбречетата.
Стискам ви палци и ви пожелавам успех и дано всичко мине добре и мацинка да се оправи скоро!



Тема Re: Прибрах я след втори ден на системинови [re: HaдяИ]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 22:28



Днес, след като минах покрай нашите ветове, споменах за вашия проблем. Те казаха, че при млада котка е почти невъзможно да има проблеми с бъбреците, запушване, както при вас е по-често срещано, макар и рядко при женска котка. Храната на РК "ренал", която са ви предложили е много подходяща за вашия случай, ще трябва обаче да си я хапвате редовно. Така, че няма нищо стршно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.