Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отравяне с маслена риба?нови  
Автор Пeтpe (лекар)
Публикувано03.11.07 13:08



Отново съм аз, и отново с проблем! Имам коте с отравяне след хранене с маслена риба. Дискутирано ли е някъде причината и лечението, аз не успях да открия нищо по-въпроса... Благодаря предварително!



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: Пeтpe]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано03.11.07 18:42



жалко е вет лекари да търсят лечение за пациентите си във форуми за любители. не че човек може да знае всичко ама поне може да си проерява в учебниците от време на време.
конкретно по въпроса-не мисля че е обсъждан, а и не знам какво е това нещо "маслена риба". по принцип обаче суровата риба съдържа тиаминаза, така че може би ако признаците на натравянето са неврологични идват поради консумацията на тиамин.



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: prAsino]  
Автор Пeтpe (лекар)
Публикувано04.11.07 00:13



Другарчета, не давайте такава риба на своите любимци, защото са чувствителни и лесно могат да изпаднат в проблематично състояние. Няма описана подобна интоксикация при котки, освен при хората. Имаме вече няколко пациента в критично състояние. Съжалявам, че този форум не е мръднал от мястото си в отношенията и съпричастността си……… щеше да ми бъде интересно как щяхте да философствате, ако беше Ви се случило на вашето коте?
Щом Ви пиша значи имам проблем мили „приятели на животните”. Съжалявам за тревогите и емоциите които създадох, не че ще се трогнете, просто обещавам да не досаждам за напред с ветеринарните си въпроси!!!



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: Пeтpe]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано04.11.07 00:39



Ами аз лично изобщо не разбрах за какво става дума.Може би ако обясните наистина ще бъде полезно?



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: bushkata]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано04.11.07 02:14



Впрочем, каква е тая "маслена риба", не съм я виждала по рибарниците...

, може да е нещо ново, знам ли.
Наистина има значение дали е сурова или минала топлинна обработка, на мен за коте с бъбречни проблеми ми забраниха строго да давам сурова риба, но за варена не забраниха.
Ще бъде полезно за всички да узнаят.



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: Gatofilla]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано04.11.07 12:00



В отговор на:

на мен за коте с бъбречни проблеми ми забраниха строго да давам сурова риба,




Така ли? Това за първи път го чувам.
А какво е обяснението (стана ми интересно)?



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: bushkata]  
Автор cr33py ()
Публикувано04.11.07 12:07



Обикновенно питат какво обикновенно яде котката и ако не е храната на която са дистрибутори я забраняват. И измислят 2 решения - сложно - готвене на ултра дупер точна рецепта или просто - тяхната храна. Която дори я имат във вет кабинета в момента. И дори е на промоция точно сега - какъв късмет.




Редактирано от cr33py на 04.11.07 12:08.



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: cr33py]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано04.11.07 15:14



Ами, за суровата риба, по-горе е казано нещо за тиаминаза - антивитамин В, дето руши витамин В. А за бъбречните проблеми и забраните - друга ми е специалността, та слушам каквото ми кажат. В Байвет ми рекоха за уринарните проблеми на Бебо - никаква риба и дроб, в Амивет бяха по-либерални, рекоха че суровата риба съдържала някакви ензими, сигурно е таза тиаминаза, простете за невежеството.

. А варена риба можело. Иначе с уринарните камъни е доста сложно, зависи от вида им, при едни се иска да се подкиселява урината, а при другите - обратно. Ние сме насочени към подкиселяването, а един от най-подкиселяващите продукти било месото, така че вкусовете и диетата на котаците и стопанката съвпадат.
И пак не разбрах, каква е тая маслена риба? Дали е нещо вкусно?!?! А ако е вкусно, отровна ли е и за човека?



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: Gatofilla]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано04.11.07 15:19



месото алкализира!



Тема Re: Отравяне с маслена риба?нови [re: Пeтpe]  
Авторssiberia (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 17:20



В рибарските магазини се предлага маслена риба. Вярно, не често, но има.
Вкусна е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.