Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема може ли съветнови  
Автормaлeчka (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 12:33



Здравейте,помогнете ми да си намеря коте.
Малко предистория.Имах прекрасен тайлански котарак/сиямски/


Но милият почина след 17 годишен прекрасен живот.Винаги ще е в сърцата ни.
И сега решихме да си вземем едно пухкаво коте ,но да е от сой и наистина да отговаря на всички стандарти за породата си
Влязох на всякаде кадето се предлагат котки ,но не мисля ,че намирам точно това което описвате като стандарт за персийките.
може ли да ми кажете в кой развъдник предлагат най качествените персийчета .



Тема Re: може ли съветнови [re: мaлeчka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано06.11.07 13:51



но да е от сой
.... а толкова бездомни чакат някой да ги осинови....


Дори и една сиамка чака....

Помогнете им да намерят своя истински дом!


Тема Re: може ли съветнови [re: мaлeчka]  
Автор ofika (член)
Публикувано06.11.07 14:15



Влязох на всякаде кадето се предлагат котки ,но не мисля ,че намирам точно това което описвате като стандарт за персийките.

Не си спомням някой тук да е описвал стандарт при персийките

или пък някоя друга порода.
"Най-качествено" персийче (а защо точно персийче) е това, което те радва най-много.

Нямам наблюдения върху развъдниците и не бих препоръчала никой, но защо не се разходиш до "Земята и хората" на 17 или 18, ще имаш възможност да видиш на живо котките и да си харесаш развъдник.

Само дали имаш представа колко струва коте, отговарящо изцяло на стандарта?



Тема Re: може ли съветнови [re: мaлeчka]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 14:20



наистина можете да си вземете някое от котетата които спешно имат нужда от дом....или смятате, че ако отвън не изглежда като за изложба не заслужава грижи и обич

не искам да засягам никого, но малко ми е непонятно това...човек или обича котки или си ги взима за какво .....да се хвали с тях ?



Тема Re: може ли съветнови [re: tony]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано06.11.07 16:15



Tony, Голямата специалистка, губите си времето

. Някои хора никога няма да разберат някои неща. Това за убеждаването, което обсъдихте в темата по-долу е самата истина - всичко е загуба на време при това със съмнителни резултати. Все едно мен или вас някой да убеди да си купим чистопородна котка. По-добре да си пестим нервите и времето за по-градивни неща. Разни хора, разни идеали. Щом искат персийка, нека е персийка.



Тема Re: може ли съветнови [re: MechoPuh.]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано06.11.07 17:34



Ако имах 2000лв излишни определено бих си купила едно определено куче.
Не бива да делите нещата така, хора и вкусове всякакви - едните в едната страна, другите в другата, някои по средата.
Толеранс.



Тема Re: може ли съветнови [re: bushkata]  
Автормaлeчka (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 18:22



Благодаря на всички отзовали се на запитването ми.
Нямам нищо против обикновените котани но живея в апартамент и не мога да им дам нужното пространство. Разходки навън.



Тема Re: може ли съвет [re: мaлeчka]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано06.11.07 18:31



Чакай малко. Имам сиамка, която е взета от къща с дворче. Майката и бащата на моята маца са си дворни котки, а моята си живее в апартамент.
Ако си вземеш коте, то ще си стои вътре, не е нужна да го разхождаш навън или да го пускаш

То не е куче



Тема Re: може ли съветнови [re: мaлeчka]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано06.11.07 20:22



Не виждам проблем. Имам КОТКА (Felis silvestris catus) която живееше в декар и половина двор. Сега живее в 20 - 25 квадрата и няма никакви забележки. Дори и на терасата не и се излиза от както е студено.

Тази работа с породите е като расизма при хората.



Тема Re: може ли съветнови [re: bushkata]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано06.11.07 21:20



Явно не съм се изразила много ясно, защото и аз по свой начин и със свои думи казах същото като теб. Макар и с известна горчивина ...
Малечка, моята котка е прибрана от улицата, където живя до почти 4 месечна възраст. Не забелязвам у нея желание да се разхожда навън.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.