Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема съвет за нахален побойникнови  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 20:59



ОФ!
Имам две женски котета. Те са на около 2 годинки. И двете са оправени - в смисъл не могат да имат котета, не се разиграват. От има 3 месеца обаче, един нов котарак се засел в квартала ли. Хубавец е, явно някой го обича - щото е охранен, с кайшка на врата...бе важна работа.. и той е със самочуствие и пакосник!

Та ЗНАЧИ тоя котарак съсипва живота на мойте мадами. Непрекъснато ги преследва и ги трепе. Те са се невротизирали и несмеят да пъкнат навънка. Той ги причаква пред вратата и ги гони навън от нашта градина. Даже и в къшата влиза да се господарува върху тях ако е отворена вратата. Ако па мен ме види -ми отначало очакваше да му се радвам, сега знае, че го гоня, (докато мойте котки изничат покрай мене за разлика - доволно !).

Няма значение колко пъти го гоня и плаша - терора му върху моите женски продължава. Буквално виси покрай вратите и ги очаква да се покажат. Понеже наште ги е страх да излизат почнаха да се изхождат из къшата. Маани това но почнаха и една друга да се трепят как той ги трепе.

Някои да може да ме посъветва какво да правя?





Тема Re: съвет за нахален побойникнови [re: Пeпa]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано14.10.07 21:57



спри да ги пускаш навън, и без това времето не е много подходящо за разходки.



Тема Re: съвет за нахален побойникнови [re: Пeпa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 09:17



Бих ви препоръчал, не знам дали ще стане, да пробвате с добро. Не го гонете, ами на обратно, ако е домашен даже може да го милвате и да му дадете да яде заедно с вашите. Мисля, че така отношението му ще се промени. При котките както и при хората лошото отношение поражда само лошо поведение.



Тема Re: съвет за нахален побойникнови [re: Пeпa]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано15.10.07 10:07



Ако пак ти влезе в къщата използвай възпитателно хващане на кожата между плешките на предните крака, така че котето да не може да мърда, след което с твърд глас му се казва няколко пъти "НЕ" и като му придържаш дупето го изнасяш извън вас. Ако го хванеш правилно нито ще може да се обърне да те ухапе с уста, нито ще рита със задните крака.



Тема Re: съвет за нахален побойник [re: Людмил]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 18:59



Хей, че това как не ми е минало през главата като възможност!
А мислих, мислих, мислих...
Людмиле - за мен си 'Любо-МИР'! Такова не войственно отношение ... блогодаря. Може и да опитам - трябва ми малко време да храносмилам този вид не очакван съвет.





Тема Re: съвет за нахален побойникнови [re: Пeпa]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 08:58



Мерси за думите. То човек който гледа котки и е прихванал поне малко от тях не може да бъде зъл. Относно миролюбивия метод на съжителство то аз съм го тествал нееднократно. Имам два котарака, братя които останаха да живеят при майка ми. В началото на зимата поради естествени причини те започват ужасно да се бият. И тъй като и двамата са мои, кого да гоня, кого да спасявам. Тогава правих така (сега, за съжаление не живея там). Пускам ги при мене, те помъркат, полигавят се и заспиват. Взимам ги, както са в полусънно състояние и ги слагам един до друг. Почвам да ги милвам и чеша зад ушите, те инстиктивно почват да се ближат и тъй като са близко, се ближат един друг. На другия ден отново са си братя, без следа от войнствено отношение. Във вашия случай, ако се държите добре с натрапника, той няма как да не ви отговори със същото, а настроен на мъркане и лигавене няма да хукне да бие котките ви.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.