Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Търси се дом на братче и сестриче ...  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано16.10.07 17:14



Минаха две седмици откакто ги крия от семейството. Всеки момент ще ме разкрият и ме очаква страшен скандал. Засега ме спасяват двете ми кучета, чиито съквартиранти са котетата - скрити в клетка за зайче.
Намери ни сестричето - безстрашно тигърче, общително и много палаво. В храстите пискаше братчето - тигърче с бяло, много хубаво, по-едро и с по-дълъг косъм.
Още не знаеха да се хранят сами. Нямаха никакви бълхи! Поредното изхвърлено домашно котило!
И така, знам че в момента има много, много котета. Всички си имат своята история. Само дето на мен сърце не ми дава, тези двечките да ги пусна на улицата. Там са обречени.
В миналата неделя ги снимахме и тези дни ще пусна и снимки.
Нямам време! Моля, помогнете! 0897/430-246





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано17.10.07 11:05



Нали видя темата, където да дадени линкове към всички места за пускане на обяви? Напускай навсякъде и ако можеш сложи и снимки. Но най-важното е много да внимаваш на кого даваш малките.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: MechoPuh.]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано17.10.07 12:01



Зная, но момичето което ги снима се затруднява да ми изпрати снимките. Това е причината, за да пиша само тук.
Между другото, вчера ги откриха. Довечера може да не ги намеря.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано17.10.07 12:41



А аз тъкмо мислех да ти кажа че щом са две седмици във вас знаят за тях и се правят на ударени. Не ми се вярва че имащите две кучета ще ги изхвърлят.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано17.10.07 12:56



Добави още три котки!


Както разираш границата съм я преминала отдавна.
Този път е изключено да ги задържа.
Много ми е трудно, защото:
Женското тигърче е копие на първата ми котка. Нито сиво, нито рижо, а едно такова русичко ...
Котарачето пък е мъничко копие на единият ми котарак. Затова гарантирам, че ще стане голям красавец!
Колкото до изхвърлянето на коте в мое отсъствие, вече се е случвало. И аз не вярвах!



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано18.10.07 00:43



Как са...? Още ли са у вас? Не се отчайвайте, напускайте снимки с обяви по сайтовете. Ще ги потърсят! Аз в момента водя кореспонденция с желаещи да осиновят Раяна, които са от София. Но понеже сме надалеч, ще бъде много трудно да я закарам до София, да я оставя през деня на някого(защото ще съм в движение по работа целия ден), да изчакам хората след работа, да занеса Раяна, да преспя на хотел, за да ги изчакам да вземат решение... Изобщо...
Мисълта ми беше, че ако пуснете обяви, все някой ще ги прочете и, нали знаете, хората си търсят все бебета-котета, ще си ги хареса някой. Ако искате, мога да ви помогна, но ми трябват снимките на котовците и т.н. и ако нещо решите, пишете лична бележка. Успех!



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: bichana(Reni)]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 11:59



Снимките ми ги изпратиха на мейла. Не зная как да ги публикувам. А времето си минава.
Срокът ми е до събота.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор bushkata (ентусиаст)
Публикувано18.10.07 12:54



Прати ми ги на мейла - bushkata@hotmail.com - аз ще ги пусна тук?



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: bushkata]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 14:02



Изпратих няколко снимки.
Благодаря!





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано18.10.07 15:17



Ааа, това са същите котета, на които са качени снимките в Без дом - взиамам адреса им направо от там:







Тема Re: Вижте снимките при "bushkata" по-горенови [re: bushkata]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 15:45



Благодаря, Bushka!
Само дето там - някъде из темата, дали ще ги види някой?



Сутринта не ги открих в "Без дом". Зарадва ме, че са си изпълнили обещанието. Координатите оставени там са на приятел и са напълно валидни.

Някой били се наел да ми обясни как да си кача снимките сама и в другите сайтове? Моля!
viva_diva@abv.bg



Тема Re: Вижте снимките при "bushkata" по-горенови [re: ssiberia]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.07 16:22



ето





Тема Re: Не става ...нови [re: HaдяИ]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 16:58



Преди да помоля, пробвах сама и не успях. Ясно е, че само с този текст не се справям.
Пуснах указанието и на приятелче и ... резултатът бе същият!
Хич не ни бива!





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано18.10.07 18:01



Тези котенца не са толкова малки че да не могат да се оправят навън, поне така ми се струва.



Тема Re: Не става ...нови [re: ssiberia]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано19.10.07 00:45



Сиберия, преди час си видях бележката и ти писах ма мейла. Предложението ми е още "в сила", както се казва... Само че не разбрах дали бушката не ме е изпреварила и няма да напуска обяви обяви из сайтовете, а?



Тема Re: Не става ...нови [re: bichana(Reni)]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано19.10.07 12:06



Ами не, аз поисках снимките, за да ги пусна тук.





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано19.10.07 12:27



От 30.09.2007 г., когато ги намерих, до сега е минало доста време за малки котенца, не мислиш ли?


Тогава не можеха да се хранят сами и бяха толкова нежни и лекички.
Сега са закръглили коремчета и натежават, но все още са много мънички. Обикновено ги нося и двенките с едната си ръка, без да се затруднявам или да ги притискам.
Не мога да преценя колко големи изглеждат на снимките. Търсехме близък план, но не преценихме силното слънце и шарките са се поразмили.
Според мен моментът за осиновяване е точно сега до следващите две седмици.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано19.10.07 13:10



Изглеждат ми около 500 грама. Моята която взех от село си беше напълно самостоятелна, беше свикнала да яде попари и други остатъци от човешка храна. Малката дунда която намерих изхвърлена в София, явно домашна, най-вероятно е била откъсната директно от майката без да е започнала да яде нормална храна и беше на умирачка, но 3 дни хранене със спинцовка я оправиха. Малката обаче остана малко над 2 месеца в къщи докато и намеря дом. Иначе - всички улични котки са минали през тази възраст. Тя майката ги оставя котенцата за 2 дни когато иска да ги отбие за да ги накара да проядат нормална храна (гранулите не са нормална храна). Колкото повече ги държиш при теб, толкова повече свикват с хората и ако ги храниш с гранули стават и мързеливи и в мозъците им се асоциира гранули с храна, като после никога няма да могат да живеят навън.

Знам едни вътрешни дворове в центъра където живеят 15тина котки. Има едно заведение от където им дават остатъци а понякога и специално храна, доста добре са животинките но незнам дали ще приемат лесно нови.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано19.10.07 15:01



Към гранулите имам особено становище и ги ползвам само в краен случай - като лечебна храна.
В никакъв случай нямат 500 гр. едното. Явно със снимките нещо съм се престарала.
Там, където живея нямат шанс навън и сами.
Поне докато са малки, ще им търся човек.



Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: ssiberia]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано23.10.07 13:37



От година и половина се грижа за Тигри. Собственичката й е над 80 г. Много приятна жена. На първи етаж е и бяга - котето, не жената. През миналата зима съм я връщала поне двайсетина пъти.
Всяка сутрин и вечер ме чака и се разхожда с кучето ми. Тя и още две котарачета. Всичките изглеждат много добре. В неделя последно я видях към 12,00 ч. Оттогава я няма. Вчера пребродих мазето. Ако беше там, щеше да се обади.
На първия етаж правят ремонт и са насъбрали циганите от квартала. И в събота и в неделя пред входа стояха по цял ден трима от тях. Щели да чистят мазето.
Дали те не са я взели? Много лоши неща си мисля.





Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: ssiberia]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано23.10.07 13:51



Едва ли са я взели, по-скоро са я уплашили, донесли са и специфична миризма и тя се е скрила някъде или е избягала. А затова че бяга - котешки повод, цена около 5-10 лева, знам че е много за пенсионер, но котката има радиус около 2 метра, така че спокойно може да се пусне на балкон без да излезе от него, е разбира се повода трябва да се върже. Опитай да я потърсиш вечер на тихо в малко по-голям радиус.

Редактирано от Tapaлe на 23.10.07 17:54.



Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано23.10.07 14:26



Пообърках се в текста, както си го написал.
Знам за цената от 5-10 лв. и точно това ме притеснява.
Другото не го разбрах.



Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: ssiberia]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано23.10.07 17:39



Имал е предвид, че повода струва 5-10 лева, а ще спре котето да бяга. Не ми се вярва да са я взели циганите. Дано само да не я е сгазила кола или да са я нападнали кучета.



Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: MechoPuh.]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано24.10.07 10:13



Пак се върнах текста и сега го проумях.


Ама как да се сетя за какво ми говори човека, след като жената не си знае
броя на котките, а той ми предлага точно тази на повод да я разхожда.

Снощи Тигри се върна! Извинявайте за емоциите ми, но досега не беше изчезвала за толкова дълго време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.