Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте снимките при "bushkata" по-горенови [re: bushkata]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 15:45



Благодаря, Bushka!
Само дето там - някъде из темата, дали ще ги види някой?



Сутринта не ги открих в "Без дом". Зарадва ме, че са си изпълнили обещанието. Координатите оставени там са на приятел и са напълно валидни.

Някой били се наел да ми обясни как да си кача снимките сама и в другите сайтове? Моля!
viva_diva@abv.bg



Тема Re: Вижте снимките при "bushkata" по-горенови [re: ssiberia]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.07 16:22



ето





Тема Re: Не става ...нови [re: HaдяИ]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано18.10.07 16:58



Преди да помоля, пробвах сама и не успях. Ясно е, че само с този текст не се справям.
Пуснах указанието и на приятелче и ... резултатът бе същият!
Хич не ни бива!





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано18.10.07 18:01



Тези котенца не са толкова малки че да не могат да се оправят навън, поне така ми се струва.



Тема Re: Не става ...нови [re: ssiberia]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано19.10.07 00:45



Сиберия, преди час си видях бележката и ти писах ма мейла. Предложението ми е още "в сила", както се казва... Само че не разбрах дали бушката не ме е изпреварила и няма да напуска обяви обяви из сайтовете, а?



Тема Re: Не става ...нови [re: bichana(Reni)]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано19.10.07 12:06



Ами не, аз поисках снимките, за да ги пусна тук.





Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано19.10.07 12:27



От 30.09.2007 г., когато ги намерих, до сега е минало доста време за малки котенца, не мислиш ли?


Тогава не можеха да се хранят сами и бяха толкова нежни и лекички.
Сега са закръглили коремчета и натежават, но все още са много мънички. Обикновено ги нося и двенките с едната си ръка, без да се затруднявам или да ги притискам.
Не мога да преценя колко големи изглеждат на снимките. Търсехме близък план, но не преценихме силното слънце и шарките са се поразмили.
Според мен моментът за осиновяване е точно сега до следващите две седмици.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: ssiberia]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано19.10.07 13:10



Изглеждат ми около 500 грама. Моята която взех от село си беше напълно самостоятелна, беше свикнала да яде попари и други остатъци от човешка храна. Малката дунда която намерих изхвърлена в София, явно домашна, най-вероятно е била откъсната директно от майката без да е започнала да яде нормална храна и беше на умирачка, но 3 дни хранене със спинцовка я оправиха. Малката обаче остана малко над 2 месеца в къщи докато и намеря дом. Иначе - всички улични котки са минали през тази възраст. Тя майката ги оставя котенцата за 2 дни когато иска да ги отбие за да ги накара да проядат нормална храна (гранулите не са нормална храна). Колкото повече ги държиш при теб, толкова повече свикват с хората и ако ги храниш с гранули стават и мързеливи и в мозъците им се асоциира гранули с храна, като после никога няма да могат да живеят навън.

Знам едни вътрешни дворове в центъра където живеят 15тина котки. Има едно заведение от където им дават остатъци а понякога и специално храна, доста добре са животинките но незнам дали ще приемат лесно нови.



Тема Re: Търси се дом на братче и сестриче ...нови [re: Tapaлe]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано19.10.07 15:01



Към гранулите имам особено становище и ги ползвам само в краен случай - като лечебна храна.
В никакъв случай нямат 500 гр. едното. Явно със снимките нещо съм се престарала.
Там, където живея нямат шанс навън и сами.
Поне докато са малки, ще им търся човек.



Тема Re: Изчезна хранено от мен коте навън ...нови [re: ssiberia]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано23.10.07 13:37



От година и половина се грижа за Тигри. Собственичката й е над 80 г. Много приятна жена. На първи етаж е и бяга - котето, не жената. През миналата зима съм я връщала поне двайсетина пъти.
Всяка сутрин и вечер ме чака и се разхожда с кучето ми. Тя и още две котарачета. Всичките изглеждат много добре. В неделя последно я видях към 12,00 ч. Оттогава я няма. Вчера пребродих мазето. Ако беше там, щеше да се обади.
На първия етаж правят ремонт и са насъбрали циганите от квартала. И в събота и в неделя пред входа стояха по цял ден трима от тях. Щели да чистят мазето.
Дали те не са я взели? Много лоши неща си мисля.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.