Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Транспортиране на коте от Германиянови  
Автор katsikaki_mavri (добре позната)
Публикувано08.10.07 18:52



Здравейте!Имам един малък проблем и той е свързан с транспортирането на котката ми от Германия в България.Сблъсквал ли се е някой със същия проблем и имате ли представа какво трябва да се съобрази и как е най удачно да стане.Има някакво европейско постановление по този повод и там се казва,че котката трябва да е ваксинирана против бяс и да е чипирана.Споменава се за някакви нови и стари паспорти.Да добавя че котката е непородиста,т.е. внася се не с развъдна цел.Понеже се прибирам за България и държа да си взема и другия член от семейството


Ще съм ви много благодарна да споделите опит.

Мяяяяяяяу!

Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: katsikaki_mavri]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано08.10.07 20:07



Ами заведи я на ветеринар и той ще ти обясни - по принцип са запознати повечето с наредбите. Той ще я ваксинира, чипира и ще и издаде паспорт - това се прави за абсолютно всяка порода котка. Вече за физическия транспорт питай на летището, макар че пак ветеринарят може да ти помогне най-много.



Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: katsikaki_mavri]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано08.10.07 22:06



я... кого виждат очите ми


радвам се много за новината, надявам се и да ви мине безпроблемно преместването сега след като вече сме част от ЕС ако пътувате със самолет и не пресичате външни граници би трябвало да няма проблем Хела да пътува.

Tha leme

Редактирано от prAsino на 08.10.07 22:07.



Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: prAsino]  
Автор katsikaki_mavri (добре позната)
Публикувано08.10.07 23:23



Хей хей

Много ми е приятно да те видя prAsino,ti kaneis.Точно за Хелата питам,милия пискун

Мяяяяяяяу!

Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: LaGata]  
Автор katsikaki_mavri (добре позната)
Публикувано08.10.07 23:34



Ваксинирани сме,и паспорт си имаме.Но това с новите паспорти ме учуди малко в наредбата,значи деляли се някакви до 2004 и след 2004

.Освен това за домашна котка която няма контакт с кучета и излизащи навън котки бяс не се ваксинира,така че сме с две ваксинки само,а бяса не е сред тях.Само да се чипираме и нататуираме и сме готови.Аммм не разбрах също дали само чип,или само тату,или и двете...Уфф каквато съм параноя гледам да направя всичко правилно,че нередовните животинки се връщали в изходящата страна или се убивали,според същата наредба

Fobamai emena,emena kai mono....

Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: katsikaki_mavri]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.10.07 23:49



А ти нямаше ли всъщност 2 котки, които после станаха 4 след като прибра и тези на съседите

? Останалите няма ли да си ги вземеш? Или аз нещо съм в грешка?
А иначе за транспортирането не се тревожи. Не може от там насам да е по-трудно отколкото обратното. Важното е да сте ваксинирани (поне месец преди пътуването заради противобясната ваксина), чипирани и с международно паспортче.



Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: MechoPuh.]  
Автор katsikaki_mavri (добре позната)
Публикувано09.10.07 00:26



Бяхме но семейството се раздели преди година почти и ловната дружинка остана при бившето съкровище,където продължава да бъде обгрижвана и глезена.Решихме че понеже аз ще се преместя в по малкото жилище,а те останаха в голямата къща,ще си взема само Хелата,а.Та така



Fobamai emena,emena kai mono....

Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: katsikaki_mavri]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.10.07 10:26



Ех, жалко ..... не исках да любопитствам. Просто ти преди ми беше от любимите съфорумки и исках да съм сигурна, че съм те разпознала под новия ник, защото внезапно изчезна от форума преди доста време

.
Желая ти безпроблемно пътуване с мацинката. И съм сигурна всъщност, че ще е така.



Тема Re: Транспортиране на коте от Германия [re: katsikaki_mavri]  
Автор bushkata (ентусиаст)
Публикувано09.10.07 12:18



Потърси изискванията за внос на животни в Бг - със сигурност трябва да има бяс и чип (не татуировка).
Може да има и други подробности - провери, за да не ти пропаднат билетите за самолета. Може да трябва и ветеринарен сертификат от там, че животното е здраво, който сертификат да ти поискат на летището.

Редактирано от bushkata на 09.10.07 12:40.



Тема Re: Транспортиране на коте от Германиянови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe (непознат)
Публикувано09.10.07 12:31



Колежка си доведе кучето от щатите,освен всички ваксини, паспорти и сертификати кучето трябваше да прекара едномесечна карантина в специално ветеринарно отделение на летището там преди да излети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.