Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За котешката тоалетна ...нови  
Автор Mutzka ()
Публикувано10.01.07 10:13



Някаде по-назад имаше такава тема, но не можах да я намеря, затова питам пак с риск да я повторя. Искам да намеря котешка тоалетна, която да издържа по-дълго време. В момента ползвам силика гел, но повече от 3 седмици не държи (в най-добрия случай)

. Каква друга мога да ползвам по-дълго време?



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: Mutzka]  
Автор *Aniara* (=^..^= )
Публикувано10.01.07 10:45



По-добрият вариант от пакет силикагел е...два пакета силикагел

Ти си направо късметлийка, че ти издържа и толкова.



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: *Aniara*]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано10.01.07 10:58



Точно така, купуваш два пакета силикагел. Като се замърси първият го слагаш в съд за миене на такъв вид неща (аз използвам стара ваничка с дупка), накисваш силикагела едно денонощие, измиваш хубаво докато камъчетата придобият прозрачен цвят. Само разбърквай внимателно да не се натрошат. После оставяш водата да се оттече и слагаш да се суши. Най-добре става на слънце.
През това време ползваш втория пакет.



По мои сметки с 2 пакета можеш да изкараш 3-4 месеца.



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: ofika]  
Автор Mutzka ()
Публикувано10.01.07 11:35



Ясно

Но след това този измития обира ли миризмата пак? Не му ли се губят качествата?



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: Mutzka]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано10.01.07 11:40



Същият е, само по-малко време издържа, но това зависи и от качеството на сушенето.
Можеш да добавиш ароматизатор при миенето на силикагела.



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: ofika]  
Автор Mutzka ()
Публикувано10.01.07 11:45



Още днес ще пробвам

Че той моя какъвто е претенциозен, като му мирише много и се дърпа като магаре на мост



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: Mutzka]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано10.01.07 12:06



Това за миенето на силакагела е малко циганийка. Купуваш на едро един чувал от борсата силикагел със сините топченца обезмирисител, сипваш достатъчно в тоалетната и на 2 дни почистваш с лопатката акитата. Моите издържат едно зареждане 2 седмици, след това изпразвам и мия ваничката с Доместус, подсушавам с домакинска хартия и пълня отново. И вашите ли така наблюдават с неимоверен интерес почистването?
На едро един килограм от силикагела излиза около 2.5 лв. , зарежда се с 2 кг и за 1 котарак от типа на моите ще е за 4 седмици. В такъв случай има ли смисъл миенето. Освен това химически възможно ли е да се иамие, нещо не ми се вярва.



Тема Re: За котешката тоалетна ...нови [re: papyy]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано10.01.07 12:53



За миенето знам от един познат химик, който се занимаваше с производство на витамини и други добавки за домашни животни. Беше проучвал въпроса и с тоалетните.
Пробвала съм да мия и суша при различна температура, за да проверя на практика дали наистина е така.

Моите котки не ползват силикагел. Олка не ходи във ваничката ако има дебел пласт тоалетна и ми прави проблеми. Тя обича да е около 2-3 мм, колкото да не е без хич, а по малка нужда ходи в празен леген. Лизи беше ползвала бенто и продължихме с него.
Лично на мен силикагела ми е по-удобен, но се съобразявам с техните предпочитания.





Тема Re: За котешката тоалетна ..- миенето.нови [re: Mutzka]  
Автор Gatofilla (новак)
Публикувано10.01.07 13:55



Аз отдавна споделям тук опит за миене на силикагел, аз не мога да нося тежки обеми, а четирима юнака доста ще ме озорят с порциите свеж силикагел, които трябва да им доставям. Доста ми се осмърдява банята за един ден, няколко пъти мия и премивам, с нова вода, аромата след първото накисване и изливане на водата е убийствен. Обезмирисители с парфюмена миризма не слагам, да не ги отблъсне животинките, слагам разни силни препарати за чистене като Бреф например (никога неща, съдържащи белина!). През лятото се суши чудесно на балкона на силно слънце, хем и дезинфекция. Сега е по-трудно, но пак става. Е, не може безкрайно да го миеш, от втория път нататък стават по-ситни гранулките и много прах почва да се събира на дъното на тавичката. Бе два пъти можеш да го измиеш. А нещо напоследък вносът е пресекнал на силикагела, поне така ми каза девойката в най-близкия до нас магазин, единствено достъпен ми за пазаруване, почнаха да внасят от Нова година насам, но има само един по-скъп, от 9 лева и кусур. Винаги си имам и резерва нов, като премивам единия, да използвам другия, аз и без това имам две тави за юнаците пикливи.





Тема Re: За котешката тоалетна ..- миенето.нови [re: Gatofilla]  
Автор Mutzka ()
Публикувано10.01.07 14:19



Аз изпробвах до сега няколко вида и бях най-доволна от един в лилава опаковка, но ми казаха, че вече не го внасят, затова си купувам обикновен. Бях пробвала и с такъв от 9 лв, немски, но Бебо ми гелира къщата, много го разнасяше, понеже беше под формата на малки топченца. И пак съм на обикновен. Ще започна и аз да го мия вече, че иначе не му се вижда май края.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.