Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 01.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за малко изоставено коте  
Автор a33u (непознат )
Публикувано26.09.07 21:00



Здравейте
От днес рано сутринта в двора ми има малко коте, което се страхувам да не пипам, понеже знам, че може да бъде отритнато от майката. Мяука цял ден и ми е много жал. Та въпросът ми е, колко още да чакам да се появи майката, за да мога да го нахраня и евентуално да си го прибера. Много е готин, игрив е ако реша да се приближавам, голям е около 2-3 седмици най-много. Коремчето му изглеждаше пълно, дори се изпишка пред мен.
Моля за съвет. Просто не знам как ще мигна цяла вечер.



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано26.09.07 21:13



Щом мяука цял ден може да е по 2 причини: гладно е или търси майка си. Може и двете заедно.
Това, че коремчето изглежда пълно, вероятно означава, че коремчето му е закръгленичко или подуто. Може да се дължи както на ситост, така и на глисти.
Интересно как се е самопоявило? Дупка в оградата през която е дошло или подхвърлено от доброжелатели?
Но каквато и да е причината, аз поне бих го нахранила. Че и пипала даже. Сложи му паничка с храна и вода още сега.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор a33u (непознат )
Публикувано26.09.07 21:19



Дупка в оградата според мен. Въздържам се да го пипам, а за храна просто нямам нищо подходящо в момента, освен малко кисело мляко ( и храна консерва за дворните ми котанки ). Бих могла да му купя и прясно, но чувам различни мнения по въпроса с какво да се храни малко коте.



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано26.09.07 22:45



Прясното мляко ги раздрисква. За предпочитане е киселото. И консерва също става. Наслагай му няколко панички с различна храна и задължително една с вода. Ако имаш и някое празно кашонче ще е добре - предполагам че ще се сети да влезе вътре да спи. Всичко това сложи някъде на по-закътано (до стена, или под някой навес). Ако още е там, а не е тръгнало да търси друг двор.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор a33u ()
Публикувано26.09.07 23:22



Засега го прибрах в къщата, че навън заваля. Дадох му малко кисело мляко и мъничко храна от консерва. Определено му хареса консервата. Въпросът е, че не знам какво ще го правя - утре пътувам извън града, а ако реша да го задържа и още от сега да го помъкна с кола и то на 2рия ден откакто е с мен ми се вижда нелепо. Ще видим. Може и да пренощува с кашончето навън. Просто ми е жал, а е толкова игрив и готин.



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано27.09.07 00:48



Какво му е нелепото?
И какво значение има дали ще го помъкваш след 2 дена познанство или след 2 години?
То вярва, че ти ще му помогнеш и няма да го изоставиш.
Взимай го и ха честито



Помогнете им да намерят своя истински дом!


Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор plush (плюшената)
Публикувано27.09.07 08:54



Възможно е някои да го е пипал преди теб и затова майката да не идва и да и да него иска.

http://i.data.bg/07/09/25/575422_orig.jpg


Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор a33u ()
Публикувано27.09.07 13:33



Котето е у нас, а след малко го чакат 300 км с кола. Именно затова ми се струваше нелепо, а след няколко дни отново. Но... в крайна сметка по-добре така, отколкото само отвън без мама. Дано да не му е много голям шок.



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор a33u ()
Публикувано28.09.07 15:07



Малкият е вече у нас. Пътя мина повечето време в спане. Мина и през вет, обезпаразитяване външно там, а днес през устичката и пастичка за вътрешно. Оказа се , че е малко по-голям според вета отколкото аз смятах, т.е. почти на месец. И това, което ме учуди, е че той ми препоръча да го храня с пастет, на който обаче никъде не пише, че става и за малки котаци. Питам го да взимам ли мляко за малки котета, той казва че не е нужно . Верно малкия похапва с апетит, ходи си до тоалетната и много спи, почти постоянно. Всичко това нормално ли е ?

О, да. И другият ми въпрос е, възможно ли е да прихващат човешка настинка или грип ?

Редактирано от a33u на 28.09.07 15:09.



Тема Re: Въпрос за малко изоставено котенови [re: a33u]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано30.09.07 03:22



Нормално е да спи по много! Давай му мляко прясно обикновено. Вари му пилешко филе или пилешки шийки и наситнявай месцата.
Радвам се много много, когато чуя история за задомено коте! Браво!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.