Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ТЪРСИМ ДОМ!  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано21.09.07 17:39



Всички тези котенца се нуждаят спешно от дом - временен или постоянен. Вие знаете тяхната история - моля ви, намерете сили в себе си да им помогнете!
За тях се грижат няколко самоотвержени момичета, които сами са си запълнили домашния котешки капацитет на максимум. Грижат се за тях сами, без помощи, без организации, основно със собствените си средства. Но сега дори и малката постройка, която временно бе използвана като приют за малките пухчета ще бъде съборена в жертва на поредния безсмислен строеж в София. И те остават буквално на улицата. Не си правете илюзии - котките не са толкова оцеляващи същества, за колкото ги мислите. Малките дребосъци навън е много вероятно да бъдат разкъсани от кучета - улични и домашни, по-големите пък нищо чудно да бъдат застреляни или осакатени от добрите софиянци с въздушните пушки. Болестите, паразитите, колите, хората изкарващи си заради собствената си мизерия и нищета сцялата си ярост и разочарование и върху всички останали ги чакат. Мелодраматично? Не, реално. Нека да им помогнем!
За повече информация - cat.friends.bg@gmail.com

Редактирано от LaGata на 21.09.07 17:47.



Тема Сивушканови [re: LaGata]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано21.09.07 16:49



На 1.5 години. Плашлива и много активна. Много игрива.
Най-подходящ за нея е двор с къща, но и в апартамент според мен ще свикне при добри стопани.



Редактирано от LaGata на 21.09.07 17:08.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.10.07 21:24



колежките ми не пишат, ама аз пък ще пиша. най-малкото защото сред вас има дарители загрижени малко или много за съдбата на нашите бездомници.

помните ли Кейти? на няма и годинка, донесена при нас с плач от момиче, чийто баща вече не желаел котето. тя се превърна в майка хранителка на всички котета, невероятно мила и кротка. та тя беше осиновена. ура! осиновено голямо коте! само след 2 седмици днес Кейти отново прекрачи прага на къщурката ни сред влагата и студа. върнаха я. върнаха я, защото майката и бабата я били страх от нея и правела бели. щели след време да вземат малко коте, което да възпитали. е, как да им се обясни на такива хора, че малкото коте ще прави 5 пъти повече бели и че не можеш да възпиташ животно да се държи като плюшена играчка. и не мислете, че хората бяха непроверени. напротив. проблемът идва когато уж на теория всичко ни е ясно, а на практика не се получава съвсем така.

историята е стандартна. хубавото в случая е, че я върнаха на нас.

та това са последните новини около нашите питомци.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано17.10.07 10:45



Ами 2 седмици ..... едва една седмица изкараха в ролята на стопани на котка. Изобщо не ми се коментират безумите доводи, с които ни я върнаха. Е, както каза Дени, добре че ни я върнаха. Това се дължи основно на факта, че ние до изнемога повтаряме котките и котенцата задължително да ни се връщат в случай, че вече са нежелани. Хора, правете си сметката на кого давате животните си! Това съвсем не е някакво изключение или малшанс. Щом се случва на нас дето проверяваме кандидатите най-щателно, представете си само колко пък надеждни са хората, на които след 2 приказки се решавате да дадете свое животинче и повече никога не ги чувате или виждате .....
А сега да кажа и нещо хубаво, макар че вече ме е страх да се похваля. Анджи е осиновена. Тя обаче е доста плашлива и се моля новите и стопани да са все така търпеливи с нея както тези 2 седмици, в които са заедно и да не се налага да си я прибираме и нея. Моля ви стискайте и палци по-скоро да се отпусне и всичко да е наред!



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.07 21:19



Положението в къщата не е никак добро. Котките от втория етаж не могат повече да стоят там. Особено двете последни останали от Е. Днес когато отидох съвсем не очаквах да е толкова зле положението след дъждовете - от една голяма стая бяха останали сухи точно 2 метра. Всичко останало беше наводнено. На едно място където бившият паркет се е нагънал, се беше образувала лока 4 пръста. Храна, легени, кошове, дрехи - всичко мокро. Вече нямам дрехи в нас, които да нося. Сещате се, че намокрени пуловери в този студ там не изсъхват, ама изобщо. Затова нося все нови. За студа в стая няма да говоря. Може да си го представите. Най-опасното е, че таванът може да падне всеки момент. Вече има такива дупки, че спокойно може да съзерцаваш небето вечер. За котките това повече не е спасение, нито приют.

В другата стая пък са котките на починалата баба. Тях още не можем да намерим къде да ги пуснем. В тяхната стая няма толкова вода, но пък единия прозорец липсва, облепен е с картон, но така зверски духа, че нищо чудно, че котките са настинали. Айде, те са диви, ясно е, че за тях няма да има кандидати, но двете котки на Е. са даваеми. Сивушка вече се излекува от бясното разстройство и ще бъде кастрирана. А никак не ми се иска да я пускам сред това море и студ с гол тумбак. Има вариант да се преместят на първия етаж, има място, но като цяло не е добра идея.

Знам, че тук няма кой да помогне, но все пак пиша, че знам ли го тоя пусти заек откъде ще излезе.

Ще припомня - черната котка е абсолютно домашна, изключително лигава, мила, гальовна, кастрирана. Сивушка все още е плаха, но на мен ми дава да я галя и мачкам. А ме е вижда само по 30 мин. на ден.

ето снимките им пък дано някой ги хареса, макар и като временни обитатели:





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 12:58



мила дени,
колко котачета останаха, случайно да има вече някакво решение
сигурно е адски трудно да се намери нова сграда за обитаване и единствено остава варианта за раздаване/пускане на дивите

струва ми се ужасно да се пуснат в София, по добре ще е в някое село (не че имам идея кое) без токлкова коли и лудница, но дали ще намират по-лесно храна. за това ще трябва и кола (по малкия проблем)

и поне да беше лято, ами като знам, че почват валежи и студове

ще мисля и ако изникне нещо ще пиша





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: tony]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано25.10.07 13:09



Всичките са в къщата, без Анджи. Студуват, боледуват и си чакат някой да ги спаси като просто ги поиска.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано25.10.07 13:52



Точната равносметка е следната:
- в къщата - 19 броя
- в стационар - 2 броя + сиамката
Или другояче казано - 22 котки търсещи дом
Една беше пусната преди седмица.

Всъщност търсещите дом са 26, но 4 от тях се намират при една жена. Зажалост и тя не може да ги гледа безкрайно.

Помогнете им да намерят своя истински дом!



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано25.10.07 14:05



Малко допълнение. Плюс тези, които описа на стационар имаме още 2 - едно малко трицветно котенца с хрема и котарака с чернодробната недостатъчност, който занесох в сряда. Не че за него имам някакви надежди, че някой ще го поиска, но все пак да го спомена и него

.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.07 14:29





Към бройката се включва и Белчо, който не може цял живот да живее при Гатофила.

Редактирано от denii на 25.10.07 14:30.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано29.10.07 18:07



Изобщо за Белчо да не става дума. Като се уредят всичките котенца, такива страдалци има, в такива ужасни условия живеят, като им се намери дом, след като направим ЕКСПО, само ако излезе някакво много, ама много хубаво предложение за Белчо, ще го дам. Не става въпрос да го държа години, но сега засега котенцето не ми пречи, такава любов сме, все едно, че сме се намерили взаимно, такъв гальовен кротушко досега не съм имала.
Пък и не е излекуван, хърка и пръска сополи. Нямам много сили за втори тур антибиотици - да го мъкна по изследвания и доктори.
Сладкото ми агънце, не си го давам. Засега.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.10.07 21:20



моля те, обади ми се като решиш за втори тур. нека ти помогна. вече не мога да ходя в къщата вечер, защото е тъмно, ходя в обедната на бегом, колкото да ги видя и нахраня, така че след работа съм свободна. в четвъртък вземам заплата, така че може да уредим нещо за петък. пиши ми къде искаш, в коя клиника? да опитаме в ита вет, а?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.10.07 21:28



А последиците от антибиотиците кой ще ви ги лекува после. Обикновенно веднага след антибиотик има някакво подобрение, но малко след това нещата започват да стават все по зле.
Защо просто не пробвате с качествена храна?





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: cr33py]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.10.07 21:32



това е опитано вече. както и хомеопатия. явно се е подобрил от антибиотиците, но пак се е влошил. нека ветовете кажат от тук нататък.

и нека не спамим темата. отвори тема белчо ако има какво да кажеш.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано29.10.07 23:20



Не се е влошил, просто подобрението беше за малко дни. Остави го Белчо сега, ще ти пиша на ЛБ диагнозата и точните данни от антибиограмата, ако ходиш в Итавет, да се посъветваш просто, и тогава ще продължим.
Друго искам да ти кажа, за онези нещастничета, дето мръзнат в къщата. Понеже много години подред държах под един балкон зимна къща за котенца, та имам опит в максималното утепление на произведението. Това - кошове - плетени и платнени с дунапрен, изложени направо на въздуха в стаите, си е жива охтика.
Ох, и аз давам съвети само, ама ако имате възможност, направете го.
Осигурете малко затворено пространство, в което да се сложат тези кошове, най-добре дървени сандъци, части от стари шкафове - дървото е един от материалите, които най-много задържат топлината. И сложете кошовете вътре, в тези сандъци. Същите тези сандъци ги покрийте с найлонови чували отгоре - да не се процеди влага и да не влиза вътре, ако случайно тече. Затиснете ги с тежест, да не се приплъзват. Ако подът е студен и е вече намокрен, сложете сандъка не пряко върху него, а върху нещо като скара, талпички или друго, да има въздушна възглавница, да не прониква влагата в сандъка.
Сега си пренареждам зимните дрехи, ще посъбера разни пуловери, дори и палта, ще дойдеш някой път да ги вземеш.
Аз под балкона бях направила едно сложно съоръжение, и пода на сандъка го бях постлала с плътен слой от слама - имам такава в мазето, вж. по-долу. Също бях застлала със слама целия сандък, понеже ми обясниха приятели с опит за селски животни, че сламата била една от най-топлозадържащите материи. И те наистина се пъхаха в нея, там си дишат и се топлят. Но, за вас и за вашето чистене, не е удобно.
В мазето имам няколко вида такива топли материали, по друг случай са събирани, но ги пазя за топлене на котенца, външни, ако се наложи. Друго нещо, освен двата чувала с много чиста и суха слама, които имам, са два чувала със селска вълна - непредена и нечепкана. Ако и от нея се постеле, но не направо, че много се разхвърля и цапа - те са едни таквиз малки фъндъчета, например, да се напълнят калъфи от възглавници - и такива стари имам, и се подложат на дъното на леговището им, каквото и да е, получава се много хубава топлина.
Освен това на двора някой е изхвърлил една дървена скара, като за баня, към метър и нещо дълга. Ако кажеш, ще я прибера и ще я изсуша. Върху нея могат да се слагат там сандъчета, кошове, да не ги докосва влагата от пода.
Най-важното е изолация от влагата, тогава и пуловерите, и вълнените неща ще могат да се постелят, да са сухи - и много топлят. Ела веднъж в къщи, вечер, ще слезем в мазето, ще вземем тия работи... Сандъче може да се намери и от бакалиите, има едни по-големи, не са дебели, но са плътни.
Белчо не го мисли, той си яде много добре - освен консервите, си хапва и пилешко, и за разлика от другите ми глезени котки, много се радва и на сиренце, и на кашкавал, и на дробче понякога, а е голям фен и на варените картофи.
Я го виж как се е проснал заедно със запушения Бебо на дървото на парното, нека му е зле... и доста е пораснал, възмъжал е, дето се вика, само дето мъжествеността му е само по документи...


П П Няма нужда да се отваря тема за Белчо, него си го знаем, той е сравнително добре уреден, в сравнение с другите страдалци.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано02.11.07 17:43



Много се извинявам, ако се намесвам безмислено

. И то, за да дам акъл, което е най-лесното...

Но видях в чуждите сайтове, че съветват за зимата да се използват кутии от стиропор, които най-силно изолират от студа. Сещам се, че съм виждала да продават кутии от стиропор в Метро, като хладилни чанти, но изобщо незнам колко струват, следващият път трябва да погледна.

Вътре вече трябва да се облепи с хартия, за да не си острят ноктите по стиропора. И може да се сложи нещо меко за лягане. Слагам два линка:

http://www.neighborhoodcats.org/info/wintershelter.htm

http://www.all-creatures.org/ak/feral-shelter.html

Засега не се сещам откъде може да се набави стиропор или направо кутии от стиропор.

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: smiling_lady]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано02.11.07 21:59



От фирмите които правят кетърн за партита доставят леда в такива кутии. Мисля че не е много скъпо.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Tapaлe]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано03.11.07 00:20



ох, лошото е, че няма осигурена стабилна транспортна услуга. Аз съм прибирала от двора, а и от съседни плод-зеленчукови магазини разни по-големи сандъчета, дори и да не са от плътно дърво, а от тънък шперплат, все пак тази конструкция дава възможност да се покрие отгоре с двойния пластмасов чувал, което вече изолира от капеща вода отгоре, поне сухичко да е.
Ама и аз, само акъли давам, отдалече, там в района, няма ли магазини, дето да може да се закупи някаква дървена тара?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.11.07 10:14



каквито и изолации да се правят на мен някак си ми се иска зимата да няма котки на това място. когато за първи път се запознах с момичето, което е започнало "дейност" в къщата, беше истинска зима, след празниците някъде. това беше миналата година когато все пак къщата не беше толкова порутена от дъждовете тази година и беше нещо страшно. по-студено отколкото навън заради самата постройка, сещате се, от онези влажни тъмни сгради. мисля си, че където и да са, животните ще са по-добре от там. на улицата все си намират някоя шахта или в нашия блок във вт спяха близо до паровата на теца където стените са топли. ако са в села пак биха намерили нещо по-топличко. моите селските се навираха на покрива където минава комина. за някои от тях едва ли някога ще се намерят стопани така че наистина не виждам смисъл да стоят там и да се мъчат неограничено време. а от другата седмица го дават захлаждане и сняг.



Тема Re: Сивушканови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 13:51



в отговор на На 1.5 години. Плашлива и много активна. Много игрива.
Най-подходящ за нея е двор с къща, но и в апартамент според мен ще свикне при добри стопани.


Сивушка вече от няколко дни е в нас и няма нищо общо с предишното плашливо диво коте. Гали се непрекъснато, мърка и се търкаля по земята от кеф. Вече е кастрирана. Търся й дом, че пред блока чака следващия обитател на стаята.

Красиво и вече добро коте е Сивушка. Дано някой си я поиска.







Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.01.08 21:59



Искате ли да редактираме темата? Гарфийлд, Амбър, Анджи, Кейти, Слийпи, Чернушка, Брад, Пиранчо, Флеки, Мери, Рони, Лъки са вече невалидни. Може би да се изтрият и на тяхно място да сложим обявите на котетата от дружбенското мазе, а?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 00:28



здравей,

а те къде са? последно четох лошата новина, че къщата се събаря. надявам се да са задомени или поне на по-топло място.
и дано повече коткообичащи да се пръкнат през новата година
поздрави на всички ви





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: tony]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано06.01.08 01:59



В хотел за кучета с клетки 2х2 навън, без отопление и собственик на хотела чиите кучета убиват и котки и кучета.

А да, предполагам прясно оперирани - кастрация. Гарантирано унищожение.


Редактирано от cr33py на 06.01.08 02:00.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: cr33py]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.01.08 02:08



Ти сериозно не си в ред.

Тони, котките са гаража на една позната, германка. Грижи се много добре за тях. Всички са добре, кастрирани (о, ужас) и напълно готови за новите си домове.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 16:30



дени,
има идея във вестник да излезе статия с историята на котаците. имам човек който прояви интерес и ще направи и снимки, но трябва да говорим сериозно и да ми потвърди. ще се навиете ли евентуално на интервю.

мисля, че това ще отвори вратичка за по-голям интерес и шанс да се намерят добри хора

до скоро



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.01.08 17:07



Според мен лично идеята е чудесна. Винаги съм гледала онези тв предавания в Сащ където разказват за животни и им търсят дом. Аз съм навита да го реализираме ако човекът се съгласи.

Дано и другите изкажат мнения.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор cr33py (wind climber)
Публикувано06.01.08 17:22



В тези предавания обикновено накрая с дребен шрифт пише, че животните са приспани поради някаква причина. Аз след първия ми филм по анимал където приспаха едно 8 месечно котенце заради проблем със зъбите повече този канал не мога да го гледам. Disgusting


Редактирано от cr33py на 06.01.08 17:23.



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 11:34



привет,

момичето от днес е на линия и можем да направим интервю/ще трябват и снимки. става въпрос за в. Експрес, който излиза и он-лайн.

дени, пиши ми някой ще може ли днес да се ангажира, ако не да ви свържа с репортерката и да се уговорите. при всички положения не е за изпускане. ако искаш пиши ми в

skype: antonia.todorova



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.01.08 12:17



аз днес мога чак след 18.00. снимки на котетата дали може по имейла да му пратим? мисля, че така е най-удобно. всъщност за какви снимки става въпрос? за на котетата или нас да снимат?

ако му е удобно днес след 18.00, ок, ако не то тогава ще се уговорим за друг ден, но по принцип всички сме на работа до 18.00. евентуално за уикенда ако той не иска след 18.00?



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 12:40



дай ми мейл, скайп ......където да ти дам номера и името на репортерката. най-добре да се уговорите двете (аз не съм в София, мога само по телефона да съдействам). тя ще ти обясни какво и трябва.



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.01.08 13:11



denitza_avramova@abv.bg



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: tony]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.01.08 13:14



Аз ти писах на скайпа, за да ти дам на Дени координати или да и предам на нея, каквото има за казване, но явно вече сте се намерили.



Тема Re: ZA STATIATA!!!!нови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 14:24



писах ти, в мейла исках да кажа да не отлагате във времето, но в бързината съм изяла"не-то"





Тема Re: ????нови [re: tony]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 16:17



deny,

v dvijenie sum, niamam nishto na e-mail ili skype. poluchi li telefona? mackata chaka da i zvunnesh

ako ima problem mi zvunni na 0887 666 300



Тема Re: ????нови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.01.08 17:37



забавих се малко, че съм и в сесия на всичко отгоре. чухме се, ще се видим вдругиден. и двете искахме да е утре , но вечерта пък ще си вземам котката от вета и нямам как. та, така, ще се видим и поговорим вдругиден. странното беше когато каза "първо да поговорим, а после ще дойдем да снимаме и с камерите". предполагам е имала предвид къщата, но тя май вече не съществува, за да я снимат. ти си й казала за нея явно?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.03.08 21:48



Мисля, че тази тема трябва да бъде разкачена. Вече не е толкова спешно. То по принцип при бездомните винаги е спешно. Качваме обявите направо в обяви, тъй като са по-четени.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Малко мъжко котенце търси домнови [re: LaGata]  
Автор i__n__a ()
Публикувано22.08.08 23:30



Малко мъжко котенце на около 1 месец търси дом. За повече информация и снимки вижте тук:





Тема Re: Малко мъжко котенце търси домнови [re: i__n__a]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.08.08 10:55



Котето вече е осиновено





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано13.09.08 14:52



Подаряваме 2- месечно прелестно котараче с паспорт, вътрешно и външно обезпаразитено. Котенцето е любвеобилно, но и много забавно и игриво и с най- красивите котешки очички, които съм виждала- по краищата светло- кафеви, после сиво- светло- сини, а около зеницата- лешниково- златисто.
Търсим отговорни, сериозни и грижовни стопани.
С огромно удоволствие бихме осиновили котенцето, но поради наличието на други две големи женски котки у дома плюс куче( без да броим хамстера) лимитът ни за домашни любимци е изчерпан.

Да не говорим, че откак котарачето е у дома котките ни са в пълен потрес, първият ден даже отказаха да се хранят. Поради това силно се надявам бързо да се намерят добри хора, които да осиновят това мило и красиво същество.

Заинтересувалите се могат да се обадят на дом. тел(става дума за София) 889 57 81 или GSM 0889 250 171. Или пък пишете на juji03@hotmail.com.






Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано30.10.08 14:35



Сали е женско котенце на 2,5 месеца. Намерихме я на улицата под една кола. Задното и краче и опашката бяха нахапани от куче. В началото раните изглеждаха толкова зле, че чак си мислехме, че крачето няма да го бъде и ще се наложи ампутация. За щастие не бяхме прави и малката се възстанови напълно след близо 2 седмици престой във ветеринарна клиника. Вече е къпана, обезпаразитена вътрешно и външно, а в събота ще бъде и ваксинирана. Спешно и търсим дом и добри стопани. Дава се за осиновяване само в София. Ето и няколко снимчици на момичето.







За контакти и повече информация - cat.friends.bg@gmail.com



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.06.09 20:42



Търсим дом за две малки очарователни котенца.
(Пловдив)
Засега полът не е ясен.







sas_svetla@hotmail.com



Тема Re: Търся дом за котенови [re: LaGata]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано30.08.09 08:16



Търся дом за малко котенце. Очевидно е изоставено, защото 3 дни мяучеше на двора. С капкомер му давам малко мляко, то уж яде помалко.
Но нямам възможност да се грижа постоянно за него - ходя на работа и по цял де няма кой да се занимава.

Котето е малко - не знам дали може да яде друго нещо. Ще бъда много благодарен някой да го вземе.

Пишете тук или на бележка.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Черна котка търси стопанинови [re: BlackWolf]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано07.11.09 16:12



Чак сега я видях тази тема, май не трябваше да пускам

отделно... Е, дано пък помогна на котката, като писах на толкова места за нея... Вижте я - много е послушна и мила.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: LaGata]  
Автор Elizd (непознат )
Публикувано27.12.09 18:09



Подаряват се 4 домашно отгледани котета на 4 месеца. Здрави, обезпаразитени, игриви, с хигиенни навици. Социализирани, подходящи и за семейство с деца. Отгледани са от жена, която не смогва да се грижи за тях и за останалите си 3 кучета и няколко котки и е готова да им намери любящ дом.
За връзка с подателя на обявата:
град: София
телефон: 0876192977
e-mail: za.marty@gmail.com
подател: Юлия



Тема Re:Сиамченови [re: LaGata]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.10 22:35



Прибирам се днес от работа и сварвам комшийката на улицата-държи котето си и се озърта. Веднага разбрах какво е намислила. Щяла да заминава за повече време на някъде и беше решила да я пусне навън!?!? Не вярвах на очите си. Сиамчето е младо, ам забравих да попитам мъжко ли е или женско. Накрая се разбрахме да ми остави ключ за да го храня докато му намеря дом.

Между другото моята е персийка и не дава да я галят непознати, а това, дето е сиамче и по принцип се очаква да е лошичко, ми позволи да го галя без да му направи никакво впечатление. Много е сладко. Горкото, цялото трепереше от страх.

Моля ви, хора, помогнете да му намеря дом. Котето е в Пазарджик. Стопанката му заминава в неделя сутрин. Тогава ще мога да го снимам и ще кача и снимка. Но уверявам ви - много сладко и гальовно е.

ПС Тази жена искаше от нашето котило?!?! Тогава ми подхвърли, че много била красива Лори и за това иска от котенцата ни, а това щяла да го махне?! Щяла да си плати?!? Как си въобразява, че мога да й дам като знам, че се отнася с тях като с предмети?!



Тема Re:Сиамченови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.09.10 16:54



Та, котето е женско, на около година. Казва се Сиса.

Иска ми се по-бързо да си намери късмета... Не мога дълго да се грижа за нея...

Ето я Сиса:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.