Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано29.10.07 18:07



Изобщо за Белчо да не става дума. Като се уредят всичките котенца, такива страдалци има, в такива ужасни условия живеят, като им се намери дом, след като направим ЕКСПО, само ако излезе някакво много, ама много хубаво предложение за Белчо, ще го дам. Не става въпрос да го държа години, но сега засега котенцето не ми пречи, такава любов сме, все едно, че сме се намерили взаимно, такъв гальовен кротушко досега не съм имала.
Пък и не е излекуван, хърка и пръска сополи. Нямам много сили за втори тур антибиотици - да го мъкна по изследвания и доктори.
Сладкото ми агънце, не си го давам. Засега.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.10.07 21:20



моля те, обади ми се като решиш за втори тур. нека ти помогна. вече не мога да ходя в къщата вечер, защото е тъмно, ходя в обедната на бегом, колкото да ги видя и нахраня, така че след работа съм свободна. в четвъртък вземам заплата, така че може да уредим нещо за петък. пиши ми къде искаш, в коя клиника? да опитаме в ита вет, а?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.10.07 21:28



А последиците от антибиотиците кой ще ви ги лекува после. Обикновенно веднага след антибиотик има някакво подобрение, но малко след това нещата започват да стават все по зле.
Защо просто не пробвате с качествена храна?





Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: cr33py]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.10.07 21:32



това е опитано вече. както и хомеопатия. явно се е подобрил от антибиотиците, но пак се е влошил. нека ветовете кажат от тук нататък.

и нека не спамим темата. отвори тема белчо ако има какво да кажеш.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано29.10.07 23:20



Не се е влошил, просто подобрението беше за малко дни. Остави го Белчо сега, ще ти пиша на ЛБ диагнозата и точните данни от антибиограмата, ако ходиш в Итавет, да се посъветваш просто, и тогава ще продължим.
Друго искам да ти кажа, за онези нещастничета, дето мръзнат в къщата. Понеже много години подред държах под един балкон зимна къща за котенца, та имам опит в максималното утепление на произведението. Това - кошове - плетени и платнени с дунапрен, изложени направо на въздуха в стаите, си е жива охтика.
Ох, и аз давам съвети само, ама ако имате възможност, направете го.
Осигурете малко затворено пространство, в което да се сложат тези кошове, най-добре дървени сандъци, части от стари шкафове - дървото е един от материалите, които най-много задържат топлината. И сложете кошовете вътре, в тези сандъци. Същите тези сандъци ги покрийте с найлонови чували отгоре - да не се процеди влага и да не влиза вътре, ако случайно тече. Затиснете ги с тежест, да не се приплъзват. Ако подът е студен и е вече намокрен, сложете сандъка не пряко върху него, а върху нещо като скара, талпички или друго, да има въздушна възглавница, да не прониква влагата в сандъка.
Сега си пренареждам зимните дрехи, ще посъбера разни пуловери, дори и палта, ще дойдеш някой път да ги вземеш.
Аз под балкона бях направила едно сложно съоръжение, и пода на сандъка го бях постлала с плътен слой от слама - имам такава в мазето, вж. по-долу. Също бях застлала със слама целия сандък, понеже ми обясниха приятели с опит за селски животни, че сламата била една от най-топлозадържащите материи. И те наистина се пъхаха в нея, там си дишат и се топлят. Но, за вас и за вашето чистене, не е удобно.
В мазето имам няколко вида такива топли материали, по друг случай са събирани, но ги пазя за топлене на котенца, външни, ако се наложи. Друго нещо, освен двата чувала с много чиста и суха слама, които имам, са два чувала със селска вълна - непредена и нечепкана. Ако и от нея се постеле, но не направо, че много се разхвърля и цапа - те са едни таквиз малки фъндъчета, например, да се напълнят калъфи от възглавници - и такива стари имам, и се подложат на дъното на леговището им, каквото и да е, получава се много хубава топлина.
Освен това на двора някой е изхвърлил една дървена скара, като за баня, към метър и нещо дълга. Ако кажеш, ще я прибера и ще я изсуша. Върху нея могат да се слагат там сандъчета, кошове, да не ги докосва влагата от пода.
Най-важното е изолация от влагата, тогава и пуловерите, и вълнените неща ще могат да се постелят, да са сухи - и много топлят. Ела веднъж в къщи, вечер, ще слезем в мазето, ще вземем тия работи... Сандъче може да се намери и от бакалиите, има едни по-големи, не са дебели, но са плътни.
Белчо не го мисли, той си яде много добре - освен консервите, си хапва и пилешко, и за разлика от другите ми глезени котки, много се радва и на сиренце, и на кашкавал, и на дробче понякога, а е голям фен и на варените картофи.
Я го виж как се е проснал заедно със запушения Бебо на дървото на парното, нека му е зле... и доста е пораснал, възмъжал е, дето се вика, само дето мъжествеността му е само по документи...


П П Няма нужда да се отваря тема за Белчо, него си го знаем, той е сравнително добре уреден, в сравнение с другите страдалци.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано02.11.07 17:43



Много се извинявам, ако се намесвам безмислено

. И то, за да дам акъл, което е най-лесното...

Но видях в чуждите сайтове, че съветват за зимата да се използват кутии от стиропор, които най-силно изолират от студа. Сещам се, че съм виждала да продават кутии от стиропор в Метро, като хладилни чанти, но изобщо незнам колко струват, следващият път трябва да погледна.

Вътре вече трябва да се облепи с хартия, за да не си острят ноктите по стиропора. И може да се сложи нещо меко за лягане. Слагам два линка:

http://www.neighborhoodcats.org/info/wintershelter.htm

http://www.all-creatures.org/ak/feral-shelter.html

Засега не се сещам откъде може да се набави стиропор или направо кутии от стиропор.

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: smiling_lady]  
Автор Tapaлe (минаващ)
Публикувано02.11.07 21:59



От фирмите които правят кетърн за партита доставят леда в такива кутии. Мисля че не е много скъпо.



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Tapaлe]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано03.11.07 00:20



ох, лошото е, че няма осигурена стабилна транспортна услуга. Аз съм прибирала от двора, а и от съседни плод-зеленчукови магазини разни по-големи сандъчета, дори и да не са от плътно дърво, а от тънък шперплат, все пак тази конструкция дава възможност да се покрие отгоре с двойния пластмасов чувал, което вече изолира от капеща вода отгоре, поне сухичко да е.
Ама и аз, само акъли давам, отдалече, там в района, няма ли магазини, дето да може да се закупи някаква дървена тара?



Тема Re: ТЪРСИМ ДОМ!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.11.07 10:14



каквито и изолации да се правят на мен някак си ми се иска зимата да няма котки на това място. когато за първи път се запознах с момичето, което е започнало "дейност" в къщата, беше истинска зима, след празниците някъде. това беше миналата година когато все пак къщата не беше толкова порутена от дъждовете тази година и беше нещо страшно. по-студено отколкото навън заради самата постройка, сещате се, от онези влажни тъмни сгради. мисля си, че където и да са, животните ще са по-добре от там. на улицата все си намират някоя шахта или в нашия блок във вт спяха близо до паровата на теца където стените са топли. ако са в села пак биха намерили нещо по-топличко. моите селските се навираха на покрива където минава комина. за някои от тях едва ли някога ще се намерят стопани така че наистина не виждам смисъл да стоят там и да се мъчат неограничено време. а от другата седмица го дават захлаждане и сняг.



Тема Re: Сивушка [re: LaGata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.07 13:51



в отговор на На 1.5 години. Плашлива и много активна. Много игрива.
Най-подходящ за нея е двор с къща, но и в апартамент според мен ще свикне при добри стопани.


Сивушка вече от няколко дни е в нас и няма нищо общо с предишното плашливо диво коте. Гали се непрекъснато, мърка и се търкаля по земята от кеф. Вече е кастрирана. Търся й дом, че пред блока чака следващия обитател на стаята.

Красиво и вече добро коте е Сивушка. Дано някой си я поиска.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.