Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търси се дом за котка-спешнонови  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано28.07.07 21:25



Подарява се женска котка на възраст около 8 месеца. Търсим осиновители възможно най-скоро, защото историята е следната:
Котето е домашно, до вчера е гледано в апартамент от едно момиче, чийто баща внезапно поставя ултиматум котката да се разкара. Със сълзи на очи момичето се раздели с нея, донесе паничките й, постелка, храна, паспорт. Ние я приютихме, но котката е стресирана от смяната на обстановката и от внезапното съжителство с други котки. Непрекъснато стои в клетката си и не излиза от там. Търси контакт с хора, от останалите котки се плаши и им хъска. Дори от най-малките се плаши, трепери, но човек като я гушне и се успокоява.
По тази причина търсим дом за нея възможно най-бързо, да стои дълго в приюта не е най-доброто. Търсят се постоянни осиновители или приемно семейство.
Котката е ваксинирана и обезпаразитена.

Снимки от днес:







Продължава да е уплашена.
Днес я извадихме от клетката и се скъса да мяука пронизително.

Заинтересованите да пишат тук или на cat.friends.bg@gmail.com



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 21:31



Ужасно е красива!
И между другото, сякаш има нещо азиатско в нея с тези издължени черти и структура.

Дано си намери животинката добри стопани.



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано19.09.07 22:14



Нашата героиня Кейти стана една супер любвеобилна котка. Вживява се в ролята на майка на останалите дребосъци, привиква ги при нея, облизва ги, гушка ги, позволява им да "сучат" от нея. И не само позволява ами се кефи, а някой избяга ли от прегръдката й се сърди

. Естествено мляко няма, но това не го знаят нито Кейти, нито дребусите.
Това е добрата новина.

Лошата е, че .... скоро всички остават(или отиват) на улицата.
Къщата в която са настанени ще бъде съборена. Вчера стана ясно, че връщане назад няма. Документите са подписани.
Не знаеме кога започва бутането, може да е всеки следващ ден, може и след месец.
Стоим притеснени в очакване на багерите

СПЕШНО търсим приемни семейства или постоянни осиновители на нашите мацинки Кейти, Лъки, Брад, Флеки, Слипи, Съни, Амбър, Гари, Рони, Тоби, Мери, Марк, Пиран, Анджи.

Допълнително инфо - на cat.friends.bg@gmail.com



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано19.09.07 22:30



Ама моля ви се, аз вече се обаждах, не може ли да се ускори едно ЗооЕкспо, единственият начин да бъдат тези котета раздадени.
Без да съм много в час с разпределенията тук - who is who, разбирам, че хората, които организират Експо-то, са съвсем други, не са от Форума.
И като имам в мен пари от дарение, които стискам, които позволяват да се плати половината наем на залата, защо пък да не се ускори!!!
Как да се убедят тези хора, дето въртят PR-а, не им се занимава ли, те ли решават кога да се направи, в каква периодичност, не може ли да им се помогне някакси с организация на участието.
Колко лева им трябват осигурени, за да се мръднат, да почнат да го организират? Все някои котенца ще бъдат прибрани, от тези, които ще бъдат изхвърлени от багерите НА УЛИЦАТА (а колко от тях са домашнички само, не ми се мисли....).
Някак не ми е ясно. То какво излиза, и пари да се намерят, пак Експо не може да има, освен когато реши PR-а?!?!

Колко още им трябва?
the answer is blown by the wind - в буквалния смисъл, и вятърът се засилва, чудничко време за изхвърляне на котки на улицата...



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано19.09.07 22:36



Трябва по-скоро да се намери спонсор и друга сграда, в която да може да се настанят милите и да можете да продължите с дейността си. Защото доколкото разбирам по този начин ще се унищожи и възможността да помогнете на други животинки (или поне ще се намали драстично бройката).
Аз бих могла да съдействам в това отношение стига да измислим кой би се навил да спонсорира такова нещо.



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: Gatofilla]  
Автор cr33py ()
Публикувано19.09.07 22:50



По добре с тези пари - а те не са много - да наемете жилище и да търсите сериозни хора. И да намаляват бройката защото преди да си ангажираш всичко с това не става.





Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: menyanthe]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано19.09.07 22:58



За сериозен приют - работата е дебела. Сигурно трябват милион разрешения, не мога и да си го представя като официално. Един от ветовете, който лекуваше Белчо, е споменавал, че е ходатайствал пред общината за приют за котки, но безуспешно.
Ама ей така нещо полулегалничко, за някакъв период от време, две-три стайчета в нещо изоставено... Но да не е много далеч, защото всички тези доброволки, които ходят всеки ден там, да се грижат за животните, прекланям се пред тях.
Как успяхте да намерите тази къща, макар и за тези няколко месеца, просто ви се чудя и възхищавам на енергията, дето вложихте.
И как да се повтори , и за колко време ще сте спокойни, не знам, не знам...



Тема Re: Търси се дом за котка-спешнонови [re: menyanthe]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано19.09.07 22:59



Да разбирам ли, че под "съдействам" можеш да намериш сграда/помещение? Ако е така - да започваме да търсим спонсор за наема, не че това е лека задача. Честно да ви кажа парите летят. Малкото, което успеем да получим като дарение се стопява за броени дни. С даренията до момента купуваме само най-необходимото а именно храна и бенто и тук-там платим частично някоя залежала сметка в клиниката. Като свършат даренията почваме да си вадим от джоба. То пак си е вид дарение де, ние даряваме на нашите мацинки, защото е повече от ясно, че няма да ги оставим гладни.

Да, права си. Не намерим ли помещение където да ги преместим, освен че трябва да пуснем тези на улицата, наистина спираме да помагаме на други. Просто защото няма къде да ги сложим. Дето се вика - ще помагаме логистично, ама ефективно едва ли ще е много.

На въпроса на Гатофила - наистина Експо не се организира толкова лесно и толкова бързо. Нещата не зависят само от PR-а, а от много хора, това е много сложна организация и изисква 2 неща - пари и време. И от двете по много. Вероятно ще има такова, планирано, но никой не знае кога. Може декември, може януари.... Не става да вдигна телефона сега и да кажа "искам Експо другата седмица". Наистина не е толкова просто, повярвайте.



Тема Re: Търси се дом за котка-спешно *DELETED* [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор cr33py ()
Публикувано19.09.07 23:05



Мнението е изтрито от cr33py

Тема Re: Търси се дом за котка-спешно [re: cr33py]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано19.09.07 23:23



Ами наистина май говориш глупости.
Не се заяждам - констатирам.
Може би твоята заплата е достатъчно висока, но нашите не са. Поне моята не е. Другите не ми дават отчет за парите си, но не получаваме хиляди. Съвсем грубо сметнато, на месец отиват по 300-400 лева само за изхранването, тоалетните и сметките. Играчки, катерушки, нормални кошчета за спане и други луксове няма как да си позволим. Събираме си из гардеробите стари дрехи, че даже и по съседи почнахме да просим, за да има в какво да се топлят в студените дни.
Ако искаш да си мерим котките - твоите са общо 15 и куче. Ти ги издържаш сама. Ами към нашите изброени 14 прибави и личните ни котки, които възлизат на още 10 броя и едно куче и ето ти ги 25. Нали и нашите трябва да ядат, не питат къде ни отиват половината заплати. Освен това съм изброила САМО 14, а те са повече. Без даренията кого да изхранваме по-напред. А знаеш ли колко котки сме отказали да приберем отново по финансови причини. Защото знаем, че няма да издържим. Апропо, освен храна и консумативи се налага да се купуват метли, парцали, препарати, легените все не достигат, мрежа за прозорците и какви ли не още дреболии....

Изобщо - за какво го водим тоя спор не знам.
Не казвам, че ни е лесно, но и не се оправдавам.
В момента единственото за което мислим е, как да намерим дом на възможно най-много. След като си ги гледал месеци наред, привързал си се, познаваш им характерите до мозъка на костите им, страдал си заедно с тях когато са боледували или си се смял, когато са правили някоя щуротия... как след всичко това просто да отворя вратата и да им кажа "тичайте и се спасявайте".






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.