Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Церебрална атаксия?!  
Автор menyanthe (непознат )
Публикувано06.09.07 11:32



Здравейте,
Днес котето ми се държеше много странно - беше му клюмнала главичката почти през цялото време, едва ходеше. Заведох я на вет, оттам направиха две теории - едната, че може да е токсично натравяне (от какво!?), а другата - церебрална атаксия, което било вродено и можело да се прояви и на по-късен етап. (т.е. както в случая на около 4 месеца). Може ли някой да даде повече подробности? Казаха ни да я оставим при тях, за да са сигурни, защото такава диагноза не се поставяла толкова лесно и защото можело и причината да е друга. Какво друго може да го е причинило?
Тревожа се



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: menyanthe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.09.07 11:46



опиши повече за състоянието на котето - от колко време е така, яде ли, ходи ли до тоалетна, какво значи едва ходеше? това е много сериозна диагноза. при кои ветове я оставихте? изследвания нещо правиха ли?



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: menyanthe]  
Автор cr33py ()
Публикувано06.09.07 12:00



Кои са докторите?

Кръвни иследвания пускали ли са? Изобщо нещо освен преглед на око правили ли са?

Обикновенно като чуя такава диагноза знам че доктора иска да изнудва за пари. Може би не съм парва в случая, но винаги си измиват ръцете с нещо гръмкозвучащо.

ПП: А случайно наскоро да е ваксинирано? Симптомите могат да са страничен ефект на ваксина.



Редактирано от cr33py на 06.09.07 12:03.



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: cr33py]  
Автор menyanthe (непознат )
Публикувано06.09.07 12:27



котето е ваксинирано последно преди малко повече от месец.
оставих го във ветеринарен център Анимо в Младост. Казаха, че нямат да могат да му направят скенер.

Котето е така от тази сутрин (или поне тогава го забелязахме - възможно е да е било така и през нощта). Не е много активно. През по-голямата част от времето е седнало, като е с разкрачени долни крайници (т.е. е "разпльокано",ако мога така да се изразя). Като ходи, не е много координирано - т.е. аха-аха да почне да куца, ама не куца. Главата му е някаква клюмнала, а ушичките му стояха някакси сгънати напред.
Не се противеше и не се опитваше да бяга като му чистих козинката около главичката - стоеше си кротко - което не е типично за моята Пипа - тя е доста игрива и веднага ще се пробва да си играе с този, който я закача

Но сега не беше така.
Засега е при тях. Казаха, че искат да я наблюдават за деня и че ще ми се обадят по-късно. Не са ми искали пари.

А ако случайно е това - има ли шанс да се оправи?



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: menyanthe]  
Автор cr33py ()
Публикувано06.09.07 12:46



Питанка. А за чиий сте я ваксинирали? Изчели ли сте всички странични ефекти от ваксините?
Имаше подобен случай след ваксина тук в клуба преди 1 година и котето умря.

Бтв - важно е при първа възможност да му пуснат кръвни изследвания. Също е важно да не прекалят със системите - тия в анимо до сега една гадинка не са пропуснали да сложат на системи.

Питай ги с какво го лекуват - имена и дозировки и го напиши тук. Честно казано стискам палци но една котка попадне ли в лапите на ветеринари трудно излиза жива от там. От опит говоря.

ПП: Един познат препоръча "Син Кръст" каво ветеринарна клиника. Аз не мога да ти кажа нищо за тях, но от анимо младост съм останала с много лошо впечатление.





Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: cr33py]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано06.09.07 12:53



Да бе, и аз за Кай се сетих като го прочетох това...



Заведете го на скенер, не се сещам веднага в кои клиники имаше такова чудо...

Life can be for living
Just try and never give in


Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: menyanthe]  
АвторRianna (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 16:52



Какво стана с котето?Дано да се оправи!



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: menyanthe]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 19:39



здравей,

пиши как е котето, дано да е по-добре!
Но ако го държат в Анимо, прибери го от там, ужасно е !!!
Пробвай други ветеринари, например Петър Дюлгерски - клиника Доктор Анималс, има инфо в нета, моля те само не го оставяй там

не искам да разказвам какви спомени имам и никога няма да си простя че оставих един мънък там дори само за една нощ

успех и да оздравявате



Тема Re: Церебрална атаксия?!нови [re: cr33py]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 22:15



"Тия" в АНИМО слагат системи когато се налага,а не защото така им е щукнало.Това е най-добрият път за бърза реакция-особено ако се налага реанимация.А и в такива случаи(при съмнение за няколко заболявания) се поставят венозни антибиотици-по някога и срещу вторична инфекция.Сами се сещате че няма друг по щадящ за животното начин-абокат или да си го бодат на воля?Дано да са помогнали,макар че е нужно повече време и адекватно лечение.И да кажа още-една котка попада понякога много късно при ветериаря(понеже в България всеки разбира от всичко),и тогава наистина трудно излиза жива,но не благодарение на него,а на "добрия"си стопанин.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.