Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: този път сиамканови [re: MechoPuh.]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано18.10.07 23:46



Рака ако е стигнал до там че да боли - няма смисъл да се лекува.



Тема Re: този път сиамканови [re: Tapaлe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.10.07 23:54



изобщо не се знае дали е рак. може да е нищо. имало е образование на цицката, което се е спукало след време. една ветка изрази тезата, че било тумор заради възрастта. това е. няма нищо потвърдено.

за мен това коте се държи така, защото не е видяло нищо хубаво от хората доста време. умира стопанката му, вземат го лоши хора, как да не озлобее.



Тема Re: този път сиамканови [re: denii]  
Автор Tapaлe (новак)
Публикувано18.10.07 23:58



Рака не се пука, по-вероятно да е киста в резултат на възпаление от инфекция. Абе лекар трябва да види. Поне на снимка.



Тема Re: този път сиамканови [re: Tapaлe]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано18.10.07 23:59



Аз мисля, че прегледът е задължителен, а решението за операция е много тежко при тези условия. Две котинки съм гледала след такава операция, никак не е просто, а на Козета - цели две операции. То си е голямо изпитание и големи грижи и внимание. И като се има предвид, че упойката винаги е тежка, а за животно, по-възрастно от 10 години, 24-те часа след операция са си направо с единия крак в гроба, докато се изчисти организмът от упойката... хм, не си я представям тази съседка как ще я гледа, с шевовете и превръзките. Наистина, може би поне 24-48 часа в стационар, когато животното може, дето се вика, само на системи да кара, са наложителни, поради контрола, независимо от симпатиите на ветовете. Пак ще повторя данни, които може и да не са обобщение. Седемгодишна котинка ми живя пет години след първото изрязване на единична бучка, а след изрязване на втората появила се бучка - две години. А Козета изкара само година след първата операция, в който интервал имаше и втора. И яко гледане, грижи и търчене по ветеринари искаше. Кой ще го направи това - съседката ли?
Първо - диагнозата и прогнозата от вет, а тогава ще се мисли.



Тема Re: този път сиамканови [re: Gatofilla]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано19.10.07 12:09



Първо - диагнозата и прогнозата от вет, а тогава ще се мисли.

Абсолютно! И ще гледам да е още в неделя най-късно. От помотването ни и разтягането на локуми по форумите нищо добро не произтича за котката.



Тема Re: този път сиамканови [re: MechoPuh.]  
АвторCмaйлинr Лeйди (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 12:24



А аз ще имам готовност в понеделник да ви пратя пари. Може да ми пратите координатите на лични на регистрацията ми по-горе в темата на Smiling_Lady.

Събота и неделя няма да мога да влизам да ви чета, да знете.

Може и да си е здрава животинката. Все пак сиамките не обичат да ги галят, когато не искат те самите и хапят! Трябва да се уважават желанията им или да си носиш последствията

.



Тема Re: този път сиамканови [re: MechoPuh.]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано19.10.07 12:27



Значи, аз искам да добавя, от горчивия си придобит опит, че безнадеждните ракови (даже не туморни!) образования, с доказана злокачественост, водят бързо до края (при Козета - година), когато са вече множествени - доста бучки по корема, което налага изрязването на цялата редичка жлези. При единични бучки - както ми се струва, е описаният случай, понеже се говори за една гърдичка и мастит, премахването им, дори и да са станали вече злокачествени, дава доста години живот след това. Освен това, не съм забелязала да изпитват болки на това място (става дума за доказано злокачествено образувание), нито се лижат там, нито са неспокойни. Аз дори изпитвах угризения, като водех на операция жизнерадостната, с добър апетит Козета, на която редицата бучки минаваше през целия корем, и от двете страни.
Така че, що се отнася до прогнозата, ако е така въпросът, с една бучица на гърдата, мисля, че при добра операция - внимавайте с упойката! специално внимание! (така ми умориха една 11 годишна котинка!!!, а после доста доплатих за добре подбрана упойка за Козета), котенцето ще си живее. Е, намирането на подслон - то е друго нещо.



Тема Re: този път сиамканови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.10.07 12:53



тел. на стопанката - 9273049 (Радка)
тел на съседката - 0886357676

блок 21, на последната спирка на автобус 309. аз този уикенд съм от 9-18 на лекции, после в къщата трябва да ходя. ако дора е в софия, вероятно ще идете с колата, така че поне това ще е по-лесно.



Тема Re: този път сиамканови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано19.10.07 13:07



Дора и днес е в София и няма да ти откаже ако я помолиш да отидете още привечер да не се губи повече ценно време. Клиниката както знаеш работи до 21 часа. А Дора дори да не може събота и неделя, все пак и тя си има лични ангажименти, има си градски транспорт, а една котка не се пренася толкова трудно. Ще го измислим все някак.



Тема Re: този път сиамканови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.10.07 13:30



да тръгна още сега, искаш ли? Ако имах време и възможност, мислиш ли, че щях да отлагам до сега. смятам, че и аз съм човек и не мога след работа да търча до къщата, след нея да търча по люлин, след него по вет, след това обратно и може би около полунощ успешно да се прибера в нас, където 4 котки са вършали цял ден, да пусна прахосмукачка, да си сготвя нещо, че и да ям. ти не идваш в къщата всеки ден вече - след работа спокойно може да идеш. все пак освен дора аз също имам лични ангажименти. когато мога ще ида. ако не мога, няма да ида. щом толкова те е грижа за тази котка - знаеш софия, знаеш автобусите. най-мразя някой друг да ми дава акъл къде да мога да ида, къде не мога и да ми разпределя дневните графици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.