Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Повръщанетонови  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано13.08.07 15:11



Чета тук много мнения ЗА и ПРОТИВ котешката трева и свързаното с това евентуално повръщане и искам да попитам-
а къде да отидат космите, които поглъща котето като се ближе

???
Моето коте, по мое мнение яде тази трева точно за да повърне насъбралите се в стомаха и косми. Когато няма на разположение трева - налита на метлата и резултатът е същия. След като повърне топка косми се успокоява и усмихва(дето се вика)и животът потича нормално. Еее, аз не съм специалист,нито голям разбирател , но мисля ,че няма нищо лошо в цялата работа



Тема Re: Повръщанетонови [re: ДPaka]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано13.08.07 17:59



Всъщност наистина не е нормално котките да повръщат космените топки. По принцип ги преработват и ги изхвърлят по каналния ред. В гранулираните храни слагат и съставки, които подпомагат това преработване. Повръщането на космени топки означава, че котката няма достатъчно спомагателни вещества за преработката и "прекарването" на космите. И със и без котешка трева котките не трябва да повръщат. Моята котка яде веднъж на годината котешка трева и не повръща косми от нея. Затова пък някой път й се случва да повърне космена топка, след което следва даване на гранулки с малц за подпомагане на преработката им. Освен гранулки има и малцова паста, която казват, че много се услаждала.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Повръщанетонови [re: kokerka]  
АвторTapaлeж (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 18:04



А който незнае малца се прави от ечемик.



Тема Re: Повръщанетонови [re: Tapaлeж]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано13.08.07 19:13



Това беше полезна за мен информация. Но предполагам не мога да й дам чист ечемик, за да подпомогне преработката на космените топки



Животните са По-добрите приятели на човека!

Тема Re: Повръщанетонови [re: ДPaka]  
Авторнeyдaч (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 21:04



не знам дали не е нормално, моите наблюдения са, че котето повръща космите точно когато му давам гранули за отделяне на космите. През другото време не ги повръща, къде отиват космените топки не ми е ясно.

И преди някой като Прасещина да ме контрира че са ми кофти гранулите - не, от най-добрите са.



Тема Re: Повръщанетонови [re: нeyдaч]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано13.08.07 21:39



Космените топки отиват там, където и всичко, поето през устата. Какво толкова се чудите. Странно е обаче, че повръща само когато давате такива гранули. Опитвали ли сте с малцови хапки или паста? И ако не е тайна коя марка са гранулите? Опитвали ли сте с друга марка? А гранулите основната храна на котката ли е или по-принцип яде нещо друго, а гранулите давате само заради космите?

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 13.08.07 21:51.



Тема Re: Повръщанетонови [re: kokerka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано14.08.07 12:40



Аз имам същите наблюдения - моят котарак и да яде и да не яде тревичка, не повръща космените топки, а ги изхожда. А тревичката я яде като някакъв деликатес, аз и затова предимно му я садя, а не за да връща космите.



Тема Re: Повръщанетонови [re: kokerka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано14.08.07 14:48



Хм,съжелявам за невежеството си...


Явно моята котка има дефицит на някой ензим отговорен за преработката на косми(гледайки от стопанката си ,която има хроничен колит),но така сме я карали до сега и мислех ,че е нормално.Сега вече просветлена ,ще потърся тази малцова паста или поне гранули с малц



Тема Re: Повръщанетонови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано14.08.07 15:47



искано или не, пак ще се повторя. за мен повръщането не е нормално. космените топки се отделят по нормалния начин - чрез изпражнения. сравнете със себе си - как се чувствате като повръщате? олеква ли ви? тревата не знам дали спомага, но така пише на етикета - за отделяне на космите по естествен начин. не мисля за естествено да повръщаш.

и последно за моите три котки - ядат и много обичат трева. само от витакрафт не повръщат.



Тема Re: Повръщанетонови [re: ДPaka]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 15:53



Аз ще ти донеса, недей търси.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.