Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тумор на млечната жлезанови  
Автор skylegend (непознат )
Публикувано11.08.07 17:28



Моля, помогнете с информация, ако имате опит по следния проблем: на 9-годишната ни котка й откриха тумор на млечната жлеза, почти сигурно е злокачествен. Расте доста бързо. Предстои операция. Какво може да се направи за лечение и удължаване на живота след това?
Благодаря предварително!



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: skylegend]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 08:42



При всички случаи операция.

А иначе *удължаването на живота* зависи изключително от общото физическо състояние на котката, в т.ч. и от това какви грижи (доколко пълноценни) са били полагани за нея до момента.

Бихте ли споделили: - котката кастрирана ли е? - приемала ли е хормонални препарати при разгонване (ако не е кастрирана)? - какви и колко често? - колко голям е туморът? - метастази? - състоянието на ч. дроб.

Тогава бих могла да кажа нещо повече.

А иначе - успех!



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: skylegend]  
Автор bushkata (член)
Публикувано12.08.07 11:05



Доколкото знам, операция се прави след снимка на бял дроб. Ако е обхванат и има разсейки е безсмислена операцията и излишна.



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: bushkata]  
Авторвъpл фeн (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 16:52



и моята котка има същия проблем!!!от десетина дни се чудя какво да правя!?!личният й лекар иска операция,колегата му мисли,че има много разсейки и е безсмислено.а иначе има вълчи апетит.пие много вода.не ми тежи ,че й слугувам,но се чувствам виновна,че не знам как да й помогна.още повече,че е на починалия ми брат.преди 3 години оперирах в университета котката на дъщеря ми от същото,която бе на 17 години!угасна тихо след една година.сегашната е кастрирана,дебела,с бучки на трите бозки,на повече от 12 години.КАКВО ДА ПРАВЯ?на коя клиника да се доверя?много ми е тъжно и безизходно!



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: въpл фeн]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 17:17



Кастрация след прием на хормонални препарати повишава риска от рак на млечните жлези с над 50%. Вие не знаехте ли? Вашия лекар не ви ли каза?



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: emetic]  
Автор ike (непознат )
Публикувано12.08.07 17:25



Добре де нали имено за това хората кастрират за да няма рак?
Или може би изрязването на половите органи, предпазва от рак на половите органи. В такъв случей е трябвало да махнат и гърдите на котката, както и другите излишни органи. Всъщност май накрая мозък в буркан ще остане от котка след като й се изреже всичко "ненужно".



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: ike]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано12.08.07 17:34



да, само от рак на половите органи предпазва. предпазва и от рак на млечние жлези само ако се направи преди първото или най късно след второто разгонване. иначе няма ефект.
това за увелечиването на риска след кастрация и хормони за първи път го чувам....

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: prAsino]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 17:43



Аз за първи път го чух в тема в дог.бг преди няколко месеца. Ветеринари си говореха по между си за кастрацията. Темата е още там. След това провери сам с гугъл - все пак повечето големи университети включае и медицинските са си публикували голяма част от материалите и библиотеките в интернет.



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: skylegend]  
Авторskylegend (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 22:54



Da, davali sme na kotkata hormomalni hap4eta protiv razgonvane. Ve4e sqm sigurna, 4e e ot tyah - doktorite go kazaha. Ne e kastrirana, ima 2 rajdania predi 4-5 g. Predi okolo 2 meseca ya vodihme na pregled v druga klinika, kqdeto kazaha, 4e malkoto - togava, obrazuvanie, bilo mastit i slojiha hormonalna injekcia. Dadoha i shema kak da prodqljat tia injekcii. Sega razbiram, 4e tozi preparat e uskoril procesa, za6toto ottogava bu4kata narasna kato napompana... tryabva mnogo da se vnimava koy lekuva kotkata vi!!!... Ne moga da dam dopqlnitelna informacia za tumora, za6toto o6te ne se znae kakqv e. Doktorqt kaza, 4e vsi4ko zavisi ot histologiata, a izsledvaneto 6te stane sled operaciata. Zasega pone kazvat, 4e nyama razseyki. Kqde e dobre da se operira? V koya klinika? Blagodarya na vsi4ki za otgovorite!



Тема Re: Тумор на млечната жлезанови [re: skylegend]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано12.08.07 23:11



кажи кой постави инжекцията






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.