Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: skylegend]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 23:29



Ветеринарен център в Бъкстон.

Потърси д-р Борисов

Изключително съм доволна от компетентността и отзивчивостта му (поводи най-разнообразни)

0885 64 62 02



Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: бpoдяra]  
Авторвъpл фeн (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 10:59



сега се сетих,че вие сте софиянци!а аз съм от стара загора.имаме и тракийски университет,и много клиники.не зная какво да правя!?най-добра апаратура има тракийския,но е много далече-извън града.в градските клиники има много добри специалисти,но разчитат само на ръцете ,знанията ,опита си!а туморът расте!май само хленча.гледам котката,сълзите ми капят.защо и животните ,и хората около мен са с такива проблеми?чак ме е страх да изреча диагнозата.
АКО НЕ Я ОПЕРИРАМ КАКВО ДА ОЧАКВАМ?кое е по-добре за животното-операция или спокойствието?



Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: въpл фeн]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано13.08.07 11:13



всеки тук си има мнение по въпроса, често напълно противоположни. решението е твое.





Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: въpл фeн]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 12:03



Ами да, простете, софиянец мисли за София. За съжаление, ситуацията с вет. лекари в Ст. Загора не ми позната. Но пък там учат вс. бъдещи ветеринарни лекари.

Търсете, поразпитайте, не се помайвате, времето е малко и бързо лети...



Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: prAsino]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано13.08.07 12:39



Съвет тук много трудно може да се даде. Може да се дадат само заключения от личен опит. Две котки съм оперирвала от този тумор. И двете са покойници, но нещата протекоха по различен начин. На първата туморът беше единичен, кръгла буца, нарастваща. След като я премахнаха, живя още 7 години. В този интервал, 4 години след операцията, се появи втора такава бучка, която даже прокърви и се отвори на върха. След като премахнаха и втората, котката живя още година и половина. Накрая отслабна много и тихо си угасна, на 12 годишна възраст.
Втората ми котка - непрежалимата Козета, преживя само година след първата операция, защото при нея туморите бяха съвсем различни - на редица, множествени, първо премахнаха едната линия жлези, после втората. Но аз не съжалявам, че съм я оперирвала хем два пъти, защото е имала спокойни и добри интервали между операциите, и си е имала хубав живот тогава, весела, с апетит. Трудно се възстановяваше, по 2-3 седмици, след операция вторият път си беше хептен умряла. На нея и резултатът от биопсията, направен при първата операция, беше много лош - аденокарцином.
Знам ли, ако не я бях рязала, щеше ли да изкара повече от 1 година...
Но разбрах, че има голямо значение видът на тумора, до къде е израстнал, конфигурацията му, количеството на туморните образувания и много други.
Така че - бързо на вет, ако е само една бучка, мисля, че операцията е най-доброто за момента, а после - както Господ реши, така казват и най-добрите хирурзи, впрочем...
Но все пак - финалното решение е твое.



Тема Re: ветеринарен лекарнови [re: Gatofilla]  
Авторskylegend (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 21:05



I pri moyata kotka tumorqt e golyam, soliden, ne razprqsnati i mnojestveni obrazuvania. Pone zasega e taka. Operacia 6te ima, bezuslovno. Sega nasro4vame pri sqvsem drugi lekari ot pqrvona4alno predvidenoto, za6toto ni vdqhnaha pove4e doverie. Boryat se zaedno s nas, ne se dqrjat kato pri svqr6en fact. Nadyavam se i pri nas da stane, kakto kazvate - o6te godini jivot sled tova da ima kotkata, day Boje! Razbira se, vsi4ko zavisi ot vida na tumora. A, onezi, deto slojiha hormonalna injekcia, 4e bilo mastit, sa vqv Viva Vet... Ne obvinyavam nikogo, prosto e vajno da se spodelya opit, za6toto golemi nepriatnosti stavat ot neznanie.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.