Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема търси се...нови  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.08.07 21:19



Търси се временен дом за седмица или две за коте на годинка, развило панкреатит. Състоянието му е стабилно, но проблемът е, че трябва да бъде под наблюдение, но по-важното - да бъде захранвано много бавно и постепенно с мека храна. Повече подробности и снимка на котето може да получите на denitza_avramova@abv.bg

Най-учтиво моля темата да си остане "чиста" от спорове и простотии, каквито напоследък наблюдавам в други тема.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 18:53



моля всички ви...стискайте палци за това коте. помолете за него. уж беше стабилизирано (лично го видях и убедих в това), но днес се е влошило внезапно (за съжаление и това лично го видях). не е добре...лекарите правят всичко за него, но диагнозата си му е сериозна и повечето случаи на панкреатит завършват фатално. всеки ден ходя да го видя и да го погаля, че то в стационарите място за ласки няма. помолете се него и дано оцелее........



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:00



До колко е сигурна диагнозата? Симптоми? Какво е станало? Панкреатит на годинка по принцип е трудно да се развие. Освен ако не е ударило една водка за отскок и малко пържена сланина? Ние стискаме палци ама това надали е достатъчно.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:17



нищо не е станало. започна да повръща. постоянно. нещо като течност, пяна. и мяука. първо мислеха, че е глътнала нещо или е натровена. снимката показа язви в корема. урината й е жълта, тъмна, което говорело, че панкреаса е скапан. овладяха повръщането, започнаха захранване с каши. уж беше добре. и днес отново повръща. стресът от стационара също си казва думата, по мое мнение. само като я извадиш от клетката почва да мяука, отваря устата и започват да текат лиги. антибиотици и системи от 4 дни й се слагат. не знам дали диагнозата е вярна. говорих и с друг вет, според който пък не било панкреаса. трябвало да била яла мазно и тлъсто, което не е така. всички признаци говорят за панкреса обаче. другия вет каза, че до 2 дни щяла да й се реши съдбата, така било и при хората. двата дни минаха, тя се стабилизира и днес отново е зле. ако я занеса другаде ще почнат ново лечение, нов стационар, нови медикаменти и ще я уморят. за утре им казах кръвна картина да направят, че освен всичко друго се съмнявали и за жълтеница че има.

абе просто й пратете малки позитивни мисли и сила



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:30



не бих искала да съм лош пророк, но съмнения за жълтеница и съмнения за панкреатит (защото едва ли е това) са показания за нещо съвсем друго и фатално.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано05.08.07 19:31



Най-позитивното, за тези животни, освен мислите, е да се задомят колкото се може по-бързо, за да попаднат в нормални условия.
Докато дочакаме следващото Експо, кой знае кога ще е, когато поне за част от тях ще дойде избавлението, много по-сигурно отколкото да отзовали се на сърцераздирателни обяви, не се знае колцина ще умрат в мъки.
Гадост.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:33



защо да не е това? утре на кръвната картина специално ще ги помоля да проверят това - Как се поставя диагноза?

Котките с възпаление на панкреаса имат повишено количество в кръвта на ензима липаза. Увеличено е количеството на белите кръвни клетки. Рентгенографията и ултразвукът спомагат поставянето на диагноза


от тук -



ветовете са убедени, че е панкреаса и е лекуват за това. ти какво предполагаш? всяка инфо ще ми е от полза. пиши на denitza_avramova@abv.bg или кю 344272899 ако не искаш тук



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:53



аз не оспорвам начина на поставяне на диагноза. Просто ми се струва странна диагноза за коте на упоменатата възраст. Опасявам се, че се явяват съмнения за жълтеница, която като такава е признак на инфекциозно заболяване с летален край. Това е. Не казвам, че със сигурност е това.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:59



каква може да е причината за подобно заболяване?

наистина се надявам да не си лош пророк....



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 20:05



лоши хиг. условия и майка носител на вируса, слаба имунна система на малкото.

да, надявам се да не съм, но съм била свидетел (не при мен) на котета страдащи от това. няма живи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.