Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема търси се...  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.08.07 21:19



Търси се временен дом за седмица или две за коте на годинка, развило панкреатит. Състоянието му е стабилно, но проблемът е, че трябва да бъде под наблюдение, но по-важното - да бъде захранвано много бавно и постепенно с мека храна. Повече подробности и снимка на котето може да получите на denitza_avramova@abv.bg

Най-учтиво моля темата да си остане "чиста" от спорове и простотии, каквито напоследък наблюдавам в други тема.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 18:53



моля всички ви...стискайте палци за това коте. помолете за него. уж беше стабилизирано (лично го видях и убедих в това), но днес се е влошило внезапно (за съжаление и това лично го видях). не е добре...лекарите правят всичко за него, но диагнозата си му е сериозна и повечето случаи на панкреатит завършват фатално. всеки ден ходя да го видя и да го погаля, че то в стационарите място за ласки няма. помолете се него и дано оцелее........



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:00



До колко е сигурна диагнозата? Симптоми? Какво е станало? Панкреатит на годинка по принцип е трудно да се развие. Освен ако не е ударило една водка за отскок и малко пържена сланина? Ние стискаме палци ама това надали е достатъчно.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:17



нищо не е станало. започна да повръща. постоянно. нещо като течност, пяна. и мяука. първо мислеха, че е глътнала нещо или е натровена. снимката показа язви в корема. урината й е жълта, тъмна, което говорело, че панкреаса е скапан. овладяха повръщането, започнаха захранване с каши. уж беше добре. и днес отново повръща. стресът от стационара също си казва думата, по мое мнение. само като я извадиш от клетката почва да мяука, отваря устата и започват да текат лиги. антибиотици и системи от 4 дни й се слагат. не знам дали диагнозата е вярна. говорих и с друг вет, според който пък не било панкреаса. трябвало да била яла мазно и тлъсто, което не е така. всички признаци говорят за панкреса обаче. другия вет каза, че до 2 дни щяла да й се реши съдбата, така било и при хората. двата дни минаха, тя се стабилизира и днес отново е зле. ако я занеса другаде ще почнат ново лечение, нов стационар, нови медикаменти и ще я уморят. за утре им казах кръвна картина да направят, че освен всичко друго се съмнявали и за жълтеница че има.

абе просто й пратете малки позитивни мисли и сила



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:30



не бих искала да съм лош пророк, но съмнения за жълтеница и съмнения за панкреатит (защото едва ли е това) са показания за нещо съвсем друго и фатално.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано05.08.07 19:31



Най-позитивното, за тези животни, освен мислите, е да се задомят колкото се може по-бързо, за да попаднат в нормални условия.
Докато дочакаме следващото Експо, кой знае кога ще е, когато поне за част от тях ще дойде избавлението, много по-сигурно отколкото да отзовали се на сърцераздирателни обяви, не се знае колцина ще умрат в мъки.
Гадост.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:33



защо да не е това? утре на кръвната картина специално ще ги помоля да проверят това - Как се поставя диагноза?

Котките с възпаление на панкреаса имат повишено количество в кръвта на ензима липаза. Увеличено е количеството на белите кръвни клетки. Рентгенографията и ултразвукът спомагат поставянето на диагноза


от тук -



ветовете са убедени, че е панкреаса и е лекуват за това. ти какво предполагаш? всяка инфо ще ми е от полза. пиши на denitza_avramova@abv.bg или кю 344272899 ако не искаш тук



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:53



аз не оспорвам начина на поставяне на диагноза. Просто ми се струва странна диагноза за коте на упоменатата възраст. Опасявам се, че се явяват съмнения за жълтеница, която като такава е признак на инфекциозно заболяване с летален край. Това е. Не казвам, че със сигурност е това.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 19:59



каква може да е причината за подобно заболяване?

наистина се надявам да не си лош пророк....



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 20:05



лоши хиг. условия и майка носител на вируса, слаба имунна система на малкото.

да, надявам се да не съм, но съм била свидетел (не при мен) на котета страдащи от това. няма живи.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано05.08.07 20:11



ако е панкреас захранването е противопоказано. поне седмица котето се храни само на системи и не приема нищо през устата.
но вероятно наистина не е това. симптомите много повече отговарят на хепатит, а както бродяга е казала това е доста страшно. особено пък след като не се провежда правилно лечение (по мое мнение)

"Кой лае кучето?"



Тема Re: търси се...нови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 20:17



е, то лечението е системи и антибиотици. вчера са му дали от консервираната храна рекавъри, която е точно за такива случаи.

обадих им се сега по телефона и разказах съмненията си относно диагнозата. освен кръвни утре ще направят и повторна ренгенография с бариева каша. споменаха чревни болести, за които се правела операция ако е хваната навреме. ако ли не действително краят е фатален. тревожи ме това, че вчера видимо беше добре. галеше се, вдигаше дупето, а днес тотален срив, повръщане и отново слабеене, имах чувството че е свалила и малкото останало от нея. лиги точи, пожълтяла...

въпреки тежкото й състояние имам чувството, че ще се оправи. дано аз съм пророкът.





Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 20:34



Пак ли са същите ветеринари като предния път?



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 20:37



Бтв антибиотиците не са ли противопоказани при хепатит?



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано05.08.07 20:41



зависи от антибиотиците. но и не помагат много-могат да се ползват като профилактика на допълнително бактериално усложнение, но лечение на хепатит си включва съвсем други лекарства и диета.
не знам нито кои са сегашните, нито кои предишните ветове, ама когато едно лечение не води до подобряване в състоянието, а напротив не виждам какво се чака до утре. веднага трябва да се промени нещо. ама пожълтяване на кожата и лигавиците, потъмняване на урината, отпадналост и повръщане е възможно най типичната картина на един хепатит. остана само сърбежи да кажете дали има.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: търси се...нови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 20:53



подобрение имаше и то голямо. до днес. признаците на жълтеницата също днес ги е развила. защо не мога да намеря никакви статии на бг за жълтеницата? из форумите намерих някакви глупости, но по-детайлизирано никъде не мога да открия нищо. сърбежи не мисля, че има, но тя е толкова отпаднала, че едва ли й до чесане сега. питах днес дали са й слагали медикаменти за жълтеницата, това ново 20, казаха "да, разбира се". дали е вярно или не само те знаят.

има ли значение кой е вета? всички действат и мислят по един и същ начин, не е ли така? един единствен ми се набива като различен, но за съжаление беше и е много далеч.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано05.08.07 20:59



няма значение.

а какво казваш че няма на български?





последното е само като още една възможност за която да се помисли. никак не е за пренебрегване.

"Кой лае кучето?"

Тема Re: търси се...нови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:03



точно за последното ми говори преди малко вета. което така като го чета.....ми обречение сме как да е. благодаря!

Редактирано от denii на 05.08.07 21:04.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:10



Това последното и на мен са ми го говорили. За Миа. Както знаете още е жива. Като 3 дни нищо не направиха в анимо, само се влои и дигна по висока температура - аз си я взех в къщи.
Не казвам, че трябва да направите това, а просто намерете сериозен лекар. Ако това е същата клиника от преди - не знам с какво ви привкличат - дали са ви близо или с парите - но те са най-лошия вариант. Както и да е - консултирай се с повече лекари и не се отказвай толкова лесно. Има вероятност да не е инфекциозен перитонит - т.е докторите си го казват за да оправдаят неадекватните си действия обикновенно.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:11



Съжалявам за правопшисните грешки. Заради една 7 дневна гадинка не съм си доспала.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:14



дано не е това. като я заведохме температурата й беше 41. свалиха я. мисля, че на снимката щеше да се види тази течност при болестта. а такава нямаше, само язва. още в началото се консултирах с друг вет, според който по-скоро е било нещо вирусно отново с не добри шансове.



Тема ДЕНИнови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:14



ДЕНИ специално наблягам да погледнеш във линковете, че хапитите може да се получи от медикаменти. И това, че симптомите са от днес както казваш ...



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:15



затова пуснах и тема за временен дом с някой да я наблюдава. убедена съм, че в домашни условия ще се възстанови по-бързо.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:18



Е ... и с това 7 дневно вкъщи ... няма как да съм аз. Дано намерите. Но ме съмнява да има други ентусиасти тук.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:20



няма да намеря, знам. мислех аз да я взема и затворя в к. бокс. но от 8 до 8 ме няма. едва ли ще съм й от полза. просто се надявам да е достатъчно силна да го преживее.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:29



дано не е. но от втория ви постинг само за това се сетих. тази болест има 3 или 4 начина на протичане и установяването на течност не е единствен симптом. Не знам дали протичането е свързано с температура, но другите признаци са си налице, особено отпадането изведнъж след видимо подобрение на състоянието, а пък и щом вет-ът го е споменал.

Няма вет тук (или може би са единици, нека не отричам всичко и всички), който да може със сигурност да твърди, че е това. Нищо не може да докаже тази диагноза, освен пост мортем аутопсия...

Притесни ме и това, че заговориха за жълтеница. Всеки втори вет бърка жълтеницата с едно от проявленията на това заболяване.

Но... времето ще покаже.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 09:31



отиде си котето. вирусен перитонит и панкреас. темата е приключена



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:35



сега проверих - да, признак е също и хипертермията.





Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:56



Съжалявам. Освен, че май бях лош пророк, но и всички признаци именно за това бяха налице. Затова (и имайки превди нивото на ветеринарната медицина тук в БГ), изобщо не е за препоръчване да се търси временен дом на коте, болно, но и с много малки съмнения за това опасно вирусно инфекциозно заболяване. Ако в същия дом има и други котки, веригата тръгва до една седмица. И отделното живеене и опитите за поддържане на хигиена не помагат. Имайте го предвид.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 10:22



нямаше как да знаем за какво става въпрос. котето беше тръгнало на оправяне. говорихме за изписване в неделя.

дано почива в мира изстрадалата душа



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 10:44



Така е.
Но предвид дейността ви, това, което правите, което е похвално, разбира се, трябва да го имате винаги предвид и да имате и най-големи съмнения за всяка малка проява на неразположение. Защото ИВП се среща най-често в големи популации, там където живеят заедно големи и малки котета, където всички те ползват една (или повече), но една и съща тоалетна, където малките са недохранени, където са лоши условията и тотално занижена е хигиената.

Всичко добро.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 11:22



Определено ще го имаме предвид ....
Макар, че ние и сега спазваме добра хигиена. Редовно мием с дезинфектант. И себе си дезинфекцираме - обувки, ръце. И тоалетните са ни по няколко в стая. Моля се само да нямаме повече такива случаи

. Котките, за които се грижим са достатъчно изстрадали и без подобни гадости. Не заслужават такъв край.



Тема Re: търси се...нови [re: MechoPuh.]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 11:39



Предполагам, че това е така, иначе би било просто безумие. Проблемът (да го наречем така) е, че този вирус може да дреме във възрастните котки, без да ги разборява, а атакува по-слабите системи. Затова и никое коте/пък и възрастна котка не са застраховани. Това е слабото място на котешките общества. Също така няма никаква гаранция, че и при възрастна котка, която години наред не е имала признаци, това заболяване да се отключи под влияние на стрес, отслабване на организма, ... просто смяна на условията. А спасение от тази болест - просто няма.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 11:41



добре, а как мога да предпазя останалите животни, които пипам, вкл. и моите собствени. ваксина няма срещу това. сменянето на дрехите и пръскането с дезинфектант дали са достатъчни?



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:24



амииии, не знам какво да отговоря. Доколкото съм се информирало за това от нет-а, няма никакъв сигурен начин за предпазване. Всъщност това е вирус, който просто мутира под влияние на обстоятелства. Така че смята се, че почти всяка 2-3 котка е негов носител, но кога, дали и защо ще се прояви... никой не се наема да каже със сигурност. Казват, че трябва да се ползва много белина. Да се работи с предпазно облекло и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с еднократни ръкавици. Аз не не се наемам да твърдя, че това е достатъчно.
Да, ваксини няма, нищо няма. Т.е. ваксина има, но никой вет (в Европа) не я препоръчва, защото тя води до почти 99% смърт.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:30



И тук може би е мястото да добавя, че именно поради тези причини съм доста силно резервирана по отношение на вашата "спасителска" дейност, защото де факто, вие неволно разпространявате този вирус, който води до заболяване с летален край...



Тема Re: търси се...нови [re: пak aз]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 14:34



да, така е, но по тази логика приюти и подобно не би трябвало да съществуват. в къщи имам 3 котки. възможно е (доколкото следя инфото ти) моите котки примерно да са носители и аз да съм го занесла. риск винаги има. няма скенер, който на момента да каже "не вземай това коте, то е болно". приютявала съм много бездомни в нас. моите самите са такива. значи застраховка няма. само предпазни средства и късмет, не е ли така?



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 14:47



освен това - това коте е при нас от месец и половина. друг такъв случай не сме имали. то беше отделно от останалите. в друга стая, че и на друг етаж даже. мал шанс си беше според мен и това е. сега вече малката е спокойна...



Редактирано от denii на 06.08.07 14:48.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:50



е, да, друго няма известно.

Затова и европейските развъдници практикуват следното:
Котетата се отделят от майките си във възможно най-ранна възраст. По-добре да не сучат, което може да се компенсира с друго, отколкото да умират. А когато умрат на новото място, тогава е наистина проблем (за този, който си го признае).

Лошото е, че по мое наблюдение, това не се прави тук. Или поне единици са тези, които го правят.

Та така. За днес - изчезвам.





Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:53



Не, не е възможно ти да го занесеш. Трябва да има директен контакт.

Предполагам, че там където са има възрастни котки с този проблем и така става. Инкубационен период има, но той е приблизителен. Трябва да са налице обстоятелствата, за които споменах - отслабена имунна система, общо ползване на тоалетни, които не се почистват редовно (поради това, че няма постоянен контрол от човек), разни промени свързани със стрес, преместване на ново място, просто промяна в състоянието на организма...



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 14:55



е, трябваше с това за директния контакт да започнеш. много е важно. мерси



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 15:06



Не че го казвам за първи път ама правилното хранене не е нещо за подценяване.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 15:09



До колкото съм чела още не са наясно как точно се пренася. Но това за малките и майката е прекалено. Е всичко е за пари, но все пак.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 16:11



Пренася се така, както го изложих. Чела си, но е било отдавна.
Кое за майката не ти харесва. Изобщо не опира до пари (ти само тях ли виждаш), а само до живот.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 18:10



Налага се да внеса едно уточнение - ти можеш да пренесеш заразата, ако в дома си имаш котка, която е заболяла, т.е. симптомите са налице. Ако е само носител, не можеш. Важно уточнение, все пак.

И още - всичко казано от мен до тук във връзка с ИВП са единствено базирани на материалите, които съм чела в интернет.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 20:55



да, тоест от тази болната мога да пренеса вируса на други котки, които пипам включително и на моите чрез дрехи и обувки, нали?

днес когато отидох да я взема казаха, че аутопсията показала класически тип болест. панкреаса е бил съсипан.

погребах я. дано вече е намерила покой в изтерзания си живот.

сега единственото, на което се надявам е да не заразим други.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор bushkata (член)
Публикувано06.08.07 21:00



Каква болест?



Тема Re: търси се...нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 21:01



е тази де - вирусния перитонит.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор bushkata (член)
Публикувано06.08.07 21:02



Аха, не разбрах, че е потвърдено.

А лекарите какво казват за пренасянето на вируса?



Тема Re: търси се...нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 21:04



казаха, че все пак е вирус и много трябва да се наблюдават останалите дето са били в една стая с нея. посочих там за директния контакт, но все пак било вирус, можело по капков път и да сме внимателни и наблюдателни. което тотално снижава шансовете за задомяване на другите. ако вземем, че ги дадем и се разболеят при новите стопани....



Тема Re: търси се...нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 21:06



направили са и аутопсия. потвърдено е.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 22:53



Е ако аутопсията беше направена в друга клиника щях да повярвам.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (член)
Публикувано06.08.07 22:55



Е, то пък не може цял живот да чакаш някое да се разболее, няма ли някакъв инкубационен период. Все едно да взема сега аз да треперя, като съм взела Белчо - и той е оттам - от Елисавета и приюта, че ще ми заповръща, а след него и другите. Не знам какво казва точно медицината по въпроса, но мисля, че такава опасност теоретически може да съществува за всяко коте, което си прибрал от улицата - знаеш ли в каква компания е било и имало ли е болни котки около него?
Колко неща дремят латентни в животните, брой нямат.
Мисля, Дени, че преувеличаваш опасността в реалното й измерение.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 23:05



нали това казвам - че иначе всички приюти щяха да са инфектирани. същата работа е и ако погаля уличната ни котка заразена с вируса, тя вземе, че умре и аз го предам на моите. ми хората с колко гадости са пълни и не го осъзнават до момента, в който твърде много стрес и умора, плюс спад на имунната система и ей ти ги болни от нещо, дето не са подозирали, че го носят. принципно е така, но е факт, че има вирус. може и аз да съм им го занесла, може да са си го носели в себе си, може и белчо да е носител, а твоите за момента да са със силни организми. а може и да няма нищо. това е. принципно хора като мен и теб, които се занимават с много бездомни и пипат този и онзи носят голям риск на собствените си котки. ей на последните ми - нали домъкнах двамата оцелели юнака в нас. ми откъде да знам дали не носят нещо? или че аз няма да им занеса нещо, което да ти събори понеже са малки? и не говоря за перитонита. най-малкото може да е - гъбички. има ги на всяка крачка. още по-малко - паразити. до най-голямото - вируси. преувеличено или не хора като нас са длъжни да вземат предпазни мерски и да са параноици.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: Gatofilla]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 23:29



И аз разпитах подробно пак вечерта като ходих в клиниката. Наистина трябва повишено внимание и хигиена, но казаха, че съвсем не е задължително всяка от котките ни да я споходи същата участ. Въпрос на организъм и имунна система. Трябва да ги пазим изключитено много да не заболяват от други неща па макар и банални, за да не им отслабва имунитета. Днес за всеки случай изхвърлихме старата тоалетна и я заменихме с чисто нов леген и бенто. Също така купих и нова лопатка за почистване. Мисля за в бъдеще към всеки леген да има собствена лопата. Всички подове, столове и де що има е напръскано с дезинфектант. Малко параноя не вреди. По-добре излишна предпазливост отколкото нови смъртни случаи поне доколкото зависи от нас!



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: MechoPuh.]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано06.08.07 23:59



Не си мислете за лоши неща! Дано да са минали. Съчувствам ви за преживяното. Дано милото същество да е на по-хубаво място, здравичко и щастливо...
Какви дезинфектанти ползвате? Вероятно и аз трябва да имам нещо такова подръка.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 08:43



Стига, еметик, ти отричаш и очевидните неща.

Без аутопсия, без да съм виждала котето, без да съм вет. или студент по вет. медицина, предположих право в десятката какво е заболяването. Признаците бяха очевАдни.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: bichana(Reni)]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано07.08.07 10:02



Бях писала и в една друга тема. Ползваме Surfaneus (но май не се пише така ...). Днес специално ще обърна внимание как се пише.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.08.07 22:44



аз понеже съм си паника, та ще помоля някои от просветените за съвет. снощи женската ми котка ми се стори по-топла. нарочно я сравних с останалите 3. премерих и на тримата температурата. нейната беше нормална 38 и нещо. преди малко обаче видях, че има и леко разстройство. с тоя вирус много се панирах. има ли начин, тест или нещо да разбера дали не развива същото - вирусния панкреатит? или кръв да й вземем профилактично? ще се появи ли вируса на кръвни изследвания?



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 23:26



панираш май. Не че е излишно, но разстройството не е сигурен признак. Вирусният панкреатит е друго. Кръвните не показват нищо друго освен общо нарушена картина. Давай го по-споко, все пак.



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.08.07 23:32



благодаря. дано наистина съм паника. в линковете понеже пишеше, че диария и повръщане са симптоми. ще си я наблюдавам и дано точно в отпуската ми не стане някой гаф.

мерси и за включването ти в последните ми две теми. не за всичко сме на едно мнение, но съм ти благодарна за инфото и останалото. да беше оцеляла и малката......тъжно е, младо коте, красиво, шанс за дом и любов.....отплеснах се

със здраве



Тема Re: търси се... а инкубационен период?нови [re: denii]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 23:34



придружаващи симптоми по-скоро бих ги нарекла, поради общото влошаване на здравословното състояние. Та така. Тъжна работа и спасение от нея няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.