Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 10:44



Така е.
Но предвид дейността ви, това, което правите, което е похвално, разбира се, трябва да го имате винаги предвид и да имате и най-големи съмнения за всяка малка проява на неразположение. Защото ИВП се среща най-често в големи популации, там където живеят заедно големи и малки котета, където всички те ползват една (или повече), но една и съща тоалетна, където малките са недохранени, където са лоши условията и тотално занижена е хигиената.

Всичко добро.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 11:22



Определено ще го имаме предвид ....
Макар, че ние и сега спазваме добра хигиена. Редовно мием с дезинфектант. И себе си дезинфекцираме - обувки, ръце. И тоалетните са ни по няколко в стая. Моля се само да нямаме повече такива случаи

. Котките, за които се грижим са достатъчно изстрадали и без подобни гадости. Не заслужават такъв край.



Тема Re: търси се...нови [re: MechoPuh.]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 11:39



Предполагам, че това е така, иначе би било просто безумие. Проблемът (да го наречем така) е, че този вирус може да дреме във възрастните котки, без да ги разборява, а атакува по-слабите системи. Затова и никое коте/пък и възрастна котка не са застраховани. Това е слабото място на котешките общества. Също така няма никаква гаранция, че и при възрастна котка, която години наред не е имала признаци, това заболяване да се отключи под влияние на стрес, отслабване на организма, ... просто смяна на условията. А спасение от тази болест - просто няма.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 11:41



добре, а как мога да предпазя останалите животни, които пипам, вкл. и моите собствени. ваксина няма срещу това. сменянето на дрехите и пръскането с дезинфектант дали са достатъчни?



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:24



амииии, не знам какво да отговоря. Доколкото съм се информирало за това от нет-а, няма никакъв сигурен начин за предпазване. Всъщност това е вирус, който просто мутира под влияние на обстоятелства. Така че смята се, че почти всяка 2-3 котка е негов носител, но кога, дали и защо ще се прояви... никой не се наема да каже със сигурност. Казват, че трябва да се ползва много белина. Да се работи с предпазно облекло и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с еднократни ръкавици. Аз не не се наемам да твърдя, че това е достатъчно.
Да, ваксини няма, нищо няма. Т.е. ваксина има, но никой вет (в Европа) не я препоръчва, защото тя води до почти 99% смърт.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:30



И тук може би е мястото да добавя, че именно поради тези причини съм доста силно резервирана по отношение на вашата "спасителска" дейност, защото де факто, вие неволно разпространявате този вирус, който води до заболяване с летален край...



Тема Re: търси се...нови [re: пak aз]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 14:34



да, така е, но по тази логика приюти и подобно не би трябвало да съществуват. в къщи имам 3 котки. възможно е (доколкото следя инфото ти) моите котки примерно да са носители и аз да съм го занесла. риск винаги има. няма скенер, който на момента да каже "не вземай това коте, то е болно". приютявала съм много бездомни в нас. моите самите са такива. значи застраховка няма. само предпазни средства и късмет, не е ли така?



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 14:47



освен това - това коте е при нас от месец и половина. друг такъв случай не сме имали. то беше отделно от останалите. в друга стая, че и на друг етаж даже. мал шанс си беше според мен и това е. сега вече малката е спокойна...



Редактирано от denii на 06.08.07 14:48.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:50



е, да, друго няма известно.

Затова и европейските развъдници практикуват следното:
Котетата се отделят от майките си във възможно най-ранна възраст. По-добре да не сучат, което може да се компенсира с друго, отколкото да умират. А когато умрат на новото място, тогава е наистина проблем (за този, който си го признае).

Лошото е, че по мое наблюдение, това не се прави тук. Или поне единици са тези, които го правят.

Та така. За днес - изчезвам.





Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 14:53



Не, не е възможно ти да го занесеш. Трябва да има директен контакт.

Предполагам, че там където са има възрастни котки с този проблем и така става. Инкубационен период има, но той е приблизителен. Трябва да са налице обстоятелствата, за които споменах - отслабена имунна система, общо ползване на тоалетни, които не се почистват редовно (поради това, че няма постоянен контрол от човек), разни промени свързани със стрес, преместване на ново място, просто промяна в състоянието на организма...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.